Препоръчайте ми алерголог и дерматолог. Моля!

  • 6 561
  • 15
Синът ми от 2 месеца е с ринит и нищо не помогна. Освен това е с атопичен дерматит, но не съм сигурна дали е това - има само много изпръхнала и суха кожа  и така е цялото му тяло(мажа го с кремчета медицинска козметика, пробвала съм всичко на пазара, сега не ми се изрежда). Вече съм отчаяна. Препоръчайте ми специалисти. Ще съм ви ужасно благодарна Praynig Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ами аз ходя при д-р Мустаков. Има сайт в интернет. Казват, че е един от водещите алерголози в София. Доволна съм.
Виж целия пост
# 2
д-р Мустаков. че е един от водещите алерголози в София.

и си пропуснала - и един от водещите бизнесмени Flutter
Виж целия пост
# 3
Синът ми от 2 месеца е с ринит и нищо не помогна. Освен това е с атопичен дерматит, но не съм сигурна дали е това - има само много изпръхнала и суха кожа  и така е цялото му тяло(мажа го с кремчета медицинска козметика, пробвала съм всичко на пазара, сега не ми се изрежда). Вече съм отчаяна. Препоръчайте ми специалисти. Ще съм ви ужасно благодарна Praynig Hug  bouquet

Трябва ви добър специалист УНГ, а за дерматолог -една консултация с проф. Н.Цанков не би навредила смятам.
А за ринит-а, на 1 и 2 стр има няколко теми - идентични.
Сега някои ще ти кажат - Алергологията на МА - д-р Бойкикева - едновременно алерголог и УНГ специалист, и при нея бяхме, но нищо не ни помогна в случая с ринита от 1 година, който имаме.
Но определно потърсете добър УНГ за обстойна консултация.

пиша ти защото дъщеря ми е на годините на сина ти, родена е на 2.09.2002 и имам чудесна представа за ринита за какво става дума, докато за дерматита не мога да се произнеса изобщо.
Виж целия пост
# 4
д-р Мустаков. че е един от водещите алерголози в София.

и си пропуснала - и един от водещите бизнесмени Flutter

не че искам да защитавам Мустаков - не ми е никакъв, но точно пък с такова впечатление на бизнесмен не ме е оставил от двете ни визити при него.
първичният преглед при него е само 20 лева, оттам нататък - по 10 (помни, че сме идвали и не поиска повече пари, върна ми ресто). при първото ни посещение ми подари 3 кутии Фризопеп - това са си около 60 кинта. аз сама се натисках да направим кръвния тест за 100 лева при него, но човекът отказва засега - какво му пречеше да ми прибере парите?

за качествата му на специалист не мога да се произнеса.
Виж целия пост
# 5
д-р Мустаков. че е един от водещите алерголози в София.

и си пропуснала - и един от водещите бизнесмени Flutter

не че искам да защитавам Мустаков - не ми е никакъв, но точно пък с такова впечатление на бизнесмен не ме е оставил от двете ни визити при него.
първичният преглед при него е само 20 лева, оттам нататък - по 10 (помни, че сме идвали и не поиска повече пари, върна ми ресто). при първото ни посещение ми подари 3 кутии Фризопеп - това са си около 60 кинта. аз сама се натисках да направим кръвния тест за 100 лева при него, но човекът отказва засега - какво му пречеше да ми прибере парите?

за качествата му на специалист не мога да се произнеса.


докато има такива като Вас,  ще съществува и Мустаков, разбира се.

 Hug
Виж целия пост
# 6
докато има такива като Вас,  ще съществува и Мустаков, разбира се.

извинявай, но това ми прозвуча много гадно Sad

какви "такива като нас"? родители на бебета с АБКМ? нещастни наивници?

не се имам за прекалено глупава, когато се предположи, че детето ми има АБКМ, изчетох всичко по въпроса за лекарите в София, занимаващи се с тези проблеми, до което можах да се добера в Интернет и от разпитване.

изборът беше - Маринова или Мустаков. и за двамата негативи и позитиви.

ти при кого би ми препоръчала да отида? кати си казала А, кажи и Б - помогни, вместо да нараняваш.
Виж целия пост
# 7
Д-р Дора Андреева, дерматолог, 22-ра поликлиника, кв. Слатина, работи с НЗОК, 9711137
Виж целия пост
# 8
докато има такива като Вас,  ще съществува и Мустаков, разбира се.

извинявай, но това ми прозвуча много гадно Sad

какви "такива като нас"? родители на бебета с АБКМ? нещастни наивници?

не се имам за прекалено глупава, когато се предположи, че детето ми има АБКМ, изчетох всичко по въпроса за лекарите в София, занимаващи се с тези проблеми, до което можах да се добера в Интернет и от разпитване.


Здравейте,
Искам само да кажа на всички родители, чиито деца имат определена диагноза алергия към белтъка на кравето мляко, поставени от д-р Маринова и д-р Мустаков, че не трябвя да им се предоверяват и на двамата. След като ни лекуваха 18 месеца с ужасни диети, които докараха на сина ми анемия и рахит, имах случай да заведа детето си в Париж. И тримата лекари там (дерматолог, гастроентеролог и алерголог) бяха категорични, че няма никаква хранителна алергия, а само атопичен дерматит. Взеха ни дори в болница, където му направиха три вида изследвания, кожните ги повториха 3 пъти, дори и по един нов метод с patch на гърба с проба от мляко в световния център по имунология Луи Пастьор. Лекарите там бяха ужасени, че без изследвания, само по кожни обриви и лишеи, може да се определя АБКМ. Споменаха, че от около 15 години в цял свят (вероятно без България) е отхвърлено, че тази симптоматика не се свързва, без допълнителни оплаквания, кръвни и кожни тестове, с алергия. Причините не са достатъчно ясни, но предполагат, че е по-скоро свързано с тип нервна система. Веднага започнат да давам всичко на детето, а диетата преди беше драконова. Едва тогава му изчезнаха обривите, коити иначе се усилваха все повече по време на цяла година и половина диета, назначена първо от Маринова (10-тина посещения), а после, с противоположни забрани, от Мустаков (1 посещение). Оказа се, че понякога подобни диети, не само, че са вредни за растежа на детето, но и поради ограничителността си, лишават детето от важни съставки, което го изнервя и това усилва обривите (дерматологът в Париж ми разказа няколко подобни случая от личния си опит).
Моята препоръка е да се консултирате с кожен лекар преди да приемете мнението за алергия и на Маринова и на Мустаков. За Маринова разбрах, че има лични интереси от консумирането на мляко Фризопеп, което предписва при поставянето на диагнозата АБКМ.     

изборът беше - Маринова или Мустаков. и за двамата негативи и позитиви.

ти при кого би ми препоръчала да отида? кати си казала А, кажи и Б - помогни, вместо да нараняваш.
Виж целия пост
# 9
Albina, благодаря ти за постинга. моите съмнения към практиката на тези лекари са подобни.
лошото е, че все пак не съм лекар и въпреки огромните ми съмнения към поставените от тях диагнози, не смея да ги задраскам напълно - ами ако все пак.... обикновените педиатри просто не смеят да им противоречат - "щом Мустаков така е казал...." . и избор няма.
чудесно е, че си имала възможност да направиш тези изследвания на детето си в чужбина и сте се отървали от клеймото "АБКМ". дай боже всекиму!
Виж целия пост
# 10
Да, знам, че е трудно, дори невъзможно да се пренебрегне напълно лекарското мнение. Аз самата не посмях, макар че винаги се съмнявах в диагнозата, тъй като диетите не помагаха, докато не направих изследвания в Париж. За съжаление трябва да има решение и за хората, които нямат възможност да водят децата си в чужбина, но за съжаление аз не го знам. Единственото, с което мога да помогна е да препоръчам да се консултирате и с друг специалист освен Маринова и Мустаков, тъй като аз не съм видяла те да върнат някой и да кажат, че не е алергичен. Мога да препоръчам горещо, много горещо, д-р Албена Ангелова - 0899419181. Тя поне е добре информирана за световните тенденции, чете на различни езици и не е предубедена в алергиите. Аз не й се доверих напълно в началото, заради авторитета на Маринова и Мустаков, но в последствие се оказа, че нейните думи се повториха на 100% от трима различни специалисти в Париж, където все пак педиатрията е най-развитата от всички страни в света и може да им се вярва повече. Дано да съм полезна. Успех!
Виж целия пост
# 11
Аз мога да препоръчам алерголог - гласувам с две ръце за него. Казва се Д-р Мирчев и има 2-ра специалност педиатрия, което за мен поне беше много важно. Кабинетът му е кв. Хаджи Димитър, но работи със здравна каса. В момента не мога да се сетя за точния адрес /зная визуално как се стига дотам, но ето мобилния му телефон. Ако решите за се обърнете към него винаги може да ви упъти   0888929222.  Специалист е - преди години помогна и на мен, а сега и на моята бебка. Много приятен човек, който страхотно предразполага децата....поне такива са впечатленията ми. Желая успех!
Виж целия пост
# 12
 ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ Д-Р ЧОЛАКОВА ДЕРМАТОЛОГ В  ДКЦ8 В НАДЕЖДА.РАБОТИ СЪС ЗДРАВНАТА КАСА ПОНЕДЕЛНИК,СРЯДА,ПЕТЪК 13-19 Ч. ВТОРНИК,ЧЕТВЪРТЪК-8-14 Ч. НЕВЕРОЯТЕН СПЕЦИАЛИСТ Е.
ТЕЛЕФОН 9361227 БЪТР.238
Виж целия пост
# 13
Синът ми е на 4,5г и от една година при допиране на кожата му се появяват червени петна ,които изчезват след 15 мин.Ходих при Мустаков, направи му тестове и се оказа че е алергичен към кравето мляко  и към полените.Естествено 3 м-ца по негово предписание пихме хапчета и спазвахме строга диета .5 дни след спиране на лекарствата петната отново се появиха,без да сме нарушавали диетата.Даже и от детската градина го върнаха тъй като се притесняваха да не направи алергичен шок.Отидохме и при д-р Ангелова в 14 п-ка, тя се съмнява че детето има  някаква алергия,но му предписа 3 м-ца да пие Ксизал.В листовката на това л-во пише че не трябва да се дава при пациенти които имат непоносимост към лактоза.Отново отидохме при Мустаков ,който наново предписа курс от лечение и диетата която явно раздава на всички деца. Вече не знам да му давам ли лекарствата, да спазва ли диета и какво да правя.
Виж целия пост
# 14
горещо препоръчвам д-р Пешева приема в кабинета си на ул. "Поп Богомил"в София!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия