Бронхиална астма-хомеопатично лечение?

  • 19 034
  • 26
Здравейте мами,

Има ли майки,чийто дечица страдат от бронхиална астма и лечението е чрез хомеопатия?Споделете мнение Hug
Виж целия пост
# 1
Здрасти ipm моят син е на шест години и половина. Беше на девет на месеца, когато влязохме с диагноза бронхиолит, сигурно ти е познато: урбазон, инхалации с вентолин, антибиотици. Вторият път беше на година и половина и го приеха с тежък ларингит, който в последствие премина в спастичен бронхит. След това, почти на четири се задушаваше. Rolling Eyes Изписаха ни с диагноза бронхиална астма и ни обясниха, че ако още един път направи пристъп, ще ни изпишат кортикостероид, който трябва да синът ми да приема ежедневно. Stop Тогава си купих инхалатор и се обърнах към хомеопат. Престанах да купувам сиропи и лекарства и да се въртим в омагьосан кръг, давам продуктите на Аквасорс и повярвай ми оттогава не се е налагало да ползваме урбазон, вентолин или антибиотици.
Дано при вас положението да не е тежко и имай в предвид , че тази болест често се израства.
Целувки от нас.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми беше на крачка от астма и се оправихме с хомеопатия. Успех  bouquet
Виж целия пост
# 3
Имам питане- това свързано вли е с доказана алергия при дечковците?;
Сина ми е правил често ларенгети, сега има алергичен ринит, чуда се дали да не опитам с хомеопатиля, но разбрах че при алергии тредно се повлиянва
Виж целия пост
# 4
... чуда се дали да не опитам с хомеопатиля, но разбрах че при алергии тредно се повлиянва
напротив. според мен, ако нещо помага при алергиите, това е хомеопатията.ще го обясня лаишки...алегрията е грешен/обикновено твърде силен/ отговор на организма спрямо даден дразнител. антихистаминовите препарати подтискат този грешен отговор, но не решават проблема с повторната му поява. други препарати облекчават симптомите, за да можем да преминем по-леко през алергичния пристъп. но това също не засяга същината на проблема. с кортикостероидите и тяхното действие не съм запозната. хомеопатията, от друга страна, атакува причината за грешния отговор на организма, като го подтиква "да заеме правилна позиция по въпроса".
това е. дано съм  била полезна  bouquet
Виж целия пост
# 5
Lorika, а при кой хомеопат лекувате? ние имаме същите проблеми
Виж целия пост
# 6
Цитат
...но разбрах че при алергии тредно се повлиянва...

 - Да наистина е трудно, но пък единствените случаи на излекувана Алергия са чрез хомеопатично лечение. Peace
Виж целия пост
# 7
С риск да си навлека гнева на привържениците на хомеопатията, бих искала да изразя и своето, малко по-различно мнение за нея. Както аз, така и няколко мои приятелки с често боледуващи деца, сме прибягвали в един или друг период до услугите на хомеопати. В най-общи линии впечатлението ми е, че хомеопатията не може да се справи със сериозни заболявания, а "лекува" само такива, с които организмът така или иначе сам би се справил - като недоказани случаи на астма, леки форми на алергии, чести простудни заболявания у малки деца и други такива състояния, които със или без лечение се "израстват" - било защото детето укрепва и постепенно придобива имунитет, било защото някой лекар се е престарал с диагнозата "астма". Четох напоследък и постинги от майки, които недоумяват как така детето им е развило пневмония,  като го лекуват при хомеопат. Ами точно заради такова лечение, или по-скоро липса на лечение, се стига до  тежки усложнения, защото при остри заболявания, особено у малки деца, се изисква компетентна лекарска намеса, а не да дадеш каквото там ти е предписал хомеопата и да чакаш дали ще подейства, пък ако не подейства - даваш нещо ново и пак чакаш, а детето ти междувременно развие пневмония... Така че аз лично не вярвам в хомеопатията,но разбира се, не оспорвам правото на други да и се доверяват.
На конкретния ви въпрос има ли хомеопатично лечение на астма бих отговорила със съвет да потърсите такова само ако детето ви не е с тежка астма, защото в противен случай, прекъснете ли лечението, за да се обърнете към хомеопат, можете да навредите сериозно на здравето му.

Виж целия пост
# 8
Цитат
С риск да си навлека гнева на привържениците на хомеопатията, бих искала да изразя и своето, малко по-различно мнение за нея. Както аз, така и няколко мои приятелки с често боледуващи деца, сме прибягвали в един или друг период до услугите на хомеопати. В най-общи линии впечатлението ми е, че хомеопатията не може да се справи със сериозни заболявания, а "лекува" само такива, с които организмът така или иначе сам би се справил

 - Провокирахте ме да пиша за себе си, което по принцип не е хубаво, но се почувствах засегнат.
 - Успешно съм подобрявал състоянието на болни от МС които преди това едвам ходеха, доколкото това заболяване е необратимо, на хора с Тежки алергии - които преди не си показваха носа при наличието и на неколко пухчета от топола,  Сваляне на висока Т. за 15 мин. при новородено с 39С Т. неповлияваща се 2 седмици от Нищо! и още много деца с продължителна висока Т.
 - ИзлекувалАлергични Астми, Заекване при деца, Енуреа ноктурна, Нарко зависими, Алкохолозависими и Пушачи (разбира се зависимите трябва първо самите те да са взели решение че искат да се освободят) и Спин позитивен  Peace
 - Освен това мои колеги са спасявали от РАК, дори рак с разсейки, но без химиотерапия.

Цитат
...защото в противен случай, прекъснете ли лечението, за да се обърнете към хомеопат, можете да навредите сериозно на здравето му.

 - Никой хомеопат няма право да прекъсва лечението назначено от друг специалист, напротив специалиста сам прекъсва лечението си, след като се убеди че е станало излишно Peace
Виж целия пост
# 9

 
 - ИзлекувалАлергични Астми, Заекване при деца, Енуреа ноктурна, Нарко зависими, Алкохолозависими и Пушачи (разбира се зависимите трябва първо самите те да са взели решение че искат да се освободят) и Спин позитивен  Peace
 - Освен това мои колеги са спасявали от РАК, дори рак с разсейки, но без химиотерапия.

Моля не се увличай  Joy Или трябва да си взел нобелова награда?

Уважавам алтернативното мислене и нетрадиционната медицина, но именно такива твърдения са дори опасни!
Виж целия пост
# 10
Цитат
С риск да си навлека гнева на привържениците на хомеопатията, бих искала да изразя и своето, малко по-различно мнение за нея. Както аз, така и няколко мои приятелки с често боледуващи деца, сме прибягвали в един или друг период до услугите на хомеопати. В най-общи линии впечатлението ми е, че хомеопатията не може да се справи със сериозни заболявания, а "лекува" само такива, с които организмът така или иначе сам би се справил

 - Провокирахте ме да пиша за себе си, което по принцип не е хубаво, но се почувствах засегнат.
 - Успешно съм подобрявал състоянието на болни от МС които преди това едвам ходеха, доколкото това заболяване е необратимо, на хора с Тежки алергии - които преди не си показваха носа при наличието и на неколко пухчета от топола,  Сваляне на висока Т. за 15 мин. при новородено с 39С Т. неповлияваща се 2 седмици от Нищо! и още много деца с продължителна висока Т.
 - ИзлекувалАлергични Астми, Заекване при деца, Енуреа ноктурна, Нарко зависими, Алкохолозависими и Пушачи (разбира се зависимите трябва първо самите те да са взели решение че искат да се освободят) и Спин позитивен  Peace
 - Освен това мои колеги са спасявали от РАК, дори рак с разсейки, но без химиотерапия.


Не бих искала това да се превръща в личен спор, но точно това имах предвид : за мултипленната склероза са характерни тъкмо тези спонтанни ремисии (понякога постоянни) с подобряване на състоянието на болния - те си настъпват периодично така или иначе, със или без хомеопатично лечение; температурите при децата, както е видно и от от множество постинги в този форум, могат да продължат дълго и в определен момент - със или без хомеопатично или друго лечение, просто спадат, понеже заболяването е преминало (моята педиатърка в такива случаи казва: "Спираме лечението и детето ще се оправи!" и наистина става така, но само защото тези заболявания просто си имат своя цикъл); детските астми според водещите пулмолози се "израстват" в близо 80% от случаите и т.н. По отношение на алергиите - и аз, и двете ми сестри имахме доказана със съответните кръвни тестове алергия към домашен прах, полени и някои видове храни. Още преди да завършим гимназия симптомите бяха отшумели, при това без никакво  лечение, точно както беше прогнозирал нашия алерголог. Не звучи научно, но е факт - някои болести наистина се "израстват", а някои недобросъвестни хомеопати спекулират с това и си приписват заслугата за "изцелението".

С това не искам по никакъв начин да омаловажавам Вашите заслуги, Вие сигурно сте наистина много добър хомеопат, след  като имате успехи дори в лечението на СПИН. Желая Ви много професионални успехи!
Виж целия пост
# 11
Цитат
Не звучи научно, но е факт - някои болести наистина се "израстват", а някои недобросъвестни хомеопати спекулират с това и си приписват заслугата за "изцелението".

 - Ей това наистина звучи по Бабешки примитивно и Суеверно!
Виж целия пост
# 12
Такава съм си аз - примитивна ! oops  И в своята наивност продължавам да вярвам в съвременната медицина и в това, което ми казват лекарите. Моля Ви, не приемайте всичко толкова лично - това, че аз не вярвам в хомеопатията, не значи, че оспорвам избора на други майки, които и се доверяват. И преди всичко нека не забравяме откъде започна всичко - от въпроса на една майка има ли хомеопатично лечение на астмата. Тъй като твърдите, че лекувате успешно  детска астма (наред с мултипленна склероза и СПИН), защо просто не приключим безсмислените спорове и Вие не се опитате да помогнете на детето и?

Още веднъж Ви желая професионални успехи !
Виж целия пост
# 13
Tammy, извинявайте че сте го приела лично, но не е така - този израз: "израстване на болестите"  си шества от много години.Peace

Цитат
....и Вие не се опитате да помогнете на детето и?

 - Ако майката се обади на мен или някой наистина Класически Хомеопат - ще освободи себе си и детето от това бреме - както lorika след повече от 3 г. сляпя вяра или липса на информация...

Цитат
Здрасти ipm моят син е на шест години и половина. Беше на девет на месеца, когато влязохме с диагноза бронхиолит, сигурно ти е познато: урбазон, инхалации с вентолин, антибиотици. Вторият път беше на година и половина и го приеха с тежък ларингит, който в последствие премина в спастичен бронхит. След това, почти на четири се задушаваше.
 - Изписаха ни с диагноза бронхиална астма и ни обясниха, че ако още един път направи пристъп, ще ни изпишат кортикостероид, който трябва да синът ми да приема ежедневно. Stop  - Тогава си купих инхалатор и се обърнах към хомеопат. Престанах да купувам сиропи и лекарства и да се въртим в омагьосан кръг, давам продуктите на Аквасорс и повярвай ми оттогава не се е налагало да ползваме урбазон, вентолин или антибиотици.


 - Всичко това е много хубаво за детето и майката, че след повече от 3 години Вяра в официалната медицина е потърсила алтернатива и детето бързо се е оправило!
 - И не е въпроса за вяра в лекарите, а нормален и здравословен скептицизъм, нормално съмнение във ФИЛОСОФИЯТА на лечение на тази медицина, която повече от 3 (ТРИ) Години е безпомощна за нещо с което Хомеопатията се е справила за кратък срок!

 - И заради Монополизма, поради който има много майки, до които не е достигнала информация, или е в примитивно-изопачен вид, аз и другите знаещи, им я даваме тук, благодарение и на всички Майки и Модератори на този прекрасен форум - BG-Mamma
 - Останалото, както и ти казваш е въпрос на личен избор.
Виж целия пост
# 14
Е, няма начин и аз да не се включа в разговора, разбира се съвсем добронамерено. Знаете моята позиция, аз съм твърдо за хомеопатията, даже в момента дъщеря ми е болна и се надявам с лекарството , което ни даде хомеопатката да се оправим. Но и аз съм на мнение, че е нужно много добре да се преценява ситуацията и състоянието на детето. Дъщеря ми има плосък хемангиом на лицето, за което правим процедури с лазер, успоредно с това е взимала нещо (хомеопатично) за свиване на увредените капиляри и така комплексно се опитваме да помогнем на детето.
Така че, недейте да спорите излишно, мамчета. Peace
 Аз лично се убедих в резултатите от този вид медицина.Случвало се е да сменям на синът ми три антибиотика един след друг, от което се обриваше целият и накрая влизахме в болница. Tired
 Радвам се, че сега мога да ползвам опита си, когато се разболее дъщеря ми и малко ме е яд, че не потърсих хомеопатията по-рано, за да си спестя много главоболия със баткото. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия