ще ми оперират киста на венеца

  • 33 585
  • 20
момичета, моля някой ако е преживял подобна интервенция да ми даде съвети, как протича, колко време е възтановяването, какви лекарства пихте (или бабини рецепти)
благодаря!
Виж целия пост
# 1
На мен са ми махали такава киста, но много отдавна. От самата операция нямам спомен, но след това помня, че ми беше подута половината част от лицето. Ами неприятно е, но няма начин. За лекарствата не помня, а за другото,  за няколко дни ще ти мине. Няма какво да го мислиш, трябва да я махнеш, това е. Успех. Peace
Виж целия пост
# 2
На мъжа ми му оперираха на предните два зъба. Беше много подут, каза че е доста неприятно, но не е болка за умиране. Ще ти вадят ли зъба или ще го спасят. Ако го вадят не е нищо сложно и болезнено.
Успех и бързо възстановяване.
Виж целия пост
# 3
здравей Дики, оперираха ме от такава киста тази седмица, прави се с местна упойка, неприятно е и болезнено на моменти, но се трае и е сравнително бърза операция (честно казано не съм сигурна колко продължава, мисля че към 30 мин.), после ми се поду венеца и устната, имах постоянна и тъпа болка, но ето вече четвърти ден след операцията и се нормализираха нещата и нямям оток и болки. Успешна операция и бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 4
Не знам дали е същото, но на мен ми оперираха тумор на венеца - с местна упойка. Рязаха ми го с електрически нож - болеше, но стана бързо и болката беше поносима. После не съм се подувала, но 20 дни не можех да се храня като хората и даже не можех да се усмихвам. На мен обаче ми го изрязаха много надълбоко - чак костта се виждаше и при първия път след операцията, в който се огледах в огледалото се шокирах направо... Shocked После, с течение на времето ми израсна нова лигавица и сега няма и следа от интервенцията.
Успех и бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 5
На сестра ми й откриха киста на венеца, под зъб, който й извадиха, докато беше бременна. Под местна упойка я отстраниха. Не помня да е била зле с дни ... Е, доста неприятно се 4увстваше ден-два, и похапваше предимно крем-супи и кисело мляко, но в общи линии леко мина при нея.
Стискам ти палци!  bouquet
Виж целия пост
# 6
О момичета, толкова сте мили, благодаря много!
до колкото ми стана ясно ще се опита да ми спаси зъба, но ще каже какво е след като отвори венеца, то ми е 1ви горен, баш най-отпред. утре ще ми каже кога ще ме клъцне. да минава по-бързо, че да се възстановя за коледните пържоли.
организирах си съседката да води детето сутрин на разходка, да не се показвам да плаша хората.
Виж целия пост
# 7
Е, не е чак толкова страшно,ще си хапнеш пържолки и още как.Преди месец ми махнаха и на мен киста на първи преден само дето не можаха да ми спасят заба.Но иначе мина невероятно леко.Никаква болка,за 15мин. приключи цялата история.Нито съм се подула,нито съм имала болки.Веднага след операцията,като спря кървенето ми сложиха временни зъби/че да не съм без хич/ и след 10 дни ми сложиха вече постоянните зъбки.Не се притеснявай вообще,нищо няма да усетиш........... Peace
Виж целия пост
# 8
Леле, и на мене ми предстои операция на киста над предните зъби.

Сега лекувам корените, после - рез!
Виж целия пост
# 9
да кажа, че днес като ходих на преглед и лекарката ме огледа отново и ми предложи да опита терапевтично лечение, имало мегдан да пробва през дупката, която ми проби в зъба да изчисти кистата, после се запълвало мястото с някакъв материал (ако съм разбрала правилно) - после допълни, дай да опитаме, а винаги мога да те резна. та ще направи интервенцията следващата седмица, два пъти в последователни дни. ще видим!
Виж целия пост
# 10
Здравейте.Аз съм от Ямбол.Имам много голяма киста и лекарите в града не искат да се занимават.Утре занимават за Пловдив.Там ще ме лекуват.Кистата ми била рядко голяма и ме боли челюста.Моля,ви кажете ми как ще мине,защото честно казно се приетеснявам.Лекарите ме уплашиха че е голяма
Виж целия пост
# 11
При кой хирург ще ходиш?
Виж целия пост
# 12
Значи отивам при д-р Христамян и тя ни насочва къде да отида за операцията
Виж целия пост
# 13
Доколкото знам във ВМИ са добри хирурзите, дано попаднеш на професионалист.
Стискам ти палци, не се притеснявай излишно, всичко ще е наред Hug
наскоро оперираха моя колежка, махнаха й две кисти. След манупулацията се беше подула в лицето от упойките, но пиеше болкоуспокояващи и бързо се оправи. Не е страшно, спокойно Hug
Виж целия пост
# 14
Аз там ще ходя.Благодаря ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия