Защо пие толкова много вода?

  • 809
  • 13
Здравейте!
Не знам да се плаша ли или това е нещо нормално.
От няколко дена моята дъщеричка, която е на почти 1 година, пие много вода. Преварявам и по 1,5 литра и тя ги изпива. В това количество се включва водата за закуската сутрин и за млякото вечер, около 500 мл. Но останалото количество го изпива.
Беше болна няколко пъти през последния един месец. Вирусни инфекции с кашлица и хрема, а сега се лекува от обструктивен бронхит. Вече е по-добре, но започнаха да я мъчат зъби. И по този повод се храни по-малко от обикновено. Но и при предишните никнения на зъби е намалявала количествата храна.
Дали имам повод за притеснение за това количество изпивана вода?
След 2 седмици сме на консултация, ще и правят изследвания, но до тогава?
Виж целия пост
# 1
А защо трябва да чакаш 2седмици?Ако имаш каквито и да е притеснения консултирай се с педито,нали са за това.Аз за всяко нещо се консултирам плюс майките от форума.По принцип казват да даваме на децата колкото вода им се пие,но количеството,което си писала и на мен ми се вижда множко.А може и да е от боледуването което е изкарала.Ако пила антибиотици е добре да пие повече вода.Така съм чула от други майки.Дано всичко е ОК Peace
Виж целия пост
# 2
И аз смятам че е добре да се консултираш с педиатъра си .Не бих могла да дам адекватен отговор и то аз детенце , което е било болничко и в момента се лекува.
Надявам се че нямаш причини за безпокойство , но нищо не би могло да замести консулацията с лекар , така че отиди и пиши как сте. Peace
Виж целия пост
# 3
Не е пила антибиотици.
Пиенето на вода я успокоява. Не иска биберон и май не може да се успокои по друг начин.
Сега отовам да звъня на педи.
Виж целия пост
# 4
Може и да й изсъхва много въздуха в стаята.
Виж целия пост
# 5
Искай да се провери нивото на кръвната захар.
Виж целия пост
# 6
Наистина най-добре консултация с педиатър. Peace
Виж целия пост
# 7
Наистина най-добре консултация с педиатър. Peace
Виж целия пост
# 8
Водих Димана при педи. Нивото на кръвната захар е добро (4,6). По всяка вероятност е от зъбите. Поне не е нещо по опасно.
Благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 9
Мисля че няма защо да се притесняваш. Такак както го описваш най-вероятно малката се успокоява с шишето и изпива водата в него. предполагам че пишка като за световно.

П.С. Боян ми беше така и нещата се засилиха след като на годинката му взех биберона. Леле колко памперса пълнеше  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Нашето педи казва, че бебетата трябва да изпиват около литър вода на денонощие. Дъщеря ми пие около 700-800 грама. Мисля, че няма място за притеснение, ако детето пие повече вода.
Виж целия пост
# 11
Щом яде по-малко, нормално е, а и трябва да приема течности, иначе ще се обезводни.
Виж целия пост
# 12
Ние пием 1 литър на ден,не мисля че има повод за притеснение.Даваш ли още витамин Д?Чух за странични ефекти един от които е пиенето на много вода Rolling EyesАко имаш под ръка виж листовката и попитай педито за всеки случай Simple Smile
Виж целия пост
# 13
според мен няма повод да се притесняваш, защото моята дъщеря е на 7 месеца а изпива на ден над 500мл вода, особено като се разболее и яде по-малко. явно имат нужда от повече течности. и аз се притеснявах и питах педито и тя каза че е нормално и дори е хубаво да се пият повече течности
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия