Пържени пилешки дробчета-как?

  • 18 416
  • 5
Има ли тънкости в приготвянето им и какви са те? Веднъж пробвах нищо не стана, защото те не можаха да се изпържат а направо се варяха понеже в тях имаше много вода. Интересува ме конкретно кипвате ли ги във вряла вода, или ги слагате да заврят в студена вода и въобще как ги приготвяте да станат вкуснички? Какви подправки слагате?
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Няма никаква философия в приготвянето на пържени дробчета.
Неприятното е обаче, че много пръскат!

Важното е добре да се изцедят от водата. Предполагам, че знаеш как. След това хубаво се овалват в брашно и се пържат. Това е.
Аз ги подправям единствено със сол, но в зависимост от вкуса може и друго да добавиш.

Успех ти желая!
  chef
Виж целия пост
# 2
Потопи ги за 30 минути в прясно мляко,отцеждаш добре,овалваш в галета с подправки,които обичаш и си ги пържиш,но трябва съвсем леко,защото в противен случай ще станат твърди.Аз обърквам галенцата със сол и черен пипер,а панякога добавям и подправка за пиле-стават чуднички!
Виж целия пост
# 3
Темата е точно за мен. Обичаме дробчета, но не мога да ги приготвям, не и пържени.  Embarassed Винаги ми се разкашкват. Колкото и да се старая, накрая се получава нещо като каша... Някой може ли да даде идея защо? newsm78
Виж целия пост
# 4
Защо не пробвате печени, хем по- здравословно пък и на вкус не отстъпват на пържените, напротив...аз ги слагам в йената само с масло- повечко и малко сол, похлупвам и пека, като по някое време махам капака да придобият хубав цвят и като са готови си досоляваме на вкус.
Виж целия пост
# 5
Мерси за идейките, звучат добре, но като че ли ще се възползвам от идейката на Морена, хем е по-лесно за изпълнение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия