за храненето на 8 месеца?!

  • 563
  • 7
здравейте мами!от кога започнахте да давате на децата си пюрета с по-груба консистенция?днес бяхме на консултация и педито каза вече да не пасирам,а да мачкам с вилица,да има едри частички.моята бебка е на 8 месеца,но малко ме е страх!да купувам ли вече от пюретата на хипп,на които пише 8 ,а не 4 месеца?всъщност,какво мога да давам,освен пюрета и каши?моля за съвет!благодаря предварително на всички,които ще ми отговорят!:)
Виж целия пост
# 1
Виктория започна да яде по-груба храна след като стана на 1 год и 7-8 месеца. Не съм давала по-рано намачкана храна, а само пасирана. В един момент тя самата отказа да яде пюрета и показа интерес към храната, която ние ядем. Мисля, че ви е рано да ядете намачкано, но всичко зависи от детето. Не мога да те посъветвам какви пюрета да даваш, защото не си казала как сте захранени, какво сте яли досега. Със сигурност можеш да даваш някои пресни плодове вече.
Виж целия пост
# 2
Явчо още яде пасирано, но не виждам нищо лошо да й давате вече намачкана храна/плодове, мисля че колкото по-рано се научи да дъвче, толкова по-добре Laughing
Виж целия пост
# 3
въвела сам плодови,зеленчукови,месни пюрета(пуйка,заек,пиле),попара и каши с (глyтен,нишесте и грис).

Виж целия пост
# 4
Пламен е на1г и 2м.Хапва си пасирано ,както и супата със сухар без да е пасирана и др..
И при голямото ми дете беше по същия начин.
Общо взето като го пробваш , детето само ще си покаже кога има готовност да яде храна която да не е пасирана.
Виж целия пост
# 5
Мисля, че между 10 и 12 месец на детето трябва да се предлага по-едро намачкана храна, за да привиква към дъвкане. В други подобни теми във форума съм срещала мнения на много майки, които по различни причини са пропуснали този момент и децата им дълго след това са отказвали друга храна освен пюрираната.
Води се по твоето дете, предложи по-едро смляна храна, ако се дави или отказва пасирай и пробвай пак след ден-два докато свикне. Не го насилвай, постепенно ще свикне.
Аз започнах с по-едро смляна храна на 10,5м. като тръгнахме на кухня. В началото пасирах манджите, защото също като теб ме беше страх да не се задави, но един ден дадох храната както е приготвена и нямаше проблем, ту дъвче, ту гълта, но не отказва заради различната консистенция, което според мен е важното на този етап.
На вашата възраст давах пюрета.
Виж целия пост
# 6
Мисля, че между 10 и 12 месец на детето трябва да се предлага по-едро намачкана храна, за да привиква към дъвкане. В други подобни теми във форума съм срещала мнения на много майки, които по различни причини са пропуснали този момент и децата им дълго след това са отказвали друга храна освен пюрираната.
Води се по твоето дете, предложи по-едро смляна храна, ако се дави или отказва пасирай и пробвай пак след ден-два докато свикне. Не го насилвай, постепенно ще свикне.
Аз започнах с по-едро смляна храна на 10,5м. като тръгнахме на кухня. В началото пасирах манджите, защото също като теб ме беше страх да не се задави, но един ден дадох храната както е приготвена и нямаше проблем, ту дъвче, ту гълта, но не отказва заради различната консистенция, което според мен е важното на този етап.
На вашата възраст давах пюрета.
така мисля и аз  Peace дадох им на 9 месеца пюре с парчета и се прие добре
Виж целия пост
# 7
От 2 седмици вече давам намачкана храна( с вилица , предимно плодове.), приема се без проблем Joy. А сега взех за първи път от пюретата на Хип за 8месеца, и тях ги хареса,пу-пу Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия