Морковите и тяхното съхранение?!?

  • 7 740
  • 15
Искам да попитам бъдещите и настоящите мами, дали и как сте съхранявали моркови през зимата!

Вуйчо ми подсигури голямо количество домашни моркови, но нямам къде да ги заземя в земята /знам, че така се запазват най-добре и най-дълго/ и затова се интересувам ако ги направя на сок, мога ли да го замразя или стерилизирам в шишенца?
Дали не му се губят качествата, когато е замразен?

С радост посрещам и други идеи за запазването им!

Предварително Ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
1. Заровени в пясък
2. Нарязани на кръгчета и във фризера
3. Бланширани и във фризера

   bouquet
Виж целия пост
# 2
аз си ги режа и слагам във фризера
Виж целия пост
# 3
Кофа с пясък, заряваш в нея и на балкона. Ако са за бебенце сокчетата, едва ли бланширани ще са ти от полза.
Виж целия пост
# 4
Заравяш в пясък. Може са направиш сок и да го замразиш във формички (пликчета) за лед, но няма да е пресен. Избери 1 вариант-няма опасност да се развалят.
Виж целия пост
# 5
Цитат
аз си ги режа и слагам във фризера
 
и аз така  Hug  chef
Виж целия пост
# 6
Аз също ги режа и във фризера,но това е за готвене.А ако наистина са за бебе,по-добре на сок и завари 10-тина минути шишетата или бурканчетата. Peace
Виж целия пост
# 7
Аз също ги режа и във фризера,но това е за готвене.А ако наистина са за бебе,по-добре на сок и завари 10-тина минути шишетата или бурканчетата. Peace
Peace
Виж целия пост
# 8
аз си ги режа и слагам във фризера

Моят начин Mr. Green Peace
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви! Мисля да се възползва от няколко варианта: на сок в изварени шишета, на кубчета и рендосани; всичките във фризера!
Виж целия пост
# 10
Имам във фризера-нарязани.Също и в килера в една кофа-както са извадени с пръстта, без да се мият.Така правим всяка година Peace
Виж целия пост
# 11
Ние ги заравяме в една кофа пълна с пясък.
Виж целия пост
# 12
И аз така знам,че се заравят в пясък.Иначе във фризера също става.
Виж целия пост
# 13
Режа ги на дребно и във фризера
Виж целия пост
# 14
И аз ги измивам, нарязвам и във фризера.Но ако е за по-кратко време може в найлонов плик и в хладилника.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия