търся кърма за моето бебе

  • 1 452
  • 24
Здравейте, дали има майка кърмачка, на която кърмата да й е в повече, за да взимам срещу заплащане за моето бебе?
Виж целия пост
# 1
Мисля, че трябва да кажеш и от къде си
Виж целия пост
# 2
  Има ли някакъв проблем да пробваш по - скоро да си увеличиш своята?
  Трябва да даваш просто на бебчо по - често да суче и скоро всичко ще се оправи. Simple Smile Ако просто се притесняваш че кърмата ти не е достатъчно, кажи и ще получиш много съвети как да я увеличиш. Може също да прегледаш Библиотеката на форума.
Виж целия пост
# 3
 от София съм. А за кърмата, пробвах всичко, но бебето ми отказа да суче и започнах да се изцеждам, така постепено ми намаля. Може ли сега пак да се увеличи ????????
Виж целия пост
# 4
от квартал дружба съм, как мога след като бебето не иска да суче да си увелича кърмата не е ли вече късно?
Виж целия пост
# 5
Колкото по-често се цедиш, толкова повече ще бъде. Но трябва и да се цеди до изпразване на гърдата.
Как да върнеш детето на гърдата е по-важно, но за това трябва да те посъветва някой с опит.
Зависи колко сте големи и от кога сте на шише. Аз бих /бях/ "оставила гладно" детето в началото и нещатата си идват на мястото, но сега е друго предполагам.
Виж целия пост
# 6
Има една тема "имам нужда от консултант по кърмене" Там са писали къде има консултативен кабинет по кърмене. Можеш да пишеш и на по-опитните майки на лични.
Аз мисля че можеш да се справиш, но ще имаш нужда от помощ и много подкрепа. Потърси я, мисля че всички майки ще се радват да ти помогнат.
Можеш също да потърсиш на лични Бу и Assinka, аз само чета форума, но съм забелязала че те с удоволствие помагат и имат много информация.
Аз кърмя от 3 месеца, не съм имала проблеми и не знам дали мога да съм ти полезна със съвети, но ако имаш нужда от подкрепа - пиши.
Виж целия пост
# 7
  Изобщо ли бебчо не се опитва да засуче?
  Най-доброто ще е ако успеш да върнеш бебчо на гърдата, ако не става има доста майки които са кърмили и изцяло с шише, но това е по-трудния вариант и аз лично не съм много запозната.
  Принципа и в двата случая и на гърда и при цедене е по-често стимулиране на гърдите. Колкото по-често се изцеждаш толкова това е сигнал за организма че трябва да произвежда повече мляко.
  Опитай да предлагаш първо гърдата и после млякото и почвай да се цедиш по-често и докрай, това ще увеличи кърмата.
   По принцип ако не успееш съществува Банка за майчина кърма в София, но доколкото съм чувала може да се запишеш единствено ако бебчо има проблеми в противен случай май не става защото няма достатъчно количество.
   Дай малко повече инфо за бебчо. Още от самото начало ли е изцяло с шише или постепенно се е отбил. Успявал ли е да засуче изобщо?
Виж целия пост
# 8
бебето ми е на три месеца и половина, първите две седмици беше изцяло на кърма,  кърмех го на поискване и след това изцеждах, към края на втората му седмица започваше да плаче след като е сукал около 20 - 25 минути, започна да иска през 30 -40 минути ,давах му , давах и от двете гърди,  но през половин час като че ли не се пълнеха.... и така две денонощия, след едно кърмене му направих 30 мл сухо мляко за да проверя дали е гладен, изпи го и спа 4 часа. незнаех колко мл трябва да яде,  роди се 3800кг, което си е голямо бебе и си мисля че му трябва повече кърма.
как да го накарам пак да суче???
Виж целия пост
# 9
 Благодаря ви за подкрепата,  радвам се че мога да споделя с вас. Grinning 
Виж целия пост
# 10
  Предполагам че просто когато ти се е струвало че кърмата не достига бебчо е преминавал през криза на растежа, когато нуждите му от мляко се увеличават и честото сукане е всъщност начина измислен от природата за увеличаване на кърмата. Колкото е търсенето толкова е и предлагането. Това продължава около седмица най-много и после всичко отново се нормализира. Ние скоро минахме през такава криза  Simple Smile
  Когато предложиш шише с АМ доста бебчета дори да не са гладни не отказват, защото просто обичат да сучат. Това че спи повече след АМ е просто защото то се обработва много по-бавно и е много по-трудно усвоимо от кърмата която до час и половина е преработена изцяло.
  Предлагането на шише води до риска от отбиване просто защото на бебчета е много по-лесно от тях.
  В момента ако го сложиш на гърда опитва ли се да засуче или изобщо не иска?
  Ние в началото бяхме основно на шише, но постепенно преминахме изцяло на гърда. В началото продължавах и да се изцеждам просто за да увелича количеството кърма.
  Пиши в момента как се храните, колко кърма и колко АМ? Прочети статиите от библиотеката за премахване на добавката.
  Скоро предполагам че ще се включат и други мами с по-голям опит в преминаването от шише на гърда и премахване на добавката Simple Smile
  Прегръдки на бебчо  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Щом толкова силно искаш да кърмиш детето си съм сигурна че ще успееш! Grinning Ще се въздържа да давам съвети, защото аз досега не съм имала проблеми (освен нормалните кризи на растежа, кърмаческа стачка, ама все леко минават) и каквото и да те посъветвам ще е не теория. Но според мен не чакай опитните мами да се включат ами ги потърси ти - вероятно не могат да прочетат всички теми, може и да не знаят че ти имаш нужда от помощ. Или пусни нова тема " помогнете ми да кърмя" или нещо такова. Сигурна съм че с подходящи съвети, подктрепа и силно желание (каквото имаш) нещата ще се оправят  Grinning
Виж целия пост
# 12
до преди две седмици храненето на бебето беше първо гърда и после добавка (30-40 кърма и 60-70сухо), но още на втория месец от раждането на беби ми дойде менст. цикъл и той през това време въобще не искаше да засуче, дали заради това ми намаля кърмата?  сега едвам изцеждам от двете гърди по 20 мл ,които замразявам и като събера нужното количество 130 мл ги давам.в момента въобще не иска да суче а и кърмата много трудно идва, почти не усещам бодежите след, които потича кърмата, дали ще може при това положение пак да имам кърма?
Виж целия пост
# 13
Щом тече нещо, колкото и да е малко, това означава че ако получат нужната стимулация гърдите ти ще започнат да произвеждат повече мляко. Според мен е много важно да накараш бебчо да суче от гърдата и пак, тъй като това е най-добрата стимулация. Той въобще ли не иска да суче?
Може би трябва да започнеш да му даваш млякото с лъжичка, така че да не може да си удовлетвори нуждата от сукане с друго освен с гърдата и честичко да пробваш да го слагаш на гърда.
Според мен ако веднъж бебето започне да суче от гърдите ти битката е спечелена- разбира се ще имаш още трудности докато се регулират нещата, но ще тръгнат нещата в правилната посока
Виж целия пост
# 14
  Да направи както те е посъветвала другата мама и пусни нова тема  Simple Smile
  Мисля че след като е възможна дори релактация, а при теб все още има кърма е възможно да си я възвърнеш в голяма степен. Много по-лесно ще е ако бебчо засуче обаче.
  Пусни нова тема и обясни положението подробно за да може да получиш компетентни отговори. Погледни в Библиотеката статиите за премахване на добавката от АМ и релактация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия