Как да я накарам да спре да си гризе ноктите?

  • 1 664
  • 11
Дъщеря ми е на 3 годинки и половина. От месец и половина /тоест октаткто се роди братчето и/ си гризе или обелва с другата ръка ноктите на ръцете. Тя по принцип е много послушно и кротко дете. Не мога да кажа, че много се е променила, откакто родих второто си дете, опитвам се да и показвам любовта си и да не я изолирам.
Дали причината не е в това, че сега тя си стои повече в къщи и се налага често да си играе самичка, а не навън с другите деца, както беше преди да родя. Какво да направя? Моля дайте ми съвет!
Виж целия пост
# 1
По парфюмериите  продават лак за нокти,който е горчив,но не отровен и не е вреден за организма.Опитай с него.Моята дъщеря имаше същия проблем.ВЕЧЕ НЕ!Намазвала съм няколко пъти ноктенцата и ,като опита да ги гризка,те горчат.Обясняваш,че   ще има красиви нокти,лакирани,като на мама лака и. т.н.Мога да го снимам и да ти изпратя снимка,но ми трябва емайл.Около два лева струва .МОят е на фирма Перфект.Много съм довилна.
Виж целия пост
# 2
В аптеките продават специално лекарство в шишенце,капачето му представлява четка,подобна на четчицата за нанасяне на лак за нокти.Това е лекарство,напълно безопасно,но когато детето започне да си гризе ноктите-ужасно горчи.Моят съвет е да не купуваш от парфюмерия,а от аптека-все пак става дума за дете.Ако по обясненията ми не можеш да го намериш в аптеката,ще потърся моето лекарство и ще ти напиша точно името.
Виж целия пост
# 3
Във всички аптеки знаят за какво става въпрос, продават го и за съвсем малки бебета (за да не си смучат пръстчетата).

Не знам дали да се притесняваш., т.е. лош навик е, но може и да не е свързано с новото бебе. От къде го е видяла? Как започна?
Моята дъщеря също от скоро го прави (на 2,7г е), но аз съм виновна, защото го видя от мен. Бяхме на вън, тя си счупи лошо нокътчето и аз, за да не се дочупи още по-навътре го гризнах (нямах ножичка). Е, сега и тя го прави, като се оправдава с мен: "Само малко го гриза, защото е счупено и да не ме боли. Ти как го направи преди." Confused
За сега и правя забележка, но ако не спре след няколко седмици и аз ще прибегна до лака.
Виж целия пост
# 4
О аз моята кака отказах с горчив лак от парфюмерия. Не знаех, че има такова лекарство.
А то дали става за отбиване? В случай че ми се наложи...
Виж целия пост
# 5
В аптеките продават специално лекарство в шишенце,капачето му представлява четка,подобна на четчицата за нанасяне на лак за нокти.Това е лекарство,напълно безопасно,но когато детето започне да си гризе ноктите-ужасно горчи.Моят съвет е да не купуваш от парфюмерия,а от аптека-все пак става дума за дете.Ако по обясненията ми не можеш да го намериш в аптеката,ще потърся моето лекарство и ще ти напиша точно името.
Моят съвет е -по добре от аптеката. Peace
Виж целия пост
# 6
Абе то не е лакарство. Нещо като медицински лак е. Но се продава в аптеките е не е опасно при поглъщане от децата. За отбиване - не знам, ако се стяга като лак ще ти втвърди зърната Wink
Виж целия пост
# 7
Да не те отчайвам,ама щерката ми е на 11 години и от доста време се боря с гризането на ноктите.Нищо не помага,купувах разни неща от аптеката.Тя ги белеше,което можеше да се бели и си гризкаше ноктите пак.Сега е започнала и леко да похапва кожичките си.Много не се кося,защото и аз съм си яла ноктите до 27 години,а пък от баща си наследи яденето на кожички.Все се борех,ама нищо не ставаше и тогава успях с ноктопластика.Така че съм и обещала след 2-3 години да я заведа на ноктопластика и дано да устиска.За вас е прекалено рано за таквиз работи.Някъде съм чела,че децата ,които си ядат ноктите,не обичали родителите си. Mr. GreenАма това са пълни глупости.
Виж целия пост
# 8
Баща ми е отказал майка ми от гризането на ноктите като всеки път като я видел я тупвал по ръката, а е била на 18г., така, че отърване има. Пробвай с лекарството по безболезнено е.  Peace
Аз смятам, че това е често срещано явление щом се появи новото бебе. Някой деца се напикават, други си гризат ноктите, трети стават агресивни и т.н. Твоя случай е най лекия, ако питаш мен. Трябва много любов и търпение, отделяй и нужното време само за нея, за да се почувства обичана. Обикновено цялото внимание се прехвърля от към по голямото дете и се насочва към по малкото и детето започва да ревнува и да се чувства нежелано и отхвърлено, с любовта си ще и покажеш, че не е така. Включи я и в грижата за бебето. Поне 15 мин. вечер отделяй само за нея, така ще и помогнеш да се справи със стреса. Успех!
Виж целия пост
# 9
И с дъщеря ми имам този проблем, придоби го от детската градина. Много е трудно справянето с него. Когато е в къщи я наблюдавам, станало ми е навик, и й правя забележки непрекъснато. Прави го основно когато бездейства, т.е. гледа филмче, лежи в леглото и т.н. Затова винаги в такива случай я карам да държи нещо в ръцете, примерно играчка, да държи нещо, за да са й заети ръцете. Свикнала съм я вече и има ефект. Пробвах да й лакирам ноктите, нямаше резултат. А въпросния горчив лак съм го купила, ама не съм го изпробвала още. Майките, с който се разхождаме заедно се оплакваха, че при тях не е помогнал. А една майка с две близначки ми каза, че ги е отказала, като им намазала пръстите с йод. Така я посъветвал лекар, който й казал, че няма смисъл да си дава парите за лакове и други мазила.  Пратила ги на градина така, с кафяви пръсти, да ги е срам от другите деца. А освен това докато ги е мазала е било голям екшън. Твърди, че е успяла на 100%. Все още не съм посмяла да я мажа с йод, само я предупреждавам, че и това може да направя. А освен това й обещах, че ако спре да го прави и й се оправят ноктите, ще я заведа в най-големия магазин за играчки, да си избере каквото иска. Ама и това има резултат за кратко, така че незнам. Ще ме хванат лудите някой ден и ще взема и аз йода.
Виж целия пост
# 10
И А една майка с две близначки ми каза, че ги е отказала, като им намазала пръстите с йод. Така я посъветвал лекар, който й казал, че няма смисъл да си дава парите за лакове и други мазила. 

И това ми било лекар!Първо-лекарството не е скъпо,около 10 лева беше.И второ-не ми допада идеята да подложа детето си на такова унижение.Какво ще постигна?Ще се откаже да си гризе ноктите,но пък ще се комплексира ужасно.
Виж целия пост
# 11
Абе незнам, определено ги е отказала от този отвратителен навик, и да ти кажа изобщо, ама изобщо нямат комплексиран вид. Точно обратното. Жената е много интилигентна, има и още едно детенце на годинка и нещо, опитна майка е, затова и я попитах. И аз като теб във първия момент се шокирах, но факт е, че е имало резултат. А и йода се е измил за 2-3 дни, като то само 1-вия ден е било по-фрапиращо. Незнам, найстина, както виждаш и аз не смея да го направя, ама незнам. Не бъди толкова крайна в оценките, защото пък и тези изгризани нокти и кожи, не са много приятна гледка. Знаеш ли, откога не съм и изрязвала ноктите на ръцете? Защото няма какво да режа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия