Стафилококи и раждане

  • 839
  • 3
Предварително се извинявам, може би темата не е за тук, но и търсачката не работи, а въпросът ми е общо - взето спешен.

По време на бременността ми откриха стафилококова инфекция. Лекувах я в Аугментин, изчезнаха.

Миналият месец при следващо микробиологично изследване се появиха пак - пак Аугментин.

При контролата, обаче, се установи, че не са изчезнали. Сега ми предписват Цедакс - 5 дни. Точно толкова ми остават до термин.

И се чудя, дали да ги взема или не, при положение, че може да родя още утре...

Много идиотска ситуация, вярвам на лекарката си, ама... сега имам колебания. По принцип досега през живота си съм пила 3 пъти АБ и хич не ми се прекалява с тях.

Още повече, че няма да има и време за още едно изследване вероятно...

Предварително ви благодаря.
Виж целия пост
# 1
За съжаление не мога да ти отговоря конкретно на въпроса, но имам един съвет - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО изследвайте бебенцето за стафилококи  Confused Аз имах, когато бях в 7-8 месец и чак сега разбрахме, че и малкия има, аз съм се излекувала тогава, но съм ги предала и на него  Tired Леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 2
На мен ми откриха стафилококи точно преди да родя и в предродилна ми правеха "разрези" да не съм алергична към ампицелин...биеха ми го венозно преди и след раждането,уж да не се зарази бебето...
Изписаха ни ,бебето уж нямаше стафилококи, но до месец започна да има секрети в нослето- оказа се че е заразено-дали от мен,дали от Шейново/там си има постоянно/,но го лекувахме с Бактробан и др.лекарства.Докато не стана на 3 месеца не се отърва от секрети в носа и давене като спи,а и до ден днешен носа си му е слабо място при настинки...
Така че не виждам проблем да си ги пиеш лекарствата- дано ти помогнат,при положение че на мен ми биеха Ампицелин...няма страшно за бебето
Леко раждане и непременно след изписването на бебето си направи изследвания-и на теб и на него-че аз изчаках и ......
  bouquet
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за съветите, май така ще направя, дано изчака малко, че да ги разкараме, поне временно Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия