монтаж на печка

  • 2 083
  • 7
Здравейте!
Имам проблем и се надявам, че ще ми помогнете да го разреша.
Купих си печка Горение с керамичен плот. Вчера мъжа ми се опита да я свърже с електричеството. Според него Simple Smile свързването е направено правилно!
За съжаление 2 от котлоните работят, а 2 котлона + фурната не работят!
Някой знае ли откъде може да идва проблемът?
Благодаря!!
Виж целия пост
# 1
Какво озна4ава не работят - не светят, не загряват и двете?
Според мен щом 2та котлона работят свързването е добре! Провери за някакви защити, прочети упътването и ако не стане се обърни към сервиз. Доколкото знам дори свързването към мрежата е задължително да се прави от сервиза  newsm78
Виж целия пост
# 2
Така наизуст някой едва ли може да ти отговори. По принцип, щом работят 2 котлона, значи е вързана правилно, иначе изобщо нямаше да стига ток до нея.  Освен, ако не сте си я купили разглобена и да я е сглобявал мъжа ти. Тогава има голяма вероятност да не е свързал всичко както трябва.
Ако това няма да го обиди, повикайте техник, обаче да е от гаранционния сервиз,за да не ви отпадне гаранцията!
Виж целия пост
# 3
Котлоните не загряват.
А относно сервизния техник - ще дойде утре. Просто се надявах днес да сготвя нещо хубаво в новата фурна.
Виж целия пост
# 4
Здравейте!
Имам проблем и се надявам, че ще ми помогнете да го разреша.
Купих си печка Горение с керамичен плот. Вчера мъжа ми се опита да я свърже с електричеството. Според него Simple Smile свързването е направено правилно!
За съжаление 2 от котлоните работят, а 2 котлона + фурната не работят!
Някой знае ли откъде може да идва проблемът?
Благодаря!!

Съвсем наскоро един приятел си купи печка, самсунг май беше с керамичен котлон. Та видяхме че има изводи за трифазен ток, като с подходящи мостове може да се свърже и еднофазен. Очевидно котлоните са на отделни фази, така че като го няма моста, някои котлони просто остават без фаза при еднофазен ток.
По принцип ако не разбира от тези неща по-добре си викайте техник. Може да е пропуснал да закачи и зануляване/заземяване, а това е опасно. Или да е сложил кабел с неподходящо сечение (твърде малко).
Виж целия пост
# 5
Най-добре почакай до утре сервизния техник, а тази вечер излезте на ресторант и се почерпете за новата придобивка
Виж целия пост
# 6
Какво стана с печката,къде е бил проблема че ми е любопитно  newsm78
Виж целия пост
# 7
Какви ги говориш, как така мъжа ти ще я свързва??????? #Crazy Абсолютно задължително си я свързват от сервиза, тя сега и гаранцията няма да ти важи. Извади и си прочети гаранционната карта! Обади им се, и ги викни!  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия