Първи преглед при бременност

  • 3 674
  • 45
Здравейте!
От няколко месеца чета доста редовно темите в този форум, но до сега не съм писала. Предварително се извинявам ако поставям тема, която вече е разглеждана, но вече от две седмици се тормозя и не знам какво да правя.
Преди 13 дни /на 1.10./ теста за бременност ми показа ІІ чертички. Два дни по-късно - отново ІІ чертички. Овулацията ми беше на 16.10. Сигурна съм че съм бременна, но много ме е страх да не е извънматочна. Според Вас кога най-рано трябва да отида на преглед за да се види нещо и на какъв - ехограф или просто на гинеколог. Понякога ме срязва ниско долу - много кратка, но остра болка в средата и понякога в двата края. Всеки ми казва, че ако няма кървене значи всичко е наред, аз нямам кървене, но нали знаете страх ме е? Embarassed
Виж целия пост
# 1
най- добре не бави повече прегледа си при професионалист. Но мисля, че не бива да си мислиш за извънматочна бременност не дай си Боже. Тогава болките са непоносими Peace
Виж целия пост
# 2
Със страх нищо няма да изясниш или да промениш. Затова изправи глава, запиши час за гинеколог и заминавай без да мислиш глупости Peace Стискам палци всичко да е ОК Hug
Виж целия пост
# 3
Такава болка е нормална в началото, май е от разтягането. И аз я имах, и бременните ми приятелки се оплакваха.
Иначе при 2 седмици закъснение ти е време вече да отидеш на преглед. Успех!
Виж целия пост
# 4
Направи преглед при гинеколог Peace.
Предполагам че всичко ще е на ред..... Wink
УСПЕХ Peace
Виж целия пост
# 5
Моята лекарка ми казва да изчакам до 1.12. - ама аз май няма да издържа от нетърпение. Благодаря за отговорите Ви! Толкова съм щастлива, че май по-скоро ме е страх да не се разочаровам. Но май още утре ще отида
Виж целия пост
# 6
отивай!  ... пък пак пиши... Peace
Виж целия пост
# 7
Такава болка е нормална в началото, май е от разтягането. И аз я имах, и бременните ми приятелки се оплакваха.
Иначе при 2 седмици закъснение ти е време вече да отидеш на преглед. Успех!
Peace
Виж целия пост
# 8
Отиди възможно най-рано. Щом на теста излиза, би трябвало да се види и при прегледа.
Успех!
Виж целия пост
# 9
С вагинален ехограф се вижда най-добре, като става въпрос за ранна бременност. На мен при първия преглед имаше някакви подобни съмнения, защото бях едва в 5 г.с. и явно не се виждаше много добре още, но след 2 седмици т.е. 7 г.с. вече се видя, че всичко е наред. Така, че като гледам , при теб вече може би ще се види ако съм изчислила правилно. А иначе за болката, ами и мен в началото ме срязваше, аз си мислех, че ми идва, но така и не ми дойде  Laughing Успех!
Виж целия пост
# 10
Мила,да не би да караш цветна бременност newsm78,защо са ти
съмненията за извънматочна?С вагинален ехограф със сигурност
трябва да се види дали всичко е наред Peace.По въпроса за болките,
в началото е нормално да имаш като менструални.Успех и скоро при доки! smile3521
Виж целия пост
# 11
Успокой се,отиди на лекар и не си мисли подобни неща! Peace
После пиши какво е станало.
Виж целия пост
# 12
човек винаги може да отиде на гинеколог, независимо дали му има нещо или не....а при съмнение за бременност отиваш веднага. Не се притеснявай излишно преди да те е видял специалист. Успех и от мен Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Честито!  bouquet
Лека бременност
Трябва да се види вече на УЗ, така че отивай и не се притеснявай.
Всичко ще бъде наред Peace
Виж целия пост
# 14
отивай на лекар и да се похвалиш после:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия