За рефлукса, АБКМ и още нещо

  • 2 569
  • 11
Здравейте мами, да ви кажа и оплача, какво ни се случи през тази една седмица.
Анна е на Фризовом заради повръщането, отидох при педито с молба за гастроентеролог, защото повръщането и газовете се усилиха след прекаран ентеровирус /пръцка като възрастен човек и чак приплаква докато ги изкара/. Тя отново прегледа малката и заяви, че според нея детето има Алергия към белтъка на кравето мляко и симпомите за това са налице: много дълги мигли  newsm78 и високо чело, тоест косицата й расте много над челото /не знам дали ме разбирате, какво имаше предвид лекарката, но определено не говореше за високото чело, като признак за интелигентност  Wink / Предписа ни НА, каквато и да е марка. Като я попитах дали е написала направлението, отговори, че е в картона на малката. Прибирайки се вкъщи не го намерих, обадих й се и тя ми каза, че разбираш ли, нали е предписала НА, защо да дава направлението  #Crazy, все пак си го изисках и тати отиде да го вземе на другата сутрин. Но все пак ние купихме една кутия НА на Хип и то не заради друго, а защото първо си казахме, че може и да има право и второ бащата на мъжа ми има няколко хранителни алергии особено силна е тази от яйца. Малката учудващо добре понесе Хип, нищо, че е много по-рядко от Фризовома, не повърна много и аз съвсем започнах да й вярвам. Е да, ама всяко чудо за 3 дни. Повръщането си дойде пак. И отново си минахме на Фризовом.  Вчера отидохме на гастроентеролог в педиатрията, по съвет на педито при Юлия Ковачева. Първо, тази жена е много нервна, крещи като луда. Поне прегледа на малката беше обстоен. На въпросите ми за АБКМ, щеше да ме изяде с парцалките. Диагнозата беше рефлукс. Оставаме си на Фризовом, като добави прахчета Мотилиум със захар 15 мин. преди всяко хранене. С тях газовете ще се оправят и нямало да повръща толкова или съвсем да престанела. Даде предписание за захранване, започваме сега с зеленчуково пюре + половин жълтък /тук и двамата с тати направо скочихме срещу нея/ на обяд и на 4 м. и половина плодово следобяд. Както и да е, задраска жълтъка и ни изпрати по живо, по здраво.
Ох, не знам, толкова чета и навсякъде пише, че захранването на бебета с рефлукс трябва да стане по-късно. На тази доцентка да й се доверя ли? А този мотилиум, да го купя ли?  Въобще ми е леко тъмна Индия днес.
Ами това е, исках да споделя за нашия рефлукс.
Виж целия пост
# 1
Моят син повръщаше от самото раждане до навършването на 1г. Диагноза Рефлукс не е имал, но не съм го водила на специалист. Педито не ми обръщаше внимание, а след започването на хранене с Фризовом нещата се оправиха и аз реших да чакам до към годинка и ако не се оправи тогава да реша какво да правя. Това само за инфо.

Захраних рано със сок на 2м, на 3 с плодово пюре, след това зеленчуково, на 4м с кисел и каша.............През цялото време при въвеждането на новите храни докато свикнеше с тях имаше ужасни колики и повръщането се усилваше. Тогава нямах и представа за късното захранване. Rolling Eyes
Педито казваше давай и аз давах, а детето повръщаше още повече. ooooh!

Моят съвет е да изчакаш със захранването. От това, което съм чела във форума най-щадяща за стомахчето е оризовата каша. С нея би могла да започнеш захранването, когато решиш да го направиш.
Виж целия пост
# 2
за 1 път чувам така да се определя алергия към белтъка, звучи ми несеририозно
много бебета имат някакъв отвор на корема(ама как го обясних) който се затваря на някой по рано на други по късно и оттам идва рефлукса
при всички случай според мен млякото трябва да се смени щом има такива газове и връщане , не уточняваш дали е на фонтан
на нас например  фризовома ни действаше обратно на предназначението
явно не си попаднала на точния лекар гастроентеролог, тук в форума могат да ти  препоръчат майките от софия, виж във  варна  за мен името е едно -георгиева
а пък жълтък - просто е недопустимо ooooh!
дори е рано за зел пюрета по добре да се започне с безмлечна каша -елда например  по лесно е за коремчето, а пл пюре се дава според възрастта 4м -40 гр , 5м -50гр може разделено на 2 порции между храненето
Виж целия пост
# 3
Ето ме и мен минала по този път  ooooh!
Иван повръщаше от раждането си, на фонтан, постоянно и по много. Педито все казваше, че това се израства, но когато детето стана на 1г., а все още повръщаше по мноооого и на фонтан и то постоянно, отидохме при една доцентка в Пловдив.
Тя каза-никакъв сок, ама никакъв, никакви манджи с доматено съдържание. Изписа Мотилиум хапчета /понеже вече бяхме големи/, хапчето се цепеше на 4 и се пиеше по 1 четвъртинка, 4 пъти на ден, 15мин. преди хранене /стрита на прах в чаена лъжичка размито с малко вода/

Пихме Мотилиум 6 месеца-това е максималния срок
На първата седмица започна да се вижда ефекта, повръщането намаля до минимум 2 повръщания на ден/което за мен беше върха/.
На 3-тия месец се обадих на доцентката и й казах, че повръщането продължава, но вече на 2 дни по веднъж.
На 6-тия месец след приема на лекарството повръщането спря.

Ако бях взела мерки когато беше бебе, нямаше да пием толкова дълго лекарства.
Доцентката ми каза, че при бебета нещата се оправят много по-бързо.

Maxin колко време бебето пие Фризовом ?
Чела съм, че когато се захрани бебето с твърда храна рефлукса се преодолява, но при нас не стана така  Tired
Виж целия пост
# 4
Ами пие Фризовом горе-долу от края на първи месец. Сега е на 4 месеца. Това което пишеш ме обнадеждава, че мотилиума може да подейства. За мен е важно да спре да повръща по толкова много. Да е както преди ентеровируса. Тогава доста бяхме закрепили положението само с Фризовом, но гадния вирус върна нещата в начална фаза.
Виж целия пост
# 5
Ами пие Фризовом горе-долу от края на първи месец. Сега е на 4 месеца. Това което пишеш ме обнадеждава, че мотилиума може да подейства. За мен е важно да спре да повръща по толкова много. Да е както преди ентеровируса. Тогава доста бяхме закрепили положението само с Фризовом, но гадния вирус върна нещата в начална фаза.


Моето мнение е да пиете Фризовом до 6-тия месец и ако не спре да повръща тогава да дадеш Мотилиума/ако решиш да даваш, де/, като си запазите и приема на Фризовома, те не са взаимноизключващи се  Simple Smile
Виж целия пост
# 6
А какво пречи да се даде по-рано ако помага? И защо тази захар се прибавя към Мотилиума?
Виж целия пост
# 7
А какво пречи да се даде по-рано ако помага? И защо тази захар се прибавя към Мотилиума?

Смятам, че детето може да се оправи и с фризовом. Поне сега докато е още на 4м. по-добре да изчакаш с лекарствата, все пак всяко лекарство колкото и да помага си има и странични ефекти. Та поне изчакай още 2 месеца, да се увериш дали фризовома ще помогне.

Мотилиум със захар не сме пили  Naughty, предполагам, че заради горчивия вкус на прахчето е препоръчала захар, но аз те съветвам да го разтвориш с вода или чай в чаена лъжичка и да не слагаш захар. Та бебето е на 4м. каква захар, кви 5 лева  Naughty
Виж целия пост
# 8
Да разкажа за нашия случай.
Гого беше на 12 дни, когато получи непоносим обрив, който явно е и сърбял, защото много плачеше душичката ми малка и повръщаше на всяко хранене, но не на фонтан, по малко.
Прегледа го педиатър и каза, че е АКБМ - на око. Каза да спра да го кърмя, но да се изцеждам, за да не спряла кърмата (защо ли я послушах  #Cussing out ). Започна да пие 5 дни само ХИПП ХА1 - спря и повръщане и се позабели обрива - отрази се чудесно.
Започнах аз още сутринта на 5-я ден (така каза и оная гад лекраката - ох, защо я послушах) да си кърмя детето - не искаше цица - как да е - стискай давай, само и само да е кърма. И пак почна да повръща!!!!  Shocked
И така, като ми спря така или иначе кърмата - от притеснения и заради тая чума, която аз съм виновна, че послушах, - останахме само на хипоалергенно мляко - няма никакво повръщане - още сме си на него.

Сега! Много държа да ти кажа, че тази диагноза я поставят на всяко дете - не се притеснявай - иди в "Детко здраве" - др. Куманова. От нея аз лично съм много доволна. Тя ще ви посъветва добре надявам се.
Виж целия пост
# 9
и ние бяхме със рефлукс, какви ли млека не пробвахме все повръщаше особено от фризовома. всичко се оправи изведнъж със аптамил АР. по едно време и на нас ни поставиха тази диагноза АБКМ заради ситни пъпчици по лицето, но аз отидох на кожен и тои каза че било запушени потни жлези и да мажем със цинкова микстура, ту се появяват ту изчезват. не съм променила начина на храненене и си мисля че ако наистина беше АБКМ нещата щяха да се задълбочат, вече сме на 4 месеца.

вие пробвахте ли да смените млякото с друго антирефлуксно?
Виж целия пост
# 10
А какво пречи да се даде по-рано ако помага? ..............

Смятам, че детето може да се оправи и с фризовом. Поне сега докато е още на 4м. по-добре да изчакаш с лекарствата, все пак всяко лекарство колкото и да помага си има и странични ефекти. Та поне изчакай още 2 месеца, да се увериш дали фризовома ще помогне.


Напълно подкрепям!
Виж целия пост
# 11
От това, което съм изчела по темата, АБКМ не се определя по дълги мигли и високо чело. Има си симптоматика - кожни прояви (обриви, суха грапава кожа, червени петна) и/или стомашно-чревни прояви - диария, слуз, кървави жилки в изпражненията.
Освен това, ако се потвърди диагнозата АБКМ, не се дават ХА млека, защото те не са с напълно разградена белтъчна молекула и също алергизират.

Конкретно за тая доцентка Ковачева - водихме веднъж Марти при нея и съм ужасно недоволна. Верно, тогава не е била във фаза да крещи, но дори не преслуша коремчето на детето, при положение, че отидохме с оплаквания от силни болки при акане и постоянен плач с извиване на тялото. Сигурно било вирус, рече... Е, оказа се, че има бактерии в червата и го лекувахме, но не при тая дърта клявка. Да оставим настрана факта, че не си измиваше ръцете преди преглед на бебетата... Чела съм добри отзиви за нея по форумите, но моето мнение за нея е негативно и няма да отида втори път.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия