какво му става на това бебе???

  • 690
  • 12
нищо не разбирам вече.. беба като започне да яде и няма край - 3-4 часа не ни мърдат.. и това ако не е всеки ден, то поне през ден(нощ) задължително се случва по една такава серия от безспирно ядене - по точно дърпане, лигавене и преспиване, щото се съмнявам че има кво да се яде след 3 часово мляскане  Rolling Eyes извадя ли цицата или ако тя я изплюе без да иска - веднагически се ококорва и писва  Imp прави го през различно време на деня и нощта.. понякога вечер от 9 до към 12, друг път следобед като почне от 12, та до 16, 17 на почивки  Rolling Eyes
преди си го обяснявах с периоди на ускорен разтеж, ама то това е постоянно, а не периодично  Cry после мислех да не си наваксва, ама давам и двете цици на всяко ядене и тя суче най-малко 1 час докато горе долу даде признаци, че се е наяла.. естествено пак аз вадя, тя не пуска  Rolling Eyes чудих се дали имам достатъчно кърма, даже четох че когато си изморен окситоцинът не пускал млякото да тече или нещо такова  въобще какво ли не още за да си обясня какво и става, но не мога да се справя с това чудо?! през останалото време си папка нормално.. обикновено на 2,30 - 3 часа, понякога и на 2 .. винаги давам като се размрънчи.. само нощем понякога не иска втората, но пък суче страшно силно и бързо и се наяжда за 15-20 мин (ако можеше и през деня да е така щеше да е песен, ама нееее) дайте някакви идеи, това просто не се издържа  Cry  Cry
Виж целия пост
# 1
Да не би да те използва за залъгалка? Ако и дадеш биберон приема ли го?
Виж целия пост
# 2
И на мен ми прилича че те използва за залъгалка. Но пък нашия до ден днешен, когато го оставя вече уж наял си и заспал, пак се окукорва и после пак заспива. Ами ти след като се е наяло бебето може да си провериш дали имаш кърма като пробваш да се изцедиш. Може да е временно това.   baduu
Виж целия пост
# 3
залъгалките ги плюе.. с много зор успявам понякога да и затворя устата, но след малко я изплюва  Rolling Eyes на няколко пъти ми преспива и в ръцете за по 10-15 мин и после се ококорва, ако реша да я оставя - същото и след 5 мин надава вой

цедила съм.. кърма има
Виж целия пост
# 4
И ние бяхме така-то не бе сучене ,то не бе чудо, по два или повече часа. Побърквах се от схващане, не можех да ям, да отида до тоалетната, не си чувствах тялото от това непрестанно кърмене. На нас така ни се случи и аз взех решението,което ми се стори добро за мен и бебето. Дано при теб нещата да се нормализират.
Виж целия пост
# 5
И моето бебе плюе биберона, а и моменти като вашите имаме.  - 10 мин. след като суче се ококорва и сякаш е още гладен, ако никой не му обърне внимание почва да реве. Според мен просто иска да се забавлява. Все пак това са човеченца, не може да очакваме само да ядат и да спят. Та сега се чудя как да го разсейвам когато не му се спи. Татко му го научи да го държи като седи пред компютъра, харесва му и като го държа пред прозореца (светлината предполагам), абе на ръце да го носят - засега върши работа.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Mags
нищо не разбирам вече.. беба като започне да яде и няма край - 3-4 часа не ни мърдат.. и това ако не е всеки ден, то поне през ден............ само нощем понякога не иска втората, но пък суче страшно силно и бързо и се наяжда за 15-20 мин (ако можеше и през деня да е така щеше да е песен, ама нееее) дайте някакви идеи, това просто не се издържа  Cry  Cry

Какво да ти кажа, нормално е и минава. Съвсем скоро ще започне да се отвлича с други неща и няма да отделя толкова време на сукането, а ти ще се чудиш как да я прикоткаш Simple Smile Успокой се, отпусни се и изчакай.
Виж целия пост
# 7
Сигурно ви звучи много тъпо - но защо не пробвате с различни биберони. Моите и двете си имаха и имат предпочитания. Баткото не помня какво си беше избрал, а маймуната лапа само анатомичната биба на Нуби (дето е без дръжка). Другите биби ги плюе и ме гледа възмутено. Пробвай с различна форма на бибата, силикон, каучук, малък, голям. Щото явно бебето иска да смуче нещо, и като не му допада заместителя, си смуче цицата. Подир време ще си намери ръцете и ще почне тях да смуче.
Виж целия пост
# 8
Maqs мила напълно те разбирам, при мен това продължи първите три месеца от кърменето. Направо се бях отчаяла, не можеш до тоалетна да отида, да се нахраня и др. И моето синче отказваше в началото залъгалка, но аз се принудих да му я предлагам. Детенцето ти има много силен сукателен инстикт и има нужда да цока нещо и когато се е напапкало. След като започна да приема залъгалката/само една определена ортодонтска форма на Нук/ при нас нещата малко се пооправиха и кърменето ни стана на по-големи интервали и с по-кратка продължителност. Това не го отби, нито имаше проблем с гърдата и все още продължаваме да се кърмим. Не съм привърженик на залъгалките и не ми се щещше да я предлагам, но с това си реших проблема и пордължих да кърмя, иначе сигурно щях да се откажа.
Успех и дано при вас да премине по-бързо този проблем.
Виж целия пост
# 9
Слава богу съм нямала такъв проблем. Чувала съм за деца, които се изморяват много бързо и трябва да се хранят на почивки. Вие сте много мънички и това е възможно. Моите деца се пробваха да ме ползват като залъгалка на значително по-късен етап /5-6 мес./.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: sladka hapka
Сигурно ви звучи много тъпо - но защо не пробвате с различни биберони. Моите и двете си имаха и имат предпочитания. Баткото не помня какво си беше избрал, а маймуната лапа само анатомичната биба на Нуби (дето е без дръжка). Другите биби ги плюе и ме гледа възмутено. Пробвай с различна форма на бибата, силикон, каучук, малък, голям. Щото явно бебето иска да смуче нещо, и като не му допада заместителя, си смуче цицата. Подир време ще си намери ръцете и ще почне тях да смуче.


ами по принцип знам че си имат предпочитания децата, но имам 3 вида и всичките ги плюе.. и на нук ортопедичния и на авент.. виж каучуков не съм се сетила да и дам, но и това ще пробвам.. те са по-мекички май  Rolling Eyes аз уж гледах да не я насилвам да свиква със залъгалка в устата, особено като я отказва... ама наистина не виждам друго спасение..
Виж целия пост
# 11
Цитат на: jen
Maqs мила напълно те разбирам, при мен това продължи първите три месеца от кърменето. Направо се бях отчаяла, не можеш до тоалетна да отида, да се нахраня и др.


 Cry  Cry  Cry  и аз така ... вчерашната серия продължи от 12 на обяд до 23 вечерта.. тамън се успокои към 17 ч. и се почнаха някви зверски колики.. и айде пак на цицата..по едно време си кърмя и си рева, щото нито съм яла, нито съм спала и така ми гадеше и ме болеше главата, имах чувството че ще припадна... добре че нощес се успокои малко - сигурно и то се е изморило милото - цокането да не е проста работа  Wink , особено като цицата почти нищо не пуска, а то дърпа, дърпа..  Rolling Eyes

май трябва да си приготвя няколко порции изцедена кърма за подобни случаи, поне да съм сигурна че се е наяла и да не се притеснявам за това.. иначе като почне така му губя края просто и въобще не мога да преценя кога колко е изсукала..
Виж целия пост
# 12
Мисля, че детенцето просто си задоволява нуждата от сукане, и понеже е умничко Wink си иска мама, а не някакви гадни биби Laughing Споко, ще мине и това!Само искам да ти кажа да внимаваш с това кърмене по време на колики, защото наистина временно успокоява, но после ако му се претовари коремчето, ,става по-лошо!Ники така правеше - искаше да суче, че да го поотпусне коремчето и после като преяде - рееееев по 2-3 часа, газове и т.н.Оф, като минат коликите, направо се раждаш!!!Не ми се сеща направо, 4 месеца, разката ни се фамилията...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия