Търся вещо мнение...

  • 771
  • 10
Мили мами,компетентни в областта на счетоводството и изобщо всичко свързано с отчети,касови книги и т.н...може ли някой да ми каже как да се измъкна от безумната ситуация ,в която попаднах и изобщо има ли такъв вариант?!Ситуацията е такава,работата ми включва,както споменах да водя така наречената касова книга(прилежно лепя бележки ден след ден Tired).Обаче вчера установих,че миналата седмица,след като шефа ми беше взел касовия апарат(и ми беше казал да не пускам отчет предната вечер...и по този повод не си бях прикрепила чинно бележката)...на следващия ден  пълен с клиенти и аварии...съвсем съм изключила и съм продължила да си лепя бележките за другите дни.И вчера открих,касовия отчет от тоя ден в кутията ,в която ми го бяха донесли и направо ми причерня....Моля ви кажете какво да направя има ли вариант на следваща страница да напиша датата,за която е бил отчетът и да прикрепя съответната бележка ...или е абсурдно.При една евентуална проверка , ще подлежат ли на някакви санкции (аз съм абсолютен новак и невежа в тая област...не,че някой се е впуснал да ми обяснява в подробности,ама не ме оправдава).Съжалявам ,ако темата е абсурдна,обаче безумно съм се притеснила и ще съм благодарна някой да ми обясни толкова ли трагична ситуацията ,колкото си мисля!       
Виж целия пост
# 1
Аз 2 пъти прочетох и пак не ми стана ясно къде е проблема.
Не може ли да си я залепиш на съответния ден, би трябвало да ти е празна тази страница. Касовите книги от тази  година по закон би трябвало да са с фиксирани дати на всяка страница.
Не е проблем да я лепнеш и по-нататък. Проверка на касова книга не са ми правили никога. Не се впрягай толкова.
Виж целия пост
# 2
Аз също съм правила подобни неща, залепям бележката на неработния ден неделя, единствения проблем е че датата не съвпада с написаната в книгата. Оставяш един празен ден като неработен, на мен така ми казаха да направя.
Виж целия пост
# 3
Я не се шашкай толкова, последното нещо, което един данъчен ще тръгне да ти проверява е това, дали ти отговаря датата на отчета с датата в книгата  Stop. Е, освен ако наистина иска да изрови нещо, но представяш ли си колко време трябва да изгуби за подобна проверка  Crazy .
За да не ти се случва пак подобно нещо, най-добре си напиши дати в книгата до края на годината.
В крайна сметка, като си извадиш месечния отчет, всички приходи ще се видят.
Виж целия пост
# 4
Kасовата книга е по дни и месеци. Отвори съответната дата и залепи отчета.
Виж целия пост
# 5
В случай че данъчните искат да проверят нещо, просто ще направят отчет от дата до дата, и всичко ще си дойде на мястото. Но не вярвам да тръгнат да се занимават.
Виж целия пост
# 6
Много благодаря за отговорите  bouquet, понеже подвластна на шашнатото ми състояние...съм се обяснявала в повече на моменти Stopи вероятно не достатъчно в други...да уточня, проблемът ми идва от това, че в заблеяността си не съм си оставила нужната страница, за отчета от предходната вечер(когато нямах възможност да го направя)т.е .трябва да го залепя след още 7 изминали дена (съответно отчети), а вероятно не е редно...На мен ми казаха да си слагам датата след всеки работен ден и съответно не са ми казвали да оставям свободни страници за почивните дни(и затова нямам пусто му някоя промеждутъчна свободна страница Rolling Eyes), както и да е благодаря на всички за отговорите, малко по-спокойна съм,нищо, че ми идва да се самобичувам Crazy!
Виж целия пост
# 7
Мацка, залепи си отчета до другия от предходния ден. Няма никакъв проблем на една страница да има два отчета. Над него напиши датата и готово. Спи спокойно, моля те и хич не се шашкай, няма за какво.
Виж целия пост
# 8
Нищо не ти се разбира, обаче има вариант за всичко за оправяне.
Просто разлепи и си направи място, поправи датите отгоре и въобще никой нищо няма да ти каже.
Само да можех да разбера за какво говориш. ooooh!
Виж целия пост
# 9
Благодаря, пак и млъквам вече, че май ми е трудно тази вечер да давам обяснения разбираеми за средностатистическия хомосапиенс Crazy!
Виж целия пост
# 10
Мацка, залепи си отчета до другия от предходния ден. Няма никакъв проблем на една страница да има два отчета. Над него напиши датата и готово. Спи спокойно, моля те и хич не се шашкай, няма за какво.
Данъчните проверяват дали съответства датата на отчета с датата на книгата ,но ако направиш това ,което те съветват по горе няма да имаш проблем сигурна съм. УСПЕХ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия