Майчинството ще стане ли 180лева от 2007г

  • 1 146
  • 20
От 2007 год минималната работна заплата става 180 лева  дали платеното майчинство ще се увеличи на 180 лева.
Виж целия пост
# 1
До колкото разбрах МРЗ ще е 170лв.
Виж целия пост
# 2
нали по новия закон.От01.01.2007 майченството 1-та година е 90% от заплатата.
Виж целия пост
# 3
Не е точно така. 90% от заплатата се плащат за обезщетение за бременност и раждане и то е в размер на 315 календарни дни, 45 от които са преди предполагаемия термин.  Това определено не прави 1 година, а около 9 месеца след раждането(може малко повече, ако детето е родено преди термина или по-малко ако има преносване)
До колкото разбирам майката пита за отпуска за гледане на дете до 2 годишна възраст, чиито размер се определя ежегодно с бюджета на ДОО и обикновено е толкова, колкото е и МРЗ. Така, че ако следващата година МРЗ се очаква да е 170лв., то най-вероятно и неговият размер ще е толкова.
Виж целия пост
# 4
Днес решили да е 180 лева.
Виж целия пост
# 5
Брейй, какво ще ги правим толкова пари???Ще падне яко харчене  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Брейй, какво ще ги правим толкова пари???Ще падне яко харчене  Mr. Green
Mr. GreenНе можем ги похарчи..... Joy
Виж целия пост
# 7
Брейй, какво ще ги правим толкова пари???Ще падне яко харчене  Mr. Green
Mr. Green Аз Обикновено ги изхарчвам още преди да съм ги взела Mr. Green
А детските "ебавки" няма ли да ги вдигнат? Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Брейй, какво ще ги правим толкова пари???Ще падне яко харчене  Mr. Green
Mr. GreenНе можем ги похарчи..... Joy

Спомням си, че при предишното увеличение от 150, на 160 лв(дали не и на по-предишното) се казаха същите неща.....  Wink И все пак 180 е много повече от 120, а в началото майчинството сякаш беше толкова  Thinking(дано не греша- забравила съм) Нека сме доволни и на това, че понякога по-зле става, по-добре не  Crazy
Виж целия пост
# 9
нали се сещате,че и таксата при джи пи то става 1,80лв. Та то каквото дали -това взели.
Виж целия пост
# 10
и все пак ако си се осигурявал на повисока сума си получаваш малко помалък процент от нея , аз съм много доволна и мисля че е справедливо - въпреки че аз се усигурявах на 220 лв. и не ме топли толкова , а за самотни майки трябва да има също някакво по високо майчинство - все па си се решил да изгледаш сам дете което е доста трудно
Виж целия пост
# 11
Днес решили да е 180 лева.


Нищо не е "решено", докато не го гласуват. В четвъртък ще обсъждат проектобюджета за 2007 г.
Виж целия пост
# 12
Брейй, какво ще ги правим толкова пари???Ще падне яко харчене  Mr. Green
Mr. GreenНе можем ги похарчи..... Joy

Спомням си, че при предишното увеличение от 150, на 160 лв(дали не и на по-предишното) се казаха същите неща.....  Wink И все пак 180 е много повече от 120, а в началото майчинството сякаш беше толкова  Thinking(дано не греша- забравила съм) Нека сме доволни и на това, че понякога по-зле става, по-добре не  Crazy
Въпроса е какво можеш да купиш с тях  Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
Мечтайте си
Към този момент
Майчинството не е обвързано с МРЗ, колкото и да ни се иска
Г-жа Масларова/Министър на МТСП/ обеща от 01.01.2007 майчинството да стане 170 лв. обаче ядец....за момента си остава 160лв., колкото и да не ни се иска.
Това че досега на моменти майчинството е съвпадало с МРЗ е, защото на някой така му е скимнало
Преди 5 години майчинството беше 100лв. Simple Smile сега е много по-добре за някои.....ама за нормалните това не е нормално.........

На пенсионерите вдигат пенсиите......, а нас майките кучета ни яли

Виж целия пост
# 14
И все пак 180 е много повече от 120, а в началото майчинството сякаш беше толкова  Thinking(дано не греша- забравила съм) Нека сме доволни и на това, че понякога по-зле става, по-добре не  Crazy
Хихи. Да, 120 беше - и то съвсем не отдавна. 1г 9 месеца взимах 120 лв майчинство, последните 3 - разкош! 130 лв.
И по-зле можеше да е, момичета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия