Лунна торта

  • 26 612
  • 128
Рецептата е много подходяща за 14  февруари ( поне аз тогава я правя за след ресторанта и преди ... luvbed ), ама да имате време да я пробвате  Twisted Evil
Ше ви трябва "откопчаваща се" тава, облепена с алуминиево фолио.
250 гр маслени б-ти се счукват и се рабъркват с 60 гр. разтопено краве масло. По желание се капва малко ромова есенция. Разстилат се на дъното на тавичката и се натъпкват добре (като за чийз кейк).
В тенджерка се разтапят 3 бели шоколада ( може би може с млечни, ама ние сме фенове на белия) и 150 мл. течна сладкарска сметана - слага се на слаб котлон или на водна баня. Разбърква се , докато шоколада се разтопи изцяло. Остава се за поизстине малко. Отделно се разбиват с миксер още 400 мл. течна сладкарска сметана и се добавя разтопения шоколад. Може пак да се капне шоколадова или ромова есенция по желание (аз слагам ромова). Изсипва се върху бисквитите. Заглажда се и муш в хладилника за 2-3 часа. Преди сервиране може да се наръси с - какао, коксови стъгротини, нес-кафе или каквото се сетите и ви харесва .
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
А защо е "Лунна торта"?
Виж целия пост
# 2
Цитат на: sladka hapka
А защо е "Лунна торта"?


ами навремето си преведох рецептата от едно английско списание - така се казваше Moon cake
Виж целия пост
# 3
Биби, а какви са тия маслени бисквити, за първи път чувам? Дай няква марка, която ползваш ти! А и също така бисквите ги счукваш на прах или на ситни парченца? Сори, че такива идиотски въпроси задавам, ама......
Виж целия пост
# 4
Цитат на: Petinka
Биби, а какви са тия маслени бисквити, за първи път чувам? Дай няква марка, която ползваш ти! А и също така бисквите ги счукваш на прах или на ситни парченца? Сори, че такива идиотски въпроси задавам, ама......

 абе да не са обикновени - това имах предвид  Embarassed  Embarassed  Embarassed  - всичките на "Победа" стават, аз вземам бели , а не шоколодови, защото я правя бяла. Може и с истински маслени б-ти (тези в кръглите метални кутии - датски, гръцки, полски и т.н., ама ще ти излезе по-скъпичко)
А бисквитите ги натрошавам с ръце - да станат на едри трохички, не чак на прах, дори и да останат по-големи парченца, после като ги натъпчеш и загладиш получената кора хубаво- не си личат.
Ние днес ходихме до метро да пазар, взехме продуктите и мъжото цяла вечер ме бута да я правя - ама няма кой да виси по форумите - утре ще се наканя  Laughing .
Виж целия пост
# 5
А може ли като я направиш и ние да я видим? Praynig  Embarassed  Praynig
Виж целия пост
# 6
Цитат на: bibi
Цитат на: Petinka
Биби, а какви са тия маслени бисквити, за първи път чувам? Дай няква марка, която ползваш ти! А и също така бисквите ги счукваш на прах или на ситни парченца? Сори, че такива идиотски въпроси задавам, ама......

 абе да не са обикновени - това имах предвид  Embarassed  Embarassed  Embarassed  - всичките на "Победа" стават, аз вземам бели , а не шоколодови, защото я правя бяла. Може и с истински маслени б-ти (тези в кръглите метални кутии - датски, гръцки, полски и т.н., ама ще ти излезе по-скъпичко)
А бисквитите ги натрошавам с ръце - да станат на едри трохички, не чак на прах, дори и да останат по-големи парченца, после като ги натъпчеш и загладиш получената кора хубаво- не си личат.
Ние днес ходихме до метро да пазар, взехме продуктите и мъжото цяла вечер ме бута да я правя - ама няма кой да виси по форумите - утре ще се наканя  Laughing .

А, тенк ю, ше му я направя на златото за 14-ти:) Ама май в кафяв вариант, че сме му по- фенове на него:)
Виж целия пост
# 7
Течна сметана не съм виждала от години. Нали говориш за тази в малките зелени бутилки? Виждала съм само в пластмасови дозички, колкото за кафето. Но за да я докарам до 550 мл трябва да купя хиляди.
Ти откъде пазаруваш? А става ли със заквасена, разредена с вода и в какво съотношение?
Виж целия пост
# 8
Ау, прощавайте. Аз съм гостът, дето не знае за течната сметана.
Виж целия пост
# 9
Steisi, "Хопла" не е ли течна сметана? Има я в опаковки от 500 и 250 мл.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: bibi
Ше ви трябва "откопчаваща се" тава, облепена с алуминиево фолио.


Биби, я светни новобранката сладкарка що е то "откопчаваща се" тава  newsm78
Иначе много вкусно звучи рецептата  Grinning
Виж целия пост
# 11
Цитат на: belalim
Steisi, "Хопла" не е ли течна сметана? Има я в опаковки от 500 и 250 мл.


Hopla съм виждала, но не съм ползвала. Тя не е ли във флакон и не излиза ли като пяна?
Виж целия пост
# 12
Цитат на: DiVA
Цитат на: bibi
Ше ви трябва "откопчаваща се" тава, облепена с алуминиево фолио.


Биби, я светни новобранката сладкарка що е то "откопчаваща се" тава  newsm78
Иначе много вкусно звучи рецептата  :D


Да отговоря вместо Биби - "откопчаваща се тава" е форма за торта. Стените на формата се "откопчават" и остава готовата торта върху дъното на съда.

Цитат на: Steisi
Цитат на: belalim

Steisi, "Хопла" не е ли течна сметана? Има я в опаковки от 500 и 250 мл.

Hopla съм виждала, но не съм ползвала. Тя не е ли във флакон и не излиза ли като пяна?


Сметаната Hopla я има във вид на течна сладкарска (подсладена), течна за готвене (неподсладена) и на пяна в спрей. Това не са заквасени сметани, а като тази едновремешната в зеление бутилки. Само дето Hopla-та е растителна, а не млечна сметана. Много е вкусна.
Виж целия пост
# 13
Много ми хареса тортата и е лесна за правене. Обаче можете ли да ми кажете от къде да си купя такава форма, защото нямам. По-възможност ми препоръчайте някой по-централен магазин, защото аз живея в Банишора и няма да ми свърши работа някой неизвестен квартален магазин. Благодаря.
Виж целия пост
# 14
Bibi, Господ здраве да ти дава!!!!!!!!!
 Тортата е фантастично вкусна и врмето, което ти отнема, за да я сътвориш е по-малко от 15 минути с все трошенето на бисквити!
 Сърдечни благодарности!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия