от кога се мият зъбките и с каква паста?

  • 412
  • 12
Здравейте, моят юнак е на 1 г. и 5 месеца. Докторката ми каза, че вече трябва да се учим да мием зъбките сутрин и вечер. Купих му четчица и детска паста на Колгейт. Но приятелка ми каза, че флуорът в пастата е отровен и че не трябва да я гълта. Аз как да го накарам да плюе - той си я гълта инстинктивно. Има ли паста без флуор и изобщо  някой знае ли нещо? Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Аз знам, че от първото зъбче се мият. Бебешката паста е Ненедент и върви с четка със силиконов накрайник! Peace
Виж целия пост
# 2
od
Виж целия пост
# 3
da
Виж целия пост
# 4
izvinete!
Виж целия пост
# 5
Виж какво пише на пастата, всички детски пасти са с намалено количество флуор или без. Потърси някоя без флуор. Той все пак не е чак отровен, но не е полезен, зъбите пожълтяват от по-голямо количество флуор. Вече не мога да си спомня в България какво купувахме, но има едни пасти 0-2 години, stage 0 или 1, не помня вече, точно на Колгейт.
Моят син, на 3, все още гълта повечето от пастата, така че спасение няма. Слага се по съвсем малко, казват грахово зърно, но аз слагах и по-малко. Съвсем в началото може да се учите и без паста, само с четката да търкате зъбките и да жабури и плюе. Въпреки това, малко глътната паста не е фатална, така че не се притеснявай.
Питай в някоя по-голяма аптека за паста без флуор, мисля, че имаше някаква.
Виж целия пост
# 6
И аз съм чела - от първите зъбки. В действителност почнахме да ги мием на 8-9 месеца с мека силиконова четка, само с вода.

Все още само с вода, но с четка за по-големи деца. Повечето от детските пасти са с флуор, има и такива без, както и хомеопатични без флуор. Родителят може сам да направи избора си.
На щерката ги мием само с вода, поради причината, че не се е научила още да плюе пастата след измиване, а когато това стане - ще купим безфлуорна паста.

Малко офф: kaleia, когато объркаш нещо в постинга си и вече си го пуснала, можеш да го редактираш с бутончето "редактирай", което ще видиш в прозореца на мнението си горе вдясно.
  Wink
Виж целия пост
# 7
ние сме на 1.4м и скоро започнахме да се учим да мием зъбките пастата за зъби е без флуор и се казва ненедент с приятен плодов аромат.
Виж целия пост
# 8
Аз знам, че от първото зъбче се мият.
И на нас ни казах от появата на първия зъб.
Виж целия пост
# 9
ние сме на година и 2мес.и лекаря ни каза че засега да ги мием само с вода и четка а за паста ни било рано не ги разбирам тез лекари ще следя темата Simple Smile
Виж целия пост
# 10
От появата на първия зъб.Детските пасти са с намалено съдържание на флуор,освен това се слага количество колкото грахово зърно и поглъщането им не е опасно.Ненедент е без флуор.
Виж целия пост
# 11
Ние мием нашите зъбки с пастата на СНICCO-на нея пише, че може да се поглъща.
Виж целия пост
# 12
Мием зъбките още от появата на първото зъбче с паста Ненедент бебе....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия