utrogestan

  • 2 637
  • 9
Здрасти на всички! имам един въпрос за малко по-просветените..този месец точно една седмица преди датата за М. имах ден кафеникаво зацапване и 2 дена чисто кървене без съсиреци и това беше.Ходих на лекар и както очаквах това е в резултат на киста на левия яйчник,която имам и ми изписаха Утрогестан като трябва да го пия 5 дни и трябва след това да ми дойде.НО на втория ден някъде след 3тото хапче имах единично кървене(няколко часа) и след 5тия ден -нищо. На какво се дължи това ще говоря с лекаря , но въпросътми е какво точно е действието на това лекарство ? Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Предполага се, че зацапването е от прогестеронов дефицит и затова обикновено се изписва утрогестан. Сега трябва да ти дойде. А като ти дойде трябва пак да те прегледат и ако имаш пак киста обикновено изписват противозачатъчни.
Виж целия пост
# 2
Това хапче регулира по някакъв начин хормоните, ако самото то не е някакъв хормон.Изписват го и на жени в ранна бременност, при които има опасност от спонтанен аборт.Аз съм го пила.
Виж целия пост
# 3
Аз забременях с инсеминация и на мен док ми изписа утрогестана веднага след процедурата. Т.е. аз го пиех за задържане и не го спрях до края на третия месец. Док ме беше предупредил, че ако през това време ми дойде веднага да го спра.
Виж целия пост
# 4
Това хапче регулира по някакъв начин хормоните, ако самото то не е някакъв хормон.Изписват го и на жени в ранна бременност, при които има опасност от спонтанен аборт.Аз съм го пила.
Здравей,
да това е хоромон,или по-точно е прогестерон.
Аз също го пия,защото имах един мисед.Искам да те питам,когато го пиеше по време на бременноста ти прилошаваше ли ти от него?
Виж целия пост
# 5
Здрастии съжалявам че пак повдигам темата,но лекарят ми е в отпуска и не искам да ходя при друг и реших да се допитам до вашето компетентно мнение:) та колко дни след приемане на утрогестана трябва да ти дойде? аз трябваше да ги пия 5 дена и после М. но вече минаха 10 откакто ги спрях и нищо  Sad някакви идеи?
Виж целия пост
# 6
а тест за бременност прави ли?
Виж целия пост
# 7
Ами не ,защото проблемът беше че ми дойде 7 дни по-рано от очакваното и трая 3 дни като стената на матката не се обели а докторката обясни всичко с кистата,но трябваше да предизвикаме нормален цикъл с утрогестана,а той така и не дойде след прием на 15 хапчета (1 блистер)...ще изчакам мисля че до края на седмицата трябва да се върне  на работа защщото май не са добре нещата
Виж целия пост
# 8
Ами аз пир Утрогестан тъй като имах киста. След това трябваше да ми дойде, но не ми дойде. Направих тест и се оказа положителен. Направи един тест за всеки случай. Ако е имало бебче Утрогестана е за задържане. Успех Peace
Виж целия пост
# 9
Елана, ако хлапенце е бременна вече ще и личи сигурно, поста и е от преди месец Joy, надявам се не се засягаш  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия