Siofor и бременност

  • 4 140
  • 6
Момичета моля ви помогнете! Cry Съвместими ли са бременност и Siofor? Гинеколожката ми каза че не са, а ендокринолога твърди че не пречи. Какво да правя. На Siofor-а пише че не се препоръчва при бременност, а ендокринолога твърди че това са стари данни и по най-новите не пречи. Моля споделете своя опит.
Виж целия пост
# 1
според мен са съвместими, ендокринологът ти знае най-добре.
Ако нещата се задълбочат, т.е. захарта скочи много, бременните минават на инсулин- само за периода на бременността.
Консултирай се в МД- София, има цяло отделение за жени с такива проблеми.
Лека бременност!
Виж целия пост
# 2
Проблема ми е инсулинова резистентност а не диабет, нямам проблеми със кръвната захар.
Виж целия пост
# 3
ами при мен ендокринолога беше категоричен - докато съм на Сиофор, никакво бебеправене.
Виж целия пост
# 4
И аз съм с инсулинова резистенция и съм на Метформин (предполагам, че е подобно на сиофор). Проф. при който подготвяме инвитро е гинеколог и ендокринолог и според него в никакъв случай не трябва да спирам лекарството. Ако даде господ и забременея, тогава ще ми каже кога и как да го спра.
Друг ендокринолог ми обясняваше, че не знаят да има въздействие при бременност. Пишат да не се взема от бременни за сигурност, защото нямат данни (не се правят изследвания и опити с бременни). С едно дума кой как иска да си тълкува риска.
Аз лично смятам да се доверя на проф. Все пак се занимава от години със стерилитет и сигурно има опит.
Виж целия пост
# 5
Аз съм ъщята- с инсулинова резистентност, но и висока кръвна захар. Имала съм няколко забременявания и продължавах да си пия сиофора, защото така ми каза моят гинеколог, на когото имам имам вяра.
По повод на това забременяване и сиофор говорехме с една приятелка, която също го пие, но на нея и казха при забременяване да се спре. С нея ровихме в Интернет и намерихме няколко статии, в които пише, че приема на сиофор намаляв риска от спонтанен аборт при жени с ПКЯ.
Преди месец бях на консултация с д-р Тодорова в МД, която се занимава с жени с ендокринологични проблеми, тя ми каза да продължавам а го пия.
Бих те посъветвала да си направиш една консултация с нея
Виж целия пост
# 6
Mimi_leo, аз също се лутах с тоя проблем  дълго време и питах доста лекари.
До тук само един - др. Николай Генов ми каза категорично да продължа да пия Сиофор до 25 г.с. Каза също, че е полезен заради гестационния диабет, който с епоявява по време на бременност.
Познавам негова пациентка, която го е пила до 7я месец и си е родила живо и здраво дете.
Всички останали лекари казаха -НЕ, вкл. и др. Катя Тодорова.
Даже доц. Конова попита заради мен лекар от САЩ с който работи, той е репродуктивен ендокринолог и е казал, че не е необходимо да се пие по време на бременност.
Аз имам 2 спонтанни аборта, и при 2та го спях веднага след + тест.
Сега през Август забременях за 3ти път и реших на своя глава да рискувам и да го пия. Пих го до образуването на плацентата и после се изплаших и го спрях.
Надявам се да не стане проблем нататък с кр. захар  Praynig, защото изследванията ми сега показавт високо ниво 5,6 при норама 6,4.
Много странно преди да пия Сиофор захарта ми беше към 4, а след приемът му, като го спра и се вдига захарта.  newsm78.  А  и без Сиофора много ми се яде сладко, яко ме гони въглехидратен глад - като наркоман. Преди нямаше такова нещо.

Така, че ти избираш кой да слушаш и какво да правиш. Много литература изчетох по интернет, много статистика от изследвания в САЩ - никъде 100%, никой не казава дали да се пие Сиофор по време на бременност. Повечто доказват, че не е опасен през 1я триместър, за след това нищо не се казва.
Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия