Проблем с PC - то, моля, дайте акъл

  • 583
  • 9
ПовеЧе от седмица съм беz компИУтър у дома, zаЩото zапоЧна да дава някаква тъпа греШка при стартиране. Направихме пълно сканиране, не дава вируси АВГ то. ОбаЧе дава следното съобЩение BOOT SECTOR ON THE DISC.  И си угасваШе и zагасваШе сам. Мъжът ми пробва с преинстал на Уиндоуса, но неШо май не се полуЧи. ooooh! Питах Шефа, каzа, Че това съобЩение не оzнаЧâвало вирус= а какво тогава оzнаЧâва?
Какъв специалист да търсим и какво въобЩе да правим newsm78
П.С. Сори много zа буквите, ама на работа така се полуЧава с Кредора. Embarassed
Виж целия пост
# 1
Според мен си търсете нов хард диск. Или човек, който да ви поправи стария. За последното няма смисъл, освен ако нямате супер важна информация на диска. Мога да ти дам координати за вадене на инфо ако има нужда.
Виж целия пост
# 2
Стой, ще те оправим Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Имаш лоши сектори на хард диска си. Имаш нужда от майстор който ще прецени дали може да се оправи или ще трябва да се смени с нов (което е по вероятно, HDD е хермитически затворен и много малко корекции могат да се правят единствено, ако има нещо по механиката, а за лошите сектори, някой фирми имат разни програмки с които биха могли да ги изолират и да ти помогнат поне временно, докато имаш пари за нов примерно), но много малко фирми се ангажират да ги изолират за тях е по добре да ти продадат нов все пак. Отиди в някоя компютърна фирма, там ще ти помогнат. Ако беше от Варна бих ти помогнала и аз и бих те насочила, но за София много малко познати фирми имаме.
Виж целия пост
# 4
скапал ви се е boot-сектора на диска - мястото което оказва какъв windows и откъде да зарежда - преинсталация или repair (който не винаги помага) са решенията
Виж целия пост
# 5
Twisted Evil
BOOT SECTOR ON THE DISC ---- лоши сектори или развален краен автомат за  boot-ване -format na  fat32 таблицата или  нов HDD купуваш  Peace
Виж целия пост
# 6
И аз като тони сопрано и Кейси сега ще препредавам чужди думи  Mr. Green

Авторката на темата в момента не може да ползва сайта и затова от нейно име искам да Ви запитам:

Дали проблемът е поради вирус или поради опит за инсталиране на ТV тунер?

И също така Ви благодари за съветите и помощта!
Виж целия пост
# 7
Дали проблемът е поради вирус или поради опит за инсталиране на ТV тунер?
Едва ли.
За да гърми със съобщение за boot sectors, проблема е в хард диска. Вероятно има bad sectors на 'важни' за операционната система места по диска. Има програмки, които могат да 'избутат' лошите сектори там където няма да пречат, казано по най-лаишки начин, но това трябва да се направи от човек, който разбира какво прави. Ако бад секторите са непоправими или твърде много, трябва да се купи нов диск.
Виж целия пост
# 8
И аз като тони сопрано и Кейси сега ще препредавам чужди думи  Mr. Green

Авторката на темата в момента не може да ползва сайта и затова от нейно име искам да Ви запитам:

Дали проблемът е поради вирус или поради опит за инсталиране на ТV тунер?

И също така Ви благодари за съветите и помощта!

НЕ. А решението на проблема е написан на няколко места по горе. Отива се на чичо доктор  Wink който ще излекува компютъра или като отдели бат секторите, чрез програмка или като и продаде нов HDD. Peace
Виж целия пост
# 9
НЕ. А решението на проблема е написан на няколко места по горе. Отива се на чичо доктор  Wink който ще излекува компютъра или като отдели бат секторите, чрез програмка или като и продаде нов HDD. Peace

И аз това й обяснявам абсолютно същото, но тя иска допълнителни мнения  Mr. Green
Благодаря, Tinka79 и Svetla1 Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия