Татита,проявявате ли достатъчно търпение с децата ?

  • 1 165
  • 16
Знам, Че  е трудно винагои 100 процента да се реагира правилно в трудни ситуации с малките раzбойници и това никой не го може.. .ЗАбеляzала съм обаче чЕ когато моят мъж се прибере от работа иzнервен м особено ако на работното място нещо не върви му е трудно да се концентрира до степен до която да прояви нужното търпение с нашата Киара , да й обясни , д й покаже, а веднага й се кара, а тя е още много малка и единственоти което регистрира е че тате й е сърдит, което чувствителната госпожица иzбива с тих жален плач в ъгъла ,от който мене ме боли ,а него още повече.Забеляzвам и че се чувства в такива моменти виновен и беzсилен.Готов е сам да ревне. Отива й я гушва , но после доста дълго е подтиснат.
Татита, как реагирате вие в такива моменти, успявате ли да отделите ежедневните проблеми от отношението ви към дребосъците?
И още,как се чувствате , когато ако малкото да речЕм падне и се удари и вие искате да го гушнете,а то тича при мама, понеже е свикнало да получава утеха от нея?
Виж целия пост
# 1
Ми нашия тати общо взето е търпелив. От време на време обаче, се олива с баткото: все му се струва, че е мнооого пораснал - на фона на сестра си...
Виж целия пост
# 2
При нас е обратното- тати е мнооого по-търпелив от мен самата  Confused
Виж целия пост
# 3
Нашият тати не е от най-търпеливите... Rolling Eyes После му става криво и се опитва да дава повече от себе си... Sad От двама ни аз съм по-търпеливата.
Виж целия пост
# 4
Много е търпелив и нашият тати.Понякога даже му се чудя на търпението.По принцип аз съм нервакът в семейството.
Виж целия пост
# 5
А защо,всъщност,не оставите "татитата" да отговорят?Понякога ми е любопитно да прочета в тема,с обръщение към татковците някое и друго мнение,обаче в темата само мами отговарят.А може би през погледа на мъжете ви нещата са различни от това,което пишете?Нали казват,че сме от различни планети?
Виж целия пост
# 6
А защо,всъщност,не оставите "татитата" да отговорят?

Моят като се е занатискал да влиза във форума, а аз - не, та не... Naughty
Виж целия пост
# 7
А защо,всъщност,не оставите "татитата" да отговорят?

Моят като се е занатискал да влиза във форума, а аз - не, та не... Naughty

 Peace

По темата: Нормално, като се прибира изнервен не му е до детето, та чак го моля да му обърне внимание (е, ние сме и мънички още, но тия неща се виждат отсега). Онзи ден малкия дръпна едно цвете и събори саксията, татито се ядоса... Но пък, когато е отпочинал и по-малко изнервен и си е вкъщи - му се радва много и не се дразни.
Виж целия пост
# 8
ние имаме две дечица.Павката е на 6години а Иво на 5 месеца.Нашият татко работи от сутрин до вечер защото освен във фирмата работи едновремено и свои стоки.това не го претоварва много,напротив даже го стимулира да става още по-добър в професията си.Два дена в седмицата отделя на хобито си вечер ходи да играе футбол и взема иголемият ни син.Това е единственото време в,което са заедно.През другото време не му обръща много внимание.Рзговаря с него само,за да му направи забележка как да се храни да говори да се държи на масата едва ли не да е перфектен.Аз също държа на тези неща,но той все пак е дете на 6 и има нужда от одобрението на татко си от време на време също така и да общува с него,но понякога те просто не могат да координират действията си.Уж почват да играят в следващия момент Павката е разплакан или наказан.
Виж целия пост
# 9
 Да,за момента е доста търпелив, но да се има предвид, че Бужи е още бебок. Мисля, че и по-нататък ще е търпелив...дори повече и от мен.
Виж целия пост
# 10
Понеже въпроса е към татитата - да взема та отсрамя мъжката част.... Нашият Боги в момента е на 2 години и 8 месеца и навлиза в експерименталния се период  newsm78 Станал е абсолютен манипулатор и блъфира доста добре да възрастта си. И това се случва или след 10 часов работен ден или на работното ми място. Обикновено наистина реагирам остро, нещо което аз самия забелязвам в момента, в който го правя...и страшно се ям отвътре за това. Аз лично го отдавам на две неща - стреса от работния ден, който си търси отдушник и предизвикателното поведение на малкия . Струва ми се, че в момента възрастта му е такава, че хем не разбира на 100% това, което му се казва хем има нужда да открива нови неща и да ги споделя, въпреки плачевните в някои случаи резултати. Има и трето - може би като много хора тук и аз се опитвам да "влизам"  в ролята на родител в няколкото часа, които вечер прекарваме заедно...плюс неделята. В резултат правя много повече забележки отколкото е необходимо..... Въпреки тези случки имаме и много моменти,в които Боги казва "тати гуша", много е любвеобвилен и всички ни целува и обича Simple Smile
 
Виж целия пост
# 11
MegatroniC:

По някога реагирам малко по-остро когато малкия прави бели (все още е не е на годините на големите бели Simple Smile тогава незнам  newsm78 ) скарвам му се, и после съжалявам. През повечето време когато сме заедно се опитвам да имам търпение и да съм добричък, но след работа ми е мноооого трудно, страшно съм изнервен изморен (като се има впредвид че съм от 6 до 18, а бебешората сега му растът зъби и вечер на всичкото отгоре не ни оставя да спим).
Може би не само работата изнервя а и всичко останало в тая скапана държава, страдаме за това че все не достигат пари с които да задоволяваме децата си, това още повече натоварва.
А най-лошото е че всичко рефлектира върху малките.
Виж целия пост
# 12
Зависи колко е "достатъчно".Достатъчно е търпелив според своите си виждания,за мен обаче не е достатъчно търпелив.Аз пък според него съм със слонско спокойствие...това "достатъчно" е много субективно.
Виж целия пост
# 13
Толкова много търпение демонстрира, та чак ме дразни.  Tired Ама то така - на един Господ дал търпение, на друг - задължение/я.
Виж целия пост
# 14
Не, не демонстрираше търпение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия