Срамежливо дете и изпит

  • 703
  • 11
Ще съм благодарна за идеи за следното.

Калина е в период на особена срамежливост, не говори с непознати хора и това е. Обаче. В сряда сме на изпит (устен) за едно училище. (Друг е въпросът доколко е подходящо такова препитване, не го решавам аз, затова го взимаме за дадено.) Та. Има ли нещо под слънцето, което мога да направя да предразположа дете на 3г7м, болееезнено срамежливо, да се отпусне и да отговаря на въпросите на учителката-изпитвачка? Въпросите би трябвало свързани с познаване на букви, цифри, форми и подобни (тя ги знае) и общо взето, по-сериозни неща от например, "какво яде за закуска" (за съжаление, ако се притесни, тя може и по въпроса за закуската да реши да замълчи). 
Обзела ме е една тиха лудост.
Виж целия пост
# 1
Какви са тия изпити още от 3г7м  newsm78???
Виж целия пост
# 2
Единственото нещо, което ми идва на ум е да и обясниш, че в сряда ще отидете да поговорите с една леличка.  Леличката иска да се запознае с нея и Калина много ще те зарадва, ако отговори на колкото може повече от въпросите й. В подобна ситуация не бих се поколебала да предложа и подкуп на детето Grinning - малка играчка, или сладолед след изпита.
Виж целия пост
# 3
Аз пък си мисля, че тестът ще е за учителките, които изпитват. Ако предразположат детето, по-късно в това училище ще му допадне, ако не, хм, да са живи и здрави.
За сладоледа след изпита е добра идея, но не бих я споделяла предварително, а след изпита.
Виж целия пост
# 4
Вярно е, че учителките трябва да предразположат детето. Ти му кажи, че ще го запознаеш с едни мили лелички, които обичат да играят на въпроси и отговори и това ще бъде забавно. Поиграйте вкъщи на подобна игра.
Но пак няма гаранция. Мой Сашко беше на едно такова препитване в тази възраст и въпреки, че е общителен и дружелюбен, се заинати, защото госпожата твърде енергично го поведе към стаята. В резултат препитването протекло горе-долу така:
- Ще ни кажеш ли как се казваш?
- Не.
- Ще ни покажеш ли домашните животни на тази картинка?
- Не.
- Ще ни разкажеш ли една приказка?
- Не.
- Ама ти знаеш ли думичката "да"?
- Знам я, но няма да я кажа.  hahaha
Е, успех!
Виж целия пост
# 5
И на мене ми се струва, че много се притесняваш!  Laughing
Спокойно! Ако учителката е истински педагог, ще намери начин да предразположи детето. Едва ли твоето е първото срамежливо, което е виждала през живота си.  Wink
Недей да го стресираш, дръж се нормално и се старай да овладееш нервността си. В края на краищата, я си помисли - кое е главното?Да са ни живи и здрави децата, нали? Всичко друго е суета...  Peace
Хайде, успех!  Hug
Виж целия пост
# 6
Имам приятелка,която работи в Еврейското училище и там децата се приемат с изпит ,ако нямат еврейска жилка.Скоро коментирахме,че изпита не е на букви или цифри,а по-скоро психологически и логически,следят дали детето прави бързо връзка м/у отделните неща.Пиша това,за да се подготвите и на тази тема.Там този вид изпит протича за деца на 5-6г.Пожелавам успех и на двете ви.
Виж целия пост
# 7
И аз мисля,че учителката е тази,която ще го предразположи.
Варианта да й кажете,че отивате една леличка да си поговори с нея,също е удачен.Или да и кажете,че ще играе на една игра.
Виж целия пост
# 8
Ами тука на мъгливия остров започват училище на 5 години в държавните, и на 4-в частните училища. Във въпросното има не едно, ами две проверки, едната-доколко познава букви, цифри и подобни, а другата-как се държи в група с други деца (социални умения, боже мой). На мен хем ми е смешно, хем ме е шубе, защото, ако не я приемат в това школо, изборът/шансът ни за другите е зилч (няма да отивам в подробности, ама системата е странно произволна, мерят се едни разстояния до милиметър от входната врата, па после дали имаш друго дете в това училище, после дали имаш специални нужди и т.н., ама да вземем това за дадено, не мога да го променя).
Радини вълнения, ама на. Взела съм си целия ден отпуска заради пикливия изпит. Тази вечер, след като отговорът на "искаш ли скоро да отидем в едно много хубаво училище да си поиграем с техните играчки и да си побъбрим с една добра учителка", отговорът беше, "Неееее! Не искааааам!", на бърза ръка обещах да я заведа в Аквариума....

Мерси за отговорите, дано да има нещо да докладвам след два дена, освен че е замълчала изразително.

А детските психолози си пишат, да не наричаме децата срамежливи, а "резервирани", да не ги караме да говорят с непознати, ако не им се говори, бла-бла....
Виж целия пост
# 9
Ами тука на мъгливия остров започват училище на 5 години в държавните, и на 4-в частните училища. Във въпросното има не едно, ами две проверки, едната-доколко познава букви, цифри и подобни,


нали ще ми позволиш да копирам само тази част от горния пост:roll: в една друга тема за ПЦ-тата и 2 годишните.

А иначе желая много успех и съм сигурна, че детенце ще се справи.
Виж целия пост
# 10
А детските психолози си пишат, да не наричаме децата срамежливи, а "резервирани", да не ги караме да говорят с непознати, ако не им се говори, бла-бла....
Хихи, прави са  Mr. Green Днес един от учителите на сина ме засече и отбеляза, колко много е пораснала малката, нямала нищо общо с бебето преди година. Аз отговарям, да и ужасно палава е станала в сравнение с това, което беше преди година  Crazy А той, неееееееее  Naughty не е палава, а по-активна и заета  Laughing
Късмет на изпита! И аз съм сигурна, че учителите имат подход и ще предразположат щерка ти  Peace
Виж целия пост
# 11
 Единственото, което се сещам да я посъветваш, като някаква подготовка за изпита е, че тя си знае всичко и няма за какво да се притеснява, хората които ще бъдат срещу нея, не могат да знаят, какво знае тя и за това ще и задават въпроси, в което няма нищо страшно, защото тя си знае отговорите  Grinning.
  После разиграйте варианта с изпита, като ти се правиш че не я познаваш, примерно "Млада госпожице, а вие знаете ли кое е това число (5) не вярвам да го познавате", следва отговора "5", ти "Хм, безкрайно съм изненадана, но ето сега ще ви задам един много по-труден въпрос...."  и такива разни номера, като тренинг  Laughing Най-важното е да успееш да и внушиш, че си знае материала  и единствения начин другите да го разберат е когато тя го каже, с няколко домашни тренировки ще се оправите  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия