Пак съм аз с досадните си теми за кашлица ...

  • 3 577
  • 31
Здравейте. Преди месец пуснах 2 теми, за кашлици.

Иван още си кашля. Не става по-зле, но и не минава изобщо, не го тормози кашлицата, и да ходи и да не ходи на ясла си кашля ... ей така, прерманентно. Вече месец може би.
Че и повече. Отшумяваща кашлица, засилва се вечер и сутрин. Не като тези в началото на разболяване.

Значи пи какви ли не сиропи, ходим на лекар - нищо, нищо му няма. Уверява ме.

Нещо хронично ли, що ли ... днес пак ще го заведа, но знам, че пак нищо няма да му има. Иначе не е вдигал Т, има апетит ... абе всичко 6, здрав.

Та искам да ви питам - има ли сироп, изпитан от вас, който 100% да пресича отшумяващата вече кашлицата и тя да спира?
Виж целия пост
# 1
според мен спри всякакви сиропи и остави детето да се възстанови само.можеш да пробваш мед и ванилия-давай му 3-4 пъти на ден.има ли вариант да е алергична кашлицата?
Виж целия пост
# 2
ами мисля че трябва да му пуснете едни кръвни изследвания за да се види дали е бактериално или алергия.
Виж целия пост
# 3
И аз мисля,че е добре да се направят кръвни изследвания.Миналата година по това време имаше бум на коклюш,въпреки,че е остаряло заболяване и децата са ваксинирани срещу него.На мои близки детенцето кашляше седмици наред,джипито развиваше теории ,че е ОК,но като отидоха на белодробен специалист,направиха ренгенова снимка и ги приеха в болница с венозни антибиотици.Трябва да се намери адекватно и най-вече доказано с изследване обяснение на тази кашлица.
Виж целия пост
# 4
Може да има задна хрема и оттам тръгва всичко.При нас това се оказа,започнах да давам Тобрекс и за два дена отмина кашлицата.
Виж целия пост
# 5
Вергилия,не нормално детето да се мъчи толкова време!Явно от сиропите за кашлица няма никакъв ефект.А тя самата каква е -суха или с хрип?Направете му е 1 рентгенография на белия дроб,вярно 4е е малко дете,но явно проблемът е налице,кръвни изследвания също мисля,4е са необходими!Лекарите какво обяснение ти дават?Чуй няколко мнения по въпроса!Винаги съм била на мнение,че лекарите,които работят на стационар т.е. в болница имат по-голям опит с тия неща,отколкото GP-то.Не искам да ги обидя,разбира се.Бих ти препоръчала д-р Новакова.Имам добри отзиви за нея!Успех в лечението!  bouquet
Виж целия пост
# 6
Нас Birdie ни посъветва при аналогичен проблем да си пуснем кръвни  изследвания + секрет от нос и гърло и се оказа, че имаме златисти стафилококи в носа и завишени левкоцити, което също указва на бактериална инфекция. Сега се лекуваме със Zinnat и на втория ден кашлицата ни спря,защото изчезнаха секретите, които се стичаха отзад в гърлото и явно провокираха и кашлицата.

Обаче GP-то 5 седмици не се сети да ни пусне тези изследвания. Добре, че беше Birdie да ни посъветва!
Виж целия пост
# 7
има ли сироп, изпитан от вас, който 100% да пресича отшумяващата вече кашлицата и тя да спира?
Няма такъв.
Според мен е задна хрема, Габи е в момента така, обаче ние се лекуваме само с хомеопатия така, че не мога да ти кажа л-во.
Виж целия пост
# 8
Днес пък не бил кашлял на яслата изобщо. Изостря се вечер, и сутрин - пред ноща не.  Confused

Сега вилнее, като го приспя ще прочета пак по-внимателно всички отговори, и ще отговоря пак.
Благодаря за включванията.  Hug
Виж целия пост
# 9
И Маги и така. Повече от месец кашля. Вчера я водихме на лекар да я преслуша. Гърдите чисти, гърлото не е червено, но кашлицата не спира. Вече не й давам никакви сиропи за кашлица. Лекувам я по "бабешки". Издълбавам ряпа и слагам 1-2л. захар и от сока й давам, а в носа й капя капки от мед. Не, че има някакъв ефект, но просто да не са сиропи.
Иначе и аз като отида да я взема, госпожите като ги попитам дали е кашляла, все ми казват, че не била кашляла  Rolling Eyes А пък още по пътя почва да кашля и вкъщи също.
Виж целия пост
# 10
Дами, и моята малка принцеса се оплаква със същите симптоми. От понеделник почваме вече 3 седмица да си стои вкъщи и да се лекуваме. Досега изпи 2 шишета Проспан, в носа слагахме Мукосептонекс. Уж, се оправяше, даже GP-то ни каза че от миналата сряда може да ходи на ясла, но с баща и не я пуснахме, защото още си кашляше, примерно по 3-4 пъти за деня, но се чува и хриптене. Но миналата вечер такива кризи с кашлица направи, така ме притесни, и днес пак при докторката. Като я преслуша нищо не се чувало.... Сега ни предписа Суметролим, аз купих Стодал (за да сменя Проспана, защото имам чувството, че не помага), Вит. С, Ксилометазолин за носа, Смекта и Ентерол че имаме и разстройство, което обаче е от това че ни растат зъби. Боже, що лекарства за такова малко телце....

Смятам да ви послушам и още в понеделник да пусна едни изледвания на кръвта и секрет.

Само да запитам дали ми трябва направление от лекар или мога и сама да си отида и каква е разликата в заплащането с и без направление?
Виж целия пост
# 11
А по колко време давате сироп без пауза?



Само да запитам дали ми трябва направление от лекар или мога и сама да си отида и каква е разликата в заплащането с и без направление?

Нямам представа, и аз се интересувам. Нека някой се включи, ако е запознат.
Виж целия пост
# 12
до този момент не сте ли взели секрет?

Ади кашляше от юли месец Вечер и Сутрин главно, и напоследък нощно време

Отидохме, взехме секрет - бактерия на дихателните пътища

Пихме както трябваше, ама не сироп

и сега няма и помен и кашлица, а кашляше от юли месец до преди 10 дни.

Това ще да е само някоя бактерия в повече, която причинява кашлицата. ще видиш
Виж целия пост
# 13
И ние уж от задна хрема,но хремата мина,кашлицата-не. Sad
Виж целия пост
# 14
Ние бяхме същия случай -изследванията показаха алергия!
Е естественно не е ясно от какво!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия