Кръводаряване и бременност

  • 4 373
  • 15
Моя приятелка дари кръв преди около 3 седмици, но миналата седмица се разбра, че е бременна. Следователно когато е дарявала е била бременна. Според вас може ли това да окаже някакво влияние на плода и изобщо на бременността?
Виж целия пост
# 1
Няма страшно, не се безпокой
Виж целия пост
# 2
Според мен не. Може като е дарявала кръв да й е било по-отпаднало, но не може да навреди.
Виж целия пост
# 3
Не би трябвало да има проблем, но повече да не дарява докато роди Simple Smile
Виж целия пост
# 4
и аз дарявах кръв преди да разбера, че съм бременна и това не ми е попречило с нещо. Аз съм в 33г.с ,така че не се притеснявайте
Виж целия пост
# 5
да не се безпокой
Виж целия пост
# 6
Не би трябвало да има проблем, но повече да не дарява докато роди Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 7
Няма за какво да се притеснява Peace Някои лекари дори препоръчват кръводаряването като начин на пречистване на кръвта - съвсем сериозно.
Виж целия пост
# 8
е чак пък толкоз. пиявици тогава да си намятаме  Crazy
не се сърди, моля   bouquet

не мисля, че нещо страшно ще се случи, но на нейно място аз не бих повторила, освен дако не иде реч за много-много близък и важен за мен човек. всъщност, мисля, че от самия кръвен център ще върнат бременна.
Виж целия пост
# 9
е чак пък толкоз. пиявици тогава да си намятаме  Crazy
не се сърди, моля   bouquet


Не забравяй, че "едно време" са лекували и с пиявици Peace
Виж целия пост
# 10
Според мен не. Може като е дарявала кръв да й е било по-отпаднало, но не може да навреди.
Peace
Виж целия пост
# 11
И аз дарих кръв в самото начало на бременността си. Няколко седмици по-късно разбрах всъщност, че съм бременна. Проблеми нямаше!  Peace
Виж целия пост
# 12
Не, било е в самото начало.
Виж целия пост
# 13
Не би трябвало да има проблем, но повече да не дарява докато роди Simple Smile
и още 9 месеца след раждането  Grinning  Така ми казаха, когато исках да даря за сина си.
Виж целия пост
# 14
Не вярвам да има проблем. Още повече, че след като момичето е дарило кръв, то не е имало проблеми като анемия или нещо от рода, иначе не би го направило, нали?
А в началото на бременността, предполагам, че като е съвсем малък зародишът не би навредило, по-скоро в по-късна бременност би било рисковано - нали бременните жени са особена категория хора и дори им се разрешава да не спазват пост дори в строго религиозните общества.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия