Някой разчитал ли е единствено на кърменето за предпазване от нова бременност?

  • 1 404
  • 25
   Интересува ме има ли майки, които са разчитали на кърменето единствено като предпазно средство. Става въпрос поне до шестия месец, когато бебчетата са единствено на кърма.
   Четох какво трябва да е налице в процеса на кърменето за да има голяма вероятност да е достатъчно, като кърмене на поискване, нощно кърмене, малки паузи, без вода и преди захранването. Мисля че спазвам всичко и все още нямам цикъл.
    Все пак личния опит е доста успокояващ  Simple Smile Колко се престрашиха да се доверят на природата и нямаха проблеми. Още едни близнаци толкова скоро ще ми дойдат малко нанагорно  Simple Smile Хапчета не могат да се пият, а на другите методи не съм голяма почитателка  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Ако съм те разбрала правилно.... Wink
Никога не съм разчитала на кърменето, като предпазна мярка.

      Четох какво трябва да е налице в процеса на кърменето за да има голяма вероятност да е достатъчно, като кърмене на поискване, нощно кърмене, малки паузи, без вода и преди захранването. почитателка  Simple Smile
Има други ,които са сигурни.Довери се на тях Peace

П.п
Две мои приятелки забременяха втори път докато бяха  кърмачки.



Виж целия пост
# 2
Хедра Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27415.0
Виж целия пост
# 3
   Мерси Бу, сори че пак съм пуснала повтаряща се тема  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз съм била на 3 месеца и изключително кърмено бебе, а мама ми е успяла де се забремени с брат ми. Така че и тя е в кюпа..  Hug
Виж целия пост
# 5
Aila, аз пия хапчета, съвместими с кърменето - Cerazette се казват. Пия ги от 2 месеца и нямат никакъв страничен ефект. Не знам дали ги има в БГ обаче newsm78
Виж целия пост
# 6
Както вече е споменато - аз Mr. Green
Съзнателно, умишлено, с убеденост и без намерение за повече деца - прочетох достатъчно, за да знам за себе си дали мога да се доверя. Знам и как съм кърмила, следила съм интервалите, наясно съм какво може да повлияе и т.н. Не мога да поемам отговорност за някой друг - сама ще решиш дали да имаш доверие, но ако просто ти трябва инфо дали има майки, които са го ползвали като метод с успех - да, има.
Виж целия пост
# 7
Не  Naughty Още повече, че ми дойде за пръв път шест месеца след раждането, а още кърмех...Всъщност кърмих до 8-мия.
Виж целия пост
# 8
Не, защото никога не знамеш кога ще ти дойде за първи път, тоест не знаеш кога ще имаш овулация за първи път.
ПОзнавам няколко майки, които кърмят изключително и въпреки това им дойде цикъла още ня 2-ия, 3-ия месец. Аз позлвам Мирена, хормонална спирала, която обаче действа само локално и няма проблем да се поставя на кърмачки Peace
Виж целия пост
# 9
Ами то аз уж хапчета пиех, а както виждаш резултата е налице Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Кърмя на поискване и досега нямам цикъл, но не смея да използвам кърменето като единствен начин за предпазване от забременяване. Имам приятелка, която също кърми на поискване, но и идва редовно откакто е родила. Нещата са строго индивидуални.
Виж целия пост
# 11
Познавам момиче което докато бебето беше само на кърма, забременя и  за трето,сега си имат 2 момчета и 1 момиченце,между1 и третото има точно 3 години разлика,второто е по средата.
Виж целия пост
# 12
 Не, струва ми се несериозно. А и скоро четох тук, че една от кърмещите мами е бременна    Wink
Виж целия пост
# 13
понякога кърмеща мама има и цикал - мисля че тогава може да се забременее но ако тепърва ти започва цикала и удариш джакпота още в началото - не е 100 процента сигурно че няма да забременееш в всеки един момент може да се случи - така че аз не разчитам на това само - но да ви кажа честно лутам се какво да избера за да се пазя с това кърмене - сядам да чета по тази тема какво сте писали Peace
Виж целия пост
# 14
Майка ми-забременяла е 6м,след като съм се родила аз.Това не е сигурен метод,според мен.Аз кърмих 12м,но цикълът ми дойде на 6м,точно със започването на захранването. Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия