За болката по време на цикъл

  • 16 628
  • 46

Анкета

Как сте преди и по време на цикъл?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

Знам, че темата за лелката е неприятна тук, но все пак, колкото и да не ни се иска, тя понякога идва.
При едни със силни болки, при други с никакви...Това е целта на анкетата ми, да разбера масово как е.
Всяка споделена информация и подробности са добре дошли Simple Smile
Може би трябва да обясня от какво е породена питанката ми: ами, да си призная, притеснявам се малко, защото често не усещам цикъла си...рядко ме наболява корем преди датата, леко пробождане в яйчниците, като ми дойде не го усещам, после първия и втория ден съм леко "надута", със слаба тъпа болка. И това е.
В момента не бебеправим.
Не знам дали това е нормално, всичките ми приятелки се запасяват с болкоуспокояващи, някои дори са стигали до инжекции заради болката Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Гласувах с последната опция, макар че цикълът ми се измени още след операцията, а започнахме бебеправенето малко след това. преди не усещах почти никаква болка; все едно не съм в цикъл, ни корем, ни болезнени гърди, абе съвсем нищо. От няколко месеца, обаче, съм като парцал - адски ниско кръвно, обилен цикъл първите два дни и непоносими болки. Да не говорим, че гърдите ми са ужасно напрегнати и болезнени още от овуто.  Close
Виж целия пост
# 2
За усещане, винаги усещам. Понякога в деня преди, винаги в първия ден. В повечето случаи е слаба болка/дискомфорт, но съм имала месеци, в които просто smile3514.

Та радвай се, де  Grinning -- като хванат силни болки, наистина е гадно. Даже имах приятелка, която роди без упойка и каза, че контракциите не били нищо толкова особено -- като силни менструални болки  #Crazy. Представям си какво й е всеки месец  Sick
Виж целия пост
# 3
Да не говорим, че гърдите ми са ужасно напрегнати и болезнени още от овуто
Това също ме притеснява...никога не са ме боляли гърдите, единственото когато пих Дуфастон 3 месеца.
така и не разбрах кога болят - дали при липса или при излишък на прогестерон (висок или нисък исках да кажа)...


И аз имах приятелка, дето има толкова ужаен цикъл, че веднъж имаше кръвоизлив и гинекологът й трябваще да "масажира" матката, за да се изтласка  кръвта от там Sick каза, че не е нищо в сравнение с болките, които е имала преди това...
Виж целия пост
# 4
Ох, и аз не знам за гърдите; мен започнаха да ме болят откакто бебеправим, но никой лекар не иска да изследваме хормони, още повече пък сега, когато има вероятност мъжът ми да има проблем. та не знам, но радвай се, че ти минава леко цикълът, аз напоследък вия от болка, първият ден задължително не съм на работа, защото е едно повръщане, едно чудо, жив труп съм направо Sick Close
Виж целия пост
# 5
През всички дни от цикъла съм със силни болки ............. Crazy
Виж целия пост
# 6
Първият ден от цикъла ме боли много, чак място не мога да си намеря. Вторият ден ме наболява малко и край с болките.
Преди цикъл общо взето ме преболява веднъж-дваж на ден няколко дни преди лелка.
Виж целия пост
# 7
При мен е различно, понякога съм го изкарвала на легло първия ден, не мога да си намеря място от болка и това е няколко часа, и хапче да пия си минават тия часове на болка.
След като родих първия път ми дойде без да усетя нищо, след това пак някой път е болезнен много, друг път само лек дискомфорт.
Няколко месеца след раждането имах ужасен ПМС, последните месеци ми се разминава, може да е защото бебеправим.
И на мен контракциите ми бяха по - леки като болка от идването на цикъла понякога, и акушерката като  слушаше тоновете се случи по време на контракция и като ме гледаше как спокойно си лежа ме пита дали съм имала болезнен цикъл.
Не съм гласувала, защото е различно при мен или с много силни болки или съвсем леки, които не ми пречат, но пак си ги усещам.
Виж целия пост
# 8
Боли ме първия ден-но аз държа на силана болка,така че не е нищо неърпимо.
Виж целия пост
# 9
 Мен не ме боли, дори ме изненадва без никакви признаци понякога но когато ми дойде не я усещам и така до края. Но зависи понякога имам болки от дясно но аз съм оперирана на десния яйчник и от тогава ме е боляло 3-4 пъти за 3 години  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
не мога да определя  Rolling Eyes може би 10ина дни преди М почва да ме боли, но болката се променя. 1-2 дни преди М вече са си силни менструални болки
Виж целия пост
# 11
Стеф, моят отговор го няма - всеки месец различно  Crazy Понякога не сварвам да пия обезболяващи, друг път ме заболява 1 час преди да рукне. Иначе основно боли първите 2 дни и различно време преди това - от 1 седмица до ден-два.
За гърдите - определено преди ме боляха много в дните преди да ми дойде и спираха да болят с потичането. Но откакто бебеправим това изчезна. Почти не ме болят вече нито преди нито по време на цикъл.
Виж целия пост
# 12
Обикновено започват да ме наболяват яйчниците няколко часа преди да се появи М, понякога по-силно, друг път по-слабо; след това корема ми става леко подут и напрегнат, а откакто бебеправим, 2-3 дни след овулация започват да ме болят гърдите до към 3 дни преди М.  newsm78 , а преди това го нямаше.
Виж целия пост
# 13
Стеф, моят отговор го няма - всеки месец различно  Crazy 

Светлинце, ако знаеш колко я натъкмявах тая анкета, чудех се кои опции са най-обхватни, ама май пак не съм нацелила  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Когато пиех противозачатъчни хапчета нямах никаква болка преди и след МЦ и минаваше много леко и за по-кратко. Но  откакто не ги пия е страшна работа - болки в кръста, гърдите ми стават като балони bombs, а корема ми се подува.
Абе няма какво да се лъжем - гадна работа си е  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия