Тъжно

  • 2 178
  • 38
Днес с децата решихме да използваме хубавото време за народополезна дейност и се хванахме да съберем боклуците от детската площадка до блока. Отдавна не я ползваме, но всеки ден минаваме през нея и е гнусно да я гледаме зарината с хартия, пластмаса и найлон. Грабнахме ръкавици и торби - и на работа. Това обаче се превърна в изследователска експедиция. Анализирахме произхода на боклуците. Пластмасовите бутилки и стъклените патрончета - ясно. Иглите за еднократна употреба - ясно. Бурканчетата от детски храни /!/ и опаковките от вафли и чипс, редом с чашките от кафе - ясно. Но 7-8 буркана от компотения размер... newsm78 Не можахме да измислим правдоподобна версия. Като цяло обаче сякаш не остана социална група, незамесена в свищината.
Тъжно.
Виж целия пост
# 1
Да, наистина е тъжно.Но и аз като теб съм решила другата събота да организирам "ленински съботник" за градинката срещу нашия блок.
Може пък като я изчистим хората да се засрамят....
Виж целия пост
# 2
Внимавайте с иглите и спринцовките!
Иначе всичко може да видиш в градинките, презервативи, дамски превръзки, обувка...
Дано до следващата седмица да не се зарине отново с боклук, изчистената от вас градинка Grinning
Никой няма да се хване да я почисти, а вие едва ли всяка седмица ще й правите уборка (нали така се казваше някога newsm78)
Виж целия пост
# 3
Дамаянти, от личен опит знам, че тези, които чакаш да се засрамят или се правят, че не те виждат или коментарът им е: "Бе, ти луда ли си, нали утре ще си е пак същото!" - не те обезсърчавам - напротив - аз си го знам, но упорито и смахнато си почиствам като ми дойде в повече кочината.
Виж целия пост
# 4
Тъжно но е факт че колкото и да се почистват след два три дни пак е същото сякаш на хората така им харесва .Какво ли си викат нали не е вкъщи можем да хвърляме
Виж целия пост
# 5
Ние и съседите под нас решихме да оправим миналата година площадката до нашия блок заради децата ни.Пясъчника беше буренясал,пързалките огънати,люлки хич....Боядисахме,оскубахме всичко,мъкнахме пясък от края на света...А сутринта рано поглеждайки през прозореца.....Хубавия пясъчник се беше превърнал в тоалетна за....ДОМАШНИ кучета.!!!

Децата не успяха ни веднъж да поиграят там... Cry Cry Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 6
Да, наистина е тъжно.Но и аз като теб съм решила другата събота да организирам "ленински съботник" за градинката срещу нашия блок.
Може пък като я изчистим хората да се засрамят....

Това не го вярвай, че ще стане. Преди години живеех за кратко в Търново и ми беше писнало да гледам под прозореца боклуците на съседите, които иначе се събуваха пред вратите си. Запретнах ръкави, събрах към 20 чувала боклук и грейна. След 2 дена състоянието беше почти същото, а някои иронично му викаха: Е, ти веднъж си се захванала. Трябва по-често. Close
Виж целия пост
# 7
Наистина е тъжно. Поздравления за куража и за примера пред децата ти  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Да, наистина е тъжно.Но и аз като теб съм решила другата събота да организирам "ленински съботник" за градинката срещу нашия блок.
Може пък като я изчистим хората да се засрамят....
То такива като тея,срама нямат #2gunfire Веднъж като са хвърлили боклука си,пак ще го направят.
Тъжна картинка е мръсотията по улиците,парковете и въобще навсякъде в нашата държава Sad
Не мога да си обесня какви са тия екземпляри дето си хвърлят боклиците навсякъде newsm78 ,а има и такива нагледци дето и от прозореца си мятат торбите с мръсотиите #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Преди няколко години, като живеехме още в "Младост 4", общината организира ленински съботник. От отсрещната малка кооперацийка хората излязоха, изчистиха, имаха даже някакви градинки с цветя, спретнаха и тях. От нашата 9-етажна панелка излязохме аз и две момчета. Наистина, голяма съкровищница беше пространството зад блока. Събирахме в торбички, хвърляхме в контейнера, накрая спряхме, защото контейнерът се препълни (все пак в него имаше и боклук от домашни кофи). Като се качих обратно на 6-я етаж и излязох да видя резултата от труда ни, ми се доплака - все едно нищо не бяхме чистили, имаше боклук за не знам още колко съботника напред.
Не мисля, че тая работа се оправя със съвест и благородни инициативи. Единствено с наказания може би (глоби или обществено полезен доброволен труд като алтернатива на глобите), и силно управление на общинско ниво.
Виж целия пост
# 10
 

Не мисля, че тая работа се оправя със съвест и благородни инициативи. Единствено с наказания може би (глоби или обществено полезен доброволен труд като алтернатива на глобите), и силно управление на общинско ниво.

  Да и аз така мисля  Laughing.

 Цвета браво, на теб и на децата   bouquet
Виж целия пост
# 11
Поздравления за хубавата инициатива. Но българският народ все още не се е научил да пази. Така е, за жалост. Дано влизането в ЕС ни направи малко по-отговорни към средата, в която живеем.
Виж целия пост
# 12
Браво на вас!
Възпитателно е и за децата!
Не търси съмишленици и анализ , той е ясен, а
продължавай да го правиш.
Все някога някой ще слезе да помогне.
Тръпение му е майката.
Виж целия пост
# 13
Наистина е много тъжно и тъпо. И в нашия блок летят отгоре торбички, вестници, всякакви гадории. Страх ме е в какво ще нагазя.

Обаче е тъпо също, аз, която никога, ама никога през живота си не съм изхвърлила нищо през балкона, като пълен глупак да чистя техните лайна, с извинение. Много е нечестно. А те да си гледат от прозореца през това време.  #Cussing out
Виж целия пост
# 14
Да ви кажа добре че сме в къща.Който си цапа си чисти,това пред блоковете е ужасия какво ли няма там,а после се чудим защо децата боледуват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия