Раждане в Майчин дом - плащане?

  • 852
  • 7
Не знам дали темичката е за тук или за здравния.
Сестра ми ще ражда скоро и сестра и предложила да се уговори с някой лекар срещу определена сума за раждането. За Майчин дом става дума.

Аз съм чела доста във форума и впечатленията ми са, че това всъщност е практиката, а не изключението.
Опитах се да и обясня, ама не чак да я плаша, че и без това е малка ( по-малка е от мен ) и и е за първи път и като гледам се е изплашила.

Но тя е малко принципна и казва, че не иска да си плаща, а че си имало дежурен екип.
И се дърпа.
А не става дума за парите, защото все пак, както се казва, веднъж или два пъти ще се ражда и трябва да е най-доброто.

Вие какво ще ме посъветвате. Аз мисля да настоявам.
Виж целия пост
# 1
Побут.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Знам ли сега какво е там...?  newsm78
Раждала съм '97г. - без уговорка и 2003г. - с уговорка. Имаше извесно предимство това с уговорката, но и от това, дето е без, не мога да се оплача...
Всичко е въпрос на късмет. Щом тя е с такава нагласа, нека е нейното.
Виж целия пост
# 3
Родих в Майчин дом преди 5 мес. с заплащане.Имах си уговорка с моя гинеколког - той работи там.Не съжалявам нито за миг и не бих си правила експерименти нито със себе си, а още по-малко с бебето.Всичко е въпрос на късмет, а аз не съм от тия дето им връзва, така че предпочитам да съм си опекла работата.
Виж целия пост
# 4
Мерси за мненията.
Виж целия пост
# 5
И аз родих преди 2 месеца там с уговорка с гинеколог срещу заплащане . Мнението ми е , ако бременността я наблюдава лекар които изражда в Майчин дом , добре е да роди при него все пак / срещу заплащане / , но ако си следи бременността някъде другаде не виждам никакъв смисъл да плаща на някои който я вижда за първи път , защото отношението ще е същото . А и другото което е , основно акушерките вършат всичко , така че ако ще плаща по добре на акушерка , според мен  bouquetЛеко раждане
Виж целия пост
# 6
родих преди 3 месеца в Майчин дом без да плащам. Екипът беше страхотен и всички бяха много мили. Искам да ти кажа, че в родилното хората са много готини, но после в отделенията е гадно
Виж целия пост
# 7
до последно си мислехме да се пробвам без уговорка. но така се случи, че уговорихме лекар и то седмица преди да родя. радвам се, че така стана, защото в нощта, в която ми изтекоха водите на смяна беше момиче на моята възрст примерно, специализантка, която в продължение на 5 минути не можа да види колко ми е разкритието. После дойде и моя лекар,  та той ме пое. Иначе наистина акушерките в родилното са повече от прекрасни и внимателни! но горе на 12 етаж бяха отврат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия