362746-та тема за почистването на инокс

  • 788
  • 6
Не мога повече. Днес отново търках като луда в продължение на час, но глупавия инокс не ще и не ще да заблести, както подобава. Прочетох всички теми във форума, пробвала съм всички препарати на света - уви, всуе...  Ни Циф, ни Мелио, ни Пропър, нищо не дава идеален резултат...

Когато купувахме уредите, в кашоните имаше по една кърпичка за почистване на инокс, на Reckitt Benckiser. Е те тва е най-вълшебното средство, до което съм се докосвала, просто перфектно! Обаче не мога да ги намеря никъде, пущините. Питах къде ли не, включително в магазина на Bosch, откъдето са иноксовите ми мъчения, но ми рекоха, че не продават кърпичките отделно - пристигат си така, по една мостра в кашон.

Значи, ако някой ми каже откъде мога да се снабдя с един тон от въпросните кърпички, /дори и от Зимбабве да е/, ще го обсипя с благодат, алтъни и елмази! Дано ми помогнете с инфо, щото скоро кат нищо ще запратя металическите си красоти на боклука, толкоз много се изнервям, докат ги почистя  smile3511

Ето така изглежда опаковката:
Виж целия пост
# 1
В момента тази фирма внася Вениш в БГ.
Контактувам си редовно с тях,така че ще попитам за кърпичките. Peace
А има и много препарати за инокс  - защо не пробваш някой от тях.
Има Мр.Мускул,Домал,Медикс за инокс...това се сещам за момента.
Виж целия пост
# 2
Моите уреди са на Gorenje и иноксът е един такъв трудно почистващ се и ставаш  на пръсти. Купувала съм доста препарат, нонай добър ефект има с Bingosil крем и Ajax за стъкло (този белият). Ако успееш да се сдобиеш с тези кърпички сподели как, че се заинтригувах много.
Виж целия пост
# 3
В момента тази фирма внася Вениш в БГ. Контактувам си редовно с тях,така че ще попитам за кърпичките. А има и много препарати за инокс  - защо не пробваш някой от тях. Има Мр.Мускул,Домал,Медикс за инокс...това се сещам за момента.


Господ да те поживи за помощта - очаквам с нетърпение отговора от фирмата!  Mr. Green

Мр.Мускул имам, както и всичко останало - евтино и скъпо - което се предлага за почистване на инокс. Проблемът е не толкова в почистването, колкото в блясъка после. Търкам, търкам, сетне отмивам препарата и ако по повърхността не останат бели петна, то в най-добрия случай се получава една мътност неприятна. Стигала съм дотам, да си полирам аспиратора със суха кърпа и  няколко капки олио /между другото, добре се получава/  hahaha

Тези ми ти кърпички какво правят - минаваш с влажна гъба уреда, колкото да отстраниш съществената мръсотия и после, о, чудо! кърпичката освен, че почиства допълнително, полира повърхността до степен съвършенство - ако щете вярвайте. Всичко отнема 3 секунди, няма леене на води, няма търкане като безумец... напоени са с някаква особена мазнина, която на всичкото отгоре е и антистатична, т.е известно време и прах не се лепи. С една от тези чудотворни кърпи почистих сигурно по 10 пъти грамадния си и противно иноксов хладилник, аспиратора, металните части на фурната, плюс безкрайния иноксов лист, поставен над котлоните ми /или зад тях?/

Абе, тва е, чудо невиждано... Готова съм на всичко за кърпите - песни ще пея, фокуси ще правя, ориенталски танци ще играя, всичко!
Виж целия пост
# 4
искам и аз от кърпичките!
Виж целия пост
# 5
Има и едни други кърпички за инокс - DRAGO,,виждала съм ги във Фантастико.
Сега ще ти пусна на ЛС телефона на фирмата,официален представител на Reckitt Benckiser za BG. Peace
Виж целия пост
# 6
Пробвай след като почистиш основно с препарат да полираш с микрофибърна кърпа, при мен се получава Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия