За газовата печка?

  • 2 034
  • 20
Момичета,
обстоятелствата се стичат така, че на мястото където ще се местим печката е на газ. Аз никога не съм работила с такава печка и идея си нямам каква е разликата ( като изкючим, че е на газ  Joy). Да не говорим, че изпитвам ужас от готвенето на газ в къщи с децата, а на моя приятелка и гръмна апартамента от газова печка.
Кажете две думи какви са особеностите и за какво трябва да внимавам?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Винтила-когато не готвиш трябва да е изключен.Но по принцип новите печки имат доста защити.Бутилката се пълни на кантар,в никакав случай на колонка,то вече е забранено де ,но на места така ги пълнят все още.За друго не се сещам ,ако имаш още въпроси-пиши.
Виж целия пост
# 2
Аз като се преместих във Виена и за пръв път трябваше да се боря с печка на газ. Наистина беше борба Laughing. Приучването ми на работа с нея си беше цяла одисея.
Но като главна особеност бих посочила, че като изкл. например котлона и яденето вече не се готви, т.е. не можеш да оставиш боба както се казва да покъкри. За фурната е малко по-различно, т.е. има го периода на изстиване.
И винаги в началото много и се притеснявах да не съм забравила копчето за газта вклучено.
Според мен има и разлика напр. в печенето на ястията, но особеностите се рабелязват в процеса на работа.


Виж целия пост
# 3
Аз като се преместих във Виена и за пръв път трябваше да се боря с печка на газ. Наистина беше борба Laughing. Приучването ми на работа с нея си беше цяла одисея.
Но като главна особеност бих посочила, че като изкл. например котлона и яденето вече не се готви, т.е. не можеш да оставиш боба както се казва да покъкри. За фурната е малко по-различно, т.е. има го периода на изстиване.
И винаги в началото много и се притеснявах да не съм забравила копчето за газта вклучено.
Според мен има и разлика напр. в печенето на ястията, но особеностите се рабелязват в процеса на работа.




Аз много се притеснявам ако забравя котлона или ако някое от хлапетата недай си Боже бутне нещо да не се издушим... Confused
Виж целия пост
# 4
Аз много се притеснявам ако забравя котлона или ако някое от хлапетата недай си Боже бутне нещо да не се издушим... Confused

а, газ как мирише не е истина. Няма начин да забравиш. Яденето се приготвя по- бързо. Бързо завира и бързо изстива.
Виж целия пост
# 5
Аз много се притеснявам ако забравя котлона или ако някое от хлапетата недай си Боже бутне нещо да не се издушим... Confused

а, газ как мирише не е истина. Няма начин да забравиш. Яденето се приготвя по- бързо. Бързо завира и бързо изстива.


Верно ли мирише от газовата печка?? Преди където работех имахме отоплителна газова печка ( българска) и ужасно миришеше и ме болеше главата от газта.
АКо е така продавам я не ами хич не ми пука! Sick
Виж целия пост
# 6
Тandoori-вие досега не сте ли били на газ??
много по-бързо се готви,и моите копчета са такива ,че първо се натиска навътре,и после се завъртат,така че опаност за децата няма.
Ники1 е имала  на предвид че няма начин да не усетиш ако забравиш газта, а не че миризмата е постоянна . Laughing
Виж целия пост
# 7
Трябва да внимаваш да не ти изкипи нещото, което е на котлона - тогава изгасва, но продължава да пуска газ. /Поне моята печка е такава, може обаче и такава защита да са измислили/. Иначе веднъж като свикнеш, електрическите котлони ще ти се струват ужасно бавни.
Виж целия пост
# 8
Така е, газта е голямо удобство. Само ти трябва малко време да свикнеш Peace.
Виж целия пост
# 9
Неможе ли да се смени печката с електрическа, след като изпитваш ужас от газта? newsm78
Виж целия пост
# 10
Привет Tandoori,

И аз изпитвах ужас от газта, като се преместих в Америка. Преди това не съм имала газова печка и почти всички възможни страхове премислях по 100 пъти. Няма страшно, хората са го измислили и е безопасно.  Яденето се готви много по бързо. По бързо изстива. Малко намирисва, но се свиква.  Mr. Green Ако се тревожиш за децата, копчетата наистина трябва да се вaкрат навътре и тогава да се завъртят. Има и разни пластмасови предпазители, които се продават точно с тази цел, за да не могат децата да пипат. Сега живея в добрата стара Европа и познай - така ми липсва газовата печка от щатско.

Поздрави!   bouquet
Виж целия пост
# 11
не знам за твоята фурна ,обаче моята много ме затормозява,понеже има две положения на печене - или отгоре,или отдолу.затова някои ястия загарят отдолу ,докато чакам да се изпекат.  Sadаз имам навика докато готвя нещо,да го оставям на самотек и  да излизам.но ти не го прави!!!
Виж целия пост
# 12
Tandoori, забравих да ти кажа, че копчетата на печките са високо - децата не могат да ги стигнат. За да пуснеш котлона е необходимо първо да натиснеш, а след това да завъртиш копчето както е натиснато. Чува се как газта тръгва.
И да за миризмата са ти казали Simple Smile - няма начин да пуснеш печката и да забравиш. Газта нарочно се "Обогатява"с остър мириз, за да не се стига до лош край.
Освен това съвременните печки имат доста защити.
За твое успокоение си сложи детектори в кухнята, дейтват безотказно.
Виж целия пост
# 13
Tandoori , печката ми е изцяло на газ. А по хубаво печаща фурна не съм имала. Между другото нашата не е много нова и въпреки това, ако не гори пламък - газ не излиза. Как го правят това, не знам.  Rolling Eyes Въобще-изобщо не се притеснявай.
Виж целия пост
# 14
Неможе ли да се смени печката с електрическа, след като изпитваш ужас от газта? newsm78


АМи тя може, ама трябва ние да си я купим Simple Smile, а тази, която съм си харесала е 1000$ и много се замислям дали точно тези пари ми се дават за печка в този момент Simple Smile.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия