много ми стана мъчно

  • 1 373
  • 20
В клюкарника е пусната тема zа толкова жестоко малтретирано дете и то от дълго време. като си представя горкото малко беzzащитно човече колко болка е иzтърпяло и мо се плаче. Как може същество да е способно на подобно иzдевателство не раzбирам.
В Германия се предприеха zаконни мерки zа превенция от подобни случаи, система zа наблюдение и zадължителни контролни прегледи на всички деца при педиатри, zадължение на служители в училища и градини да докладват наблюденията си и да се правят необходимите проверки ... Не е ли време и в България да се направи нещо? Хората там нямат ли сърца?
Виж целия пост
# 1
Къде е сега Лени да каже как стои въпроса законово?
Аз рева като чета такива неща, а тия дето ги даваха по немската телевизия направо ми идеше да ги заколя на място, особено последния случай на Кевин и наркомана, дето даже и баща не му бил #2gunfire
Виж целия пост
# 2
Къде е сега Лени да каже как стои въпроса законово?
Аз рева като чета такива неща, а тия дето ги даваха по немската телевизия направо ми идеше да ги заколя на място, особено последния случай на Кевин и наркомана, дето даже и баща не му бил #2gunfire

ми аз се изказах в темата в клюкарника.
принципно.
както винаги 
снимките на детето са ... не са за хора със слаби нерви, както и статитята.
Виж целия пост
# 3
и аz се иzкаzах, но не може ли някка да се zапочне акция zа регламентиране и въвеждане на контрол в БГ ми е идеята. И как ли може да се предприеме нещо?
Виж целия пост
# 4
и аz се иzкаzах, но не може ли някка да се zапочне акция zа регламентиране и въвеждане на контрол в БГ ми е идеята. И как ли може да се предприеме нещо?

знаеш ли колко такива акции има?
организации, кампании и тн. виж в гугъл.
да се е променило нещо в законодателството?
например съд по бърза процедура. или бързо онемане, или поне да отпадне'отказа' след
няколко месеца непотърсено дете или каквото и да е!
или МТСП да е направило нещо за подобряване на системите си,
или за създаване на пазар на социални услуги?
тц. не че никой от не го иска - всичко е написано в стратегиите - нали затова ни приеха и в ЕС, заради подобни 'стратегически документи'.
които никога не се обезпечават с пари от правителството.
има организации, има гражданство има всичко.
вивита, наистина не вярвам в това писмо, не вярвам вече
в сформирането ан искания " децата им трябва топлота".
на кой му пука? ще внесат писмото, ще излязат да кажат,
че правят всичко, според изискванията на ЕС и присъединителните процеси.
а темата утре ще е на 5та страница на клюкарника и на 3та тук.


надявам се само като влезем в ЕС да се промени нещо силово 'отвън'.
това е.
Виж целия пост
# 5

......
надявам се само като влезем в ЕС да се промени нещо силово 'отвън'.
това е.
.......

Е то4но за това ме е яд. Излиза,4е сме ов4е стадо,дето може да се държи мирно само с тоягата на ов4аря,ерго ЕС,ерго вънШна намеса  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire
Виж целия пост
# 6
явно управляващите в БГ нямат сърца, имат само джобове и банкови сметки. Може ли да е щастлив такъв един човек. Ами на него му липсва една голяма част от живота и то топлотата и състраданието  Sad нямам думи вече , как се иzроди светът.
Виж целия пост
# 7
vivita, не ти липсва нещо, което никога не си имал.
Виж целия пост
# 8
а защо някои скочиха срещу мен преди време, когато написах, че за такива изроди едното наказание трябва да бъде и кастрация, наравно с другите
та нали трябва да се защитят и бъдещите деца - това не са хора, за които превенцията значи нещо
и Лени, напълно съм съгласна с теб, и аз се моля това да ни е ползата от членство в ЕС - строг контрол какво се прави и как се прилагат на практика "хубавите" закони, с които се хвали онази кукумявка Кунева
дано нещата се развият по-добре за малкия
Виж целия пост
# 9
петя, zащото не само тя е виновна и не само такива като нея. просто хората са се иzродили страхотно.
поне дано някой се сети да провери какво става и дали са добре и дали имат нужда от нещо другите дечица. Има сума ти хора в тоzи форум , които могат да помогнат с по нещо.
Виж целия пост
# 10
Eee,kaто запо4нете и вие"само в Бг е така""няма контрол в бг".
Ами в другите държави,където има контрол,да не би да няма такива слу4аи.
4е в Испания,където,ако удариш,се разправяш със социалните,да не би пък да са Щастливи деца и родители?
Всяка ве4ер по новините гледам касапници.БаЩа тръшнал новородено бебе във вратата на спалнята,заЩото ревяло неспирно,майка удавила двете си бебета в банята,баЩа разбил с 4ука 4ерепа на едногодишното си бебе....и колко други,ама спирам. Close
Ще кажете,това са ненормални.Не,напротив,статуса им е на съвсем нормални хора.
Истината е,4е живота е ужасно напрегнат,хората все пове4е изнемогват да жонглират между работа,семейство,дом.И се слу4ват тези ужаси.Явно в даден момент ти става неЩо в главата и сигурно не мислиш какво правиш и за последствията.Никой не е застрахован.
Виж целия пост
# 11
Mariza,
Според мен разликата е в мерките, които се взимат след подобни случаи!
А и не личи това да е станало в изблик на гняв, било е системно  Close
Виж целия пост
# 12
Ох, сега прочетох в Клюкарника Cry Нямам думи Cry
Милото детенце.....

Иначе това, което казва Марица е така. Това го има навсякъде. По италианските новини е същата работа Confused
Ужасното е, че изглежда, че никой не е застрахован. Привидно съвсем нормални хора просто в един момент превъртат и...
Не мога да си го обясня това.
Какъв стрес, какви 5 лева? Наистина ежедневието може да бъде много тежко, обаче КАК се стига чак до там!!!
Ужас! Понякога си мисля, че щом е така, значи и в моето семейство може да се случи!?

А за тази майка... Не разбрах къде живеят. В някакво село ли? Разбрах само, че работи на автомивка.
Абе има толкова прости и необразовани хора, живеещи още от раждането си в страшна мизерия. За мен те изобщо не достигат нормално човешко развитие. Първосигнални и елементарни като животни са.
В този смисъл, дори съжалявам тази жена. Не, не я оправдавам. Обаче изпитвам съжаление към това тъпоумие и простотия. Изобщо не знам тя дали разбира за какво става дума, дава ли си сметка!!!
Абе не знам... Иде ми да ревна.
Не е честно, че има хора, коита са такива и живеят така и това се повтаря с поколения Cry
Виж целия пост
# 13
Mariza,
Според мен разликата е в мерките, които се взимат след подобни случаи!
А и не личи това да е станало в изблик на гняв, било е системно  Close
Разбира се.За малкото пребито детенце,просто думите са излишни.Видях снимките в клюкарника.
Аз говорех в по обЩ план,не може да се поставя под един знаменател вси4ко.
Виж целия пост
# 14
Maрица, права си, но... като че ли някак си си "затваряме" очите за тукашните престъпления към деца и повече боли, когато това се случва в България. Сякаш ни се иска това да бъде избегнато или най-малкото наистина нещо конкретно предприето, за да се опазят други деца и да не се налага да пишем по такива теми.
Аз споменах по-горе за случая Кевин. Не искам да влизам в подробности, но и тук социалните такива ги изср****ха, че не ми се коментира. Случва се и тук, напоследък даже много се тръби, но пак казвам, някак си по встрани ми идват тези новини, докато за едно българско дете, сърцето ми капе кръв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия