Неуспешно инвитро-какво можем да направим преди следващия опит?

  • 1 438
  • 3
Мили,момичета,пускам тази тема за да си бъдем полезни в подготовката на следващия ни опит,който трябва да завърши с положителен резултат.Болката и разочарованието от неуспеха са неизразими и не бих искала да ги преживея отново.Предполагам че и вие се чувствате така.Затова искам преди следващия опит да съм направила всички възможни изследвания,за да открием най-вероятната причина за неуспеха,тъй като това ще ни даде възможност да вземем предварително нужните мерки и лекарства и така да увеличим шанса си.Но се страхувам,че лекарите може да пропуснат нещо,а поради финансови причини втория опит ще ни е последен и се налага да съм сигурна че сме изследвали всичко.При нас яйцеклетките се оплодиха. Това означава ли че имунологичните или генитичните изследвания са излишни?Някоя от вас знае ли как се установява проблема тромбофилия /чела съм че тя пречи на имплантирането или задържането/ или проблеми с матката и маточната лигавица.Преди трансфера лигавицата беше 11мм и лекарката каза че е много добре.И двете ембриончета бяха много добри.Явно нещо става с лигавицата във втората част от цикъла.Още повече че този път въпреки утрогестана - 20 дни 3Х2 вагинално вместо менструация имах необилно кафяво зацапване общо 8 дни.Без кръв и без съсиреци.Вече година /от втората инсеминация насам/ нямам нормална менструация и все ми казват че е нормално.Включително и когато 2 цикъла имах само по една жълта капка,включително и когато нямаше дори и жълта капка,пиех противозачатъчни,а имах доминантен фоликул.За да не предположите че зацапването е от цветна бременност бързам да ви кажа че бях на преглед и имам 2 фоликула,а лигавицата е 4.7мм.Ппреди седмица имах категорично отрицателен кръвен тест.Моля ви,дайте съвет какви прегледи и изследвания трябва да направя преди втория ни опит.

И още една група въпроси.Вярно ли е че от НЗОК са обявили че започват нов прием на документи по инвитро програмата - сега?И ако е вярно кога ще започнат и до кога ще приемат документи за 2006г.?И дали вече има информация през 2007г. ще има ли такава програма?Някой нещо да е прочел или чул по новините?
Виж целия пост
# 1
Здравей според мен не са излишни имунологичните защото има много момичета които правят аборт точно заради имунологичните и след прием на някои лекарства всичко е наред. Желая ти успех стискам палци да е успешно следващото инвитро, но за твое успокоение направи имунологичните .
Целувки и късмет
Виж целия пост
# 2
Съжалявам за неуспешния опит Sad

Що се отнася до НЗОК Sad Да, сега обещаха още 140 бр., но за документи подадени преди септември месец тази година. За догодина пак ще има такава програма, но бройките отново ще са малко. Ако искаш да опиташ през касата, трябва да са ти готови документите и да ги подадеш веднага щом обявят че започват приема. Иначе има голяма верочтност да не се класираш Sad
Виж целия пост
# 3
Джи-джо, като първа стъпка мисля, че трябва да смениш лекаря. Не зная точно кой те следи в момента, но си спомням, че ходеше при Савова. Знам, че сега много народ ще ми скочи, ама се ориентирай към лекар и клиника, които не си лежат на старите лаври само. После, ако не си правила /извинявай, но не си спомням големи подробности от твоята история/ е хубаво да си направиш имунологични изследвания. Матката се изследва с хистероскопия, ако имаш някакви съмнения за нея. И накрая-пълна проверка на тръбите-да не се окаже, че имаш хидросалпингс. Това са стъпките, които могат да хвърлят някаква светлина върху проблема. Разбира се, инвитрото е и доста голяма доза късмет, може всичко да ти е наред и пак да не стане, но за съжаление, не на всички въпроси "защо" има отговори.
Касата за сега не приема документи, очаква се прием за 2007г., ама още е голяма мъгла кога и колко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия