Книги- четете ли?

  • 6 053
  • 77
Хайде кажете дали четете книги и коя беше последната прочета книга. Препорьчайте добри автори.

Последната книга, която прочетох беше прословутата Давинчи код на Дан Браун. Доста  дебнех на продажба това издение, което е с цветните снимки, голям формат и бях много доволна като я открих 40% намалена. Книгата започваше много обещаващо и е доста интересна с много исторически факти, но края малко ме разочерова. Като цяло е много увлекателна.  За сьжеление четох тази книга, когато Криси се роди( чудя се от кьде намерих време тогава), преди 9 месеца и от тогава нищо

Сьщо така искам да ви препорьчам един автор Maeve Binchy. Мисля че е от Илрандия или Англия. чела сьм 3-4 нейни книги и много ми харесват. четат се много лесно. В книгите и винаги има поне по 6-7 герои и историята се вьрти около техните сьдби, има по малко романтика, драма комични ситуации, т.н. Идеален роман за почивка, дьждовен ден или за подобряване на настроението.Последната книга, която прочетох от нея е Nights of rain and stars или Нощи от дьждове и звезди, която се разказва за наколко туристи, които се озовават по едно и сьщо време в таверна в един грьцки град и как техните сьдби се преплитат.
Виж целия пост
# 1
време за четене винаги намирам  Peace сега съм на крими от патриша корнуел
Виж целия пост
# 2
О, да чета, разбира се и то с най-голямо удоволствие. Напоследък любими са ми Нелсън Демил (има страхотно чувство за хумор) и Майкъл Конъли (криминалета най0общо казано).  Peace
Виж целия пост
# 3
  bouquetмного хубава тема! и моята последна книга беше шифърът на леонардо,а малко преди нея Екзодус,но не и помня автора EmbarassedСега вече нямам време за книги,за което съжалявам много,а в малкото си свободно време предпочитам  да спя. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Много благотворно за четенето ми повлия факта, че Дани започна да спи по-леко (все още е в нашата спалня) и вечер преди заспиване не гледаме телевизия, а четем.

Последно четох "Fear and trembling" - Amelie Notomb. Сега на ред ми е "Money" на Martin Amis, която от години мъжът ми ме врънка да прочета.

Препрочитам "Wicked", за да ми се свърже с продължението "Son of a witch" на Gregory Maguire. Изключителен преразказ на "Вълшебникът от Оз!

Реда си чака "Unitil I find you" John Irving, той ми е любимец, но не знам защо тази книга не ми потръгва.

В клюкарника има тема "Литературен клуб", която я препоръчвам силно - оттам черпя идеи.
Виж целия пост
# 5
Oлееее болната ми тема...таман ми свършиха всички Бг книги и остава пак да почна да чета от дигитален формат ...а това значи цял ден пред ПС-то..Иначе всичко намирам в сайта www.izvorite.com   и във форума към него от дръпнах и Шифъра на Леонардо.
Иначе чета нон стоп, особено сега.

Виж целия пост
# 6
И аз чета ужасно много.За съжаление от както съм бременна не мога да чета,нещо ми стана на сивото вещество,не мога изобщо да се съсредоточа.Иначе си изчтах по една книжка на седмица(максимум две) редовно.Чета предимно на италиански.Даже наскоро започнах да си давам сметка че може би именно това така ми развали българския правопис-ми то непрекъснато писане и четене на латински,к'во да очаквам.Особено в ицq-то като пиша на български с латински букви и стана кошмарно.Добре че във форума ползвам килилица,та почнах да компенсирам.
Аз много обичам класика.Чета с безобразно удоволствие Пушкин,Толстой,Моъм,Хемингуей,Селинджър,Джибран,Хесе.Грийн,Стайнбек.Обичам и Шнитцлер много.
От по -новите Дъглас Адамс.От новите обичам Уелш.Новите автори досега единствено са ме разочаровали.Много искам да чета някой съвременник и да му се кефя,но просто попадам само на някави пълни простотии лишени от всякакъв смисъл и съдържание,единствено с огромната претенция да бъдат някаква оригинална и неповторима творба, да направят удара на столетието.Такива завършват директно в контейнера за хартиените отпадъци,въпреки че е грях да хвърляш книги,но подобни неща наистина не трябва да стигат до поколенията.
Ами ты като сме на вълна майки,деца и бебета,ще си позволя да препоръчам нещо много забавно.Това е една книга,която ми даде една моя позната и на която все още не съм я върнала,стото м-у временно се скарахме,та се чудя как да и я върна.
Книгата е на Алисън Пиърсън и се казва "Скъпа,няма не мога"
Разказва се за една работеща мама в лондонското сити и нейните радости и проблеми свързани с работа,училищни настоятелства,деца,детеледачки,съпруг,родители,свекърви и жилищни такива.Доста свежарско,неангажиращо четиво Peace.
Иначе любима книга от време оно е "Девет Разказа.Семейство Гласс"на Селинджър.
Виж целия пост
# 7
Браво, smile3501 на тези който могат да се насладят на чуждия език аз така и не свикнах да се задоволявам с чешкото звучене..
Виж целия пост
# 8
Ивалекс,напълно те разбирам,в началото като започнах да чета на италиански коментирах с български приятели,колко беден усещам езика,как в сравнение с италианския българския в литературата беше песен за душата със богатството на изразите и думите и подобни бла-бла-бла.Само че като ти стане навик да четеш на даден език започваш да намираш и там красотата на словото така, както на родния ти език,зависи от това колко си тренирала мисълта си да "храносмели" смисъла на словосъчетанията.Не мога да го обясня,трудно е,но идва съвсем натурално.С четенето. Peace
Виж целия пост
# 9
В момента поглъщам една книжка на Стивън Кинг. Чета вечер, когато децата са легнали. Едвам се отлепям от нея и после се страхувам в леглото. Дано я прочета, преди мъж ми да тръгне на поредната командировка  Crazy
Виж целия пост
# 10
И моята последна прочетена книга е Давинчи код, за съжаление напоследък съм се хванала с хиляда работи едновременно и нямам никакво време да чета  Sad
Виж целия пост
# 11
Обужавам да чета и винаги като се прибера в БГ си накупувам много кники.Последно си купих книгите на Дан Браун"метеорът","Шестото клеймо"и"Шифърът на Леонардо"Преди това си събрах и книгите на Дейвид Балдачи.
Виж целия пост
# 12
Старая се да намирам време и за това. Wink
Виж целия пост
# 13
Цитат
Oлееее болната ми тема...таман ми свършиха всички Бг книги

И на мен ми свършиха с препрочитането на "На изток от Рая" - една от любимите ми. Обаче аз така и не свикнах да чета от ПЦ-то книги Rolling Eyes..ами нещо ми се губи усещането за хубава книжка, да си седна, да си се завия, да си взема сокче и сандвич smile3508...ммммм приказка ама кога ли ще ми се случи пак. Аз съм решила вече да си поръчам по Интернет, защото запасите ми от лятното ми ходене до БГ както казах свършиха. Също обичам да чета и специализирана литература, за маркетинг и реклама.

Ще ми препоръчате ли сайт от който да си поръчам книжки, защото вече проблема е наболял newsm12

  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 14
ами да, доста чета.
в момента чета Госпожа Министър на Мадлин Олбрайт, успоредно с това учебника за Фотошоп мъча. преди минах през Спомените на гейшата, Как се раждат идеите ( мн. яко книжле), Дан Браун и мен ме беше хванал, Гришъм " Брокерът", "Защо толкова малко успяваме" на Ю.Генов,
"Култури и организации" на Хофстеде и др по-професионална литература , която едва ли ще е интересна за съобщаване. Следва Захир на Куелю.. и.... май повечето ги казах.
аааа, с голямо удоволствие се върнах към "Чудната история на изкуството" на Д. Тенев.

( чета на български и английски, на италиански чета  готварски рецепти и предупредителни знаци).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия