Новите книжки за "Костенурчето Франклин".

  • 3 634
  • 34
  Видяхте ли ги и харесаха ли ви? На мен лично не. Мисля, че са на същото издателство("Фют"), но са с по-малко страници, по-малко рисунки и по-малко текст, за сметка на по-високата цена - 2.50лв.  Изобщо не ми харесаха.  newsm11
Виж целия пост
# 1
да, харесаха ми - при това много - историите са същите, картинките също, полиграфията е по-различна, но това се налага от целите на поредицата - за деца, които искат САМИ да четат. а за цената, да нормално е да се покачи - книжките от старата поредица в по-голямата си част са излезли преди години.
Виж целия пост
# 2
Новите книжки за Франклин са две типа.
Класическите - пак са си толкова дълги, с хубави картинки и т.н. но с нова цена от 2,50 ето една от тях .
Втория тип е "Да четем с Франклин!" - книжките са по-малки, с по-голям шрифт, пак са по 2,50 и са предназначени за деца, които сега се учат да четат. Ето една от тях .
На мен ми харесаха и двата типа и започнах да ги купувам, моите момчета ги обожават.
Виж целия пост
# 3
Нови ли са разказчетата или просто са преиздадени старите ?
Виж целия пост
# 4
Нови ли са разказчетата или просто са преиздадени старите ?
Нови са. http://www.91111.com/a2/offers.asp?grid=31250&valuta=1&submit=go&m=37 тук може да ги видиш.
Виж целия пост
# 5
Да, и дъщеря ми много харесва всички книжки за Франклин, и й ги купувам. Имам само един проблем, след последната, която купихме, получих поръчението да й направя боровинков пай, като майката на Франклин.  Tired Май ще трябва да питам мамите, в готварски рецепти.  newsm78 Grinning
Виж целия пост
# 6
 Сега разбрах, значи това, което съм гледала и не ми хареса е за по-големи деца, които да ги четат сами, затова са били толкова "постни" Laughing Ще продължа да купувам от класическите.
Виж целия пост
# 7
Да, и дъщеря ми много харесва всички книжки за Франклин, и й ги купувам. Имам само един проблем, след последната, която купихме, получих поръчението да й направя боровинков пай, като майката на Франклин.  Tired Май ще трябва да питам мамите, в готварски рецепти.  newsm78 Grinning
Ха, ха, познай защо Анда прави на Ането шоколадови мухи.  Laughing
Моят маймун въобще не се впечатлява от кулинарната страна на приказките.  Confused
А мухите на Анда си ги бива...  bouquet
Виж целия пост
# 8
 Weary
Никаква идея нямам,  не мога да отговоря на нито един от въпросите ти. Нито какво представляват тези шоколадови мухи, нито защо Анда ги прави на Ането. И за да не оспамвам темата, ще си  smile3505 затворя устата, и ще тичам в готварските...! Дано помогнат! Praynig
Виж целия пост
# 9
На пазара ли са книжките с големи букви? Супппер, че вече недовиждам  Laughing
Шоколадовите мухи са тайййййна и загадка, мда  Laughing
Виж целия пост
# 10
Не е по темата, но тези книжки са като наркотик.

Дариа мъкнеше по една навсякъде със себе си още преди да й ги прочета даже. Първата, която има е като ползвана от 10 деца...
Сега вече сама си ги разказва.
Виж целия пост
# 11
Не е по темата, но тези книжки са като наркотик.

Дариа мъкнеше по една навсякъде със себе си още преди да й ги прочета даже. Първата, която има е като ползвана от 10 деца...
Сега вече сама си ги разказва.


Ха-ха-ха.. Александра ги носи дори в леглото. Посред нощ се промъква в нашата стая стиснала възглавница, мечо и ВСИЧКИ книжки за Франклин, а те са си доста.... Crazy Crazy Crazy Понякога ги постила по цялото си легло и ляга върху тях. Но неизмено казва "Мамо дай ми книжките за Франклин" като заспива
Виж целия пост
# 12
Vache, е как... в леглото също сме с тях. Но аз разрешавам до 3 броя книжки. И се почва - "Дай ми новата...не, не тази Фанкин ситичето /на Франкилн сестричето/...нееее Фанкин губи се..." и така поне 5 мин. докато се реши коя книжка ще си 'чете'.

Просто се чудя каква е формулата на успеха на тези книжки и не мога да се сетя newsm78

П.С. Слава Богу Дариа не ме е карала да 'готвя' нещо от книгата. Simple Smile
Виж целия пост
# 13
На мен превода на старите не ми харесва изобщо......дано новите са пре- преведени...... Бобърката е преведена като Видрата ......щом Йоан ми прави забележка като чета видрата, пък е нарисувана бобърка.........и сега трябва много да внимавам как ги чета, така че да съвпадат с картинките.... и само аз мога да ги чета, защото зачете ли баща му, всичко се обърква..... .освен това филмчето и книжката с еднакви заглавия са много различни.......В една книжка Бобърката е Бобър, в другата е Видрата Шуши  #Crazy
Виж целия пост
# 14
Формулата на успеха според мен е ясна - всяка от тези книжки се спира на някакъв близък на децата проблем и го разрешава по прост, разбираем и забавен начин. Моето дете например има трудности с карането на колело, доста често се мотка и го подканяме да бърза, имаше притеснения при тръгването на детска градина, случва му се да намира нови приятели, а старите му да заминават в друг град, страхува се леко от тъмното и т.н.
Затова му харесват тези книжки - защото се отнасят и до него по някакъв начин. При това са нарисувани много симпатично.

А шоколадовите мухи се правят, като разтопиш на водна баня един натурален шоколад и после просто накапеш върху фолиото в различни неправилни формички, изчакваш да се втвърдят, отлепяш и обявяваш за "мухи"  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия