имам проблем с храненето на бебка

  • 663
  • 12
мили мами, много моля тези които са имали моя проблем да ми помогнат.
бебка е почти на 6 месеца. кърмих я докъм третия месец. започнах да дохранвам с АМ, но тя го пиеше с голямо отвращение. пробвах всичко, което можах да намеря. от около месец  се установи на нестоджен, като пиеше по-малко от препоръчителното количество, но все пак го правеше. въвела съм плодово и зеленчуково пюре. вода не пие, само ябълков или бананов сок.
от една  седмица категорично отказва да пие мляко. сутрин как да е пие по 120-140 мл, но след обяд пие само по 60-80 мл, о вечер направо преграква от рев, но не иска да пие.  ако дам вместо мляко пюренце - яде. но не мога да я храня само с пюре,  нали  Cry
принудих  се да й дам кисело мляко - яде го засега, дори май й харесва. зная, че е малка за кисело мляко, но нищо друго не иска.
стана много дълго, дано имате търпение да го прочетете.
дайте съвет как да я накарам да пие пак АМ
Виж целия пост
# 1
първо, на мен това количество не ми изглежад малко. Второ- слагай АМ в пюрето тогава.
Щом си минала на кисело и малката го яде- не виджам проблем да не продължвате.
Виж целия пост
# 2
И аз бих предложила да го слагаш в пюрето,а след 2-3 седмици да пробваш пак.Има деца които пак го пропиват.За съжаление аз избрах друга тактика-с помоща на играчки  и докато си играе с тях пие,но сега всяко хранене става с играчки  Cry
Виж целия пост
# 3
от скоро и ние имаме подобен проблем само че димана не иска да пие с биберон и каквото не изяде го давам с лъжица.така изяжда 200гр Shocked пробвай,може пък да стане Hug
при нас номера с играчките минава само когато не иска някое пюре,но при млякото не Naughty да не би пък да иска вече да се храни през по-голям интервал от време newsm78
успех  bouquet
Виж целия пост
# 4
Точно така се случи и при нас.Отказа АМ от раз беше на 6 месеца и половина.Минахме на кисело мляко Роса 2% и сега за денонощие изпива по 600 мл.Но все още си имаме нощно хранене.
Виж целия пост
# 5
И ние имаме съ6тият проблем, когато не иска да пие и дажам с лъжица, голяма игра4ка и голямо маzане ,но важното е 4е не6то е иzядено. По тоzи на4ин иzпива 130мл ( сутрин), не е много но....На обяд й давам zелен4ук с 2 лъжици АМ, следобед яде мле4на ка6а и ве4ер в пове4ето слу4аи иzпива 200мл. Между храненията плод, и малко 4ай,но не му е фен, а сокове въоб6те не пие.Така 4е не се тревожи давай с лъжица и проблемът е ре6ен  bouquet
Виж целия пост
# 6
Елена на същата възраст отказа АМ и премина на кисело. Но твоето дете все пак пие по малко. Може да спреш да даваш за няколко дни и после пак да продължиш, но започнеш ли веднъж с киселото мляко, се съмнявам, че ще пропие отново адаптето.
Виж целия пост
# 7
Пробва ли да й смениш биберона с повече дупки, или пък този да се е износил вече  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
първо, на мен това количество не ми изглежад малко. Второ- слагай АМ в пюрето тогава.
Щом си минала на кисело и малката го яде- не виджам проблем да не продължвате.
Peace
Виж целия пост
# 9
първо, на мен това количество не ми изглежад малко. Второ- слагай АМ в пюрето тогава.
Щом си минала на кисело и малката го яде- не виджам проблем да не продължвате.
Peace
Ние пък,отказахме АМ изведнъж,и започнахме на кисело,което обаче не искаше да пие,а го ядяхме с лъжица.
Виж целия пост
# 10
благодаря ви за съветите.
проблема е бил в бибероните май. сега сутрин пие АМ по 160-170мл. на второто хранене също, но по-малко количество. и после заменям с кисело с лъжички и така се храни. но киселото мляко не го разреждам, само давам по-малко количество - примерно 100 мл + 50 зеленчуково или плодово пюре. иначе с лъжичката няма проблеми - аз със станала много сръчна и капка не размазваме Simple Smile
така започнах да давам и по малко кашичка на вечерното хранене - пак с кисело мляко. явно всичко това е от подутите венци.
днес опитах да дам едно следобедно хранене АМ и тя изпи всичко. занапред ще ги редувам и дано да нямаме проблеми.
Виж целия пост
# 11
По-добре щом си папка АМ давай АМ, спри киселото мляко - то не съдържа всичко необподимо за бебето на тази възраст.
Виж целия пост
# 12
Опитай с чашка. Слагай в пюрето, а ако все пак откаже........не е много подходяща възраст за отказ от АМ, но моята мина изцяло на кисело мляко с бисквити вместо АМ на 7м. Слагах адаптирано в кремчетата и гриса за компенсация, но така и не пропи пак АМ, дори прясно мляко пие от  2-3 месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия