Има ли 3 годишни, които си мият зъбите с електрическа четка?

  • 3 481
  • 36
Голямата ни дъщеря откакто видя детската електрическа четка за зъби на Орал непрекъснато ме моли "Мамо искам като твойта четка, ама със Снежанка". Аз отложих купуването с отговора, че ще я поръчаме на Дядо Коледа и съм в размисъл дали е подходяща за нейната възраст. На четката пише, че е за деца над 3 години. Аз ползвам електрическа четка и за мен тя почиства по-добре от обикновената, но се чудя на нея дали няма да й е неприятно?  Все пак не е евтина и не ми се хвърлят пари на вятъра.
Ако има някое детенце на нейната възраст, което ползва такава четка, моля споделете.
Виж целия пост
# 1
Да, моята на 3 и половина ползва... Това си беше моя прищявка... обаче онзи ден питах стоматоложката ни какво мисли по въпроса и тя каза, че не ги харесва тия четки. Защото четкането на зъбите е по-скоро ритуал и с електрическите четки не можело да се правят едни движения дето сега не мога да ти ги обясня... С две думи след като трябва да правиш движения както с другата четка си губи смисъла да ползваш електрическа. Аз продължавам да ползвам електрическата, обаче... не мога да реша дали е добре или зле. Иначе Александра понякога не иска с нея или иска да я изключа... но друг път си я иска нея.. иди го разбери... дете... Mr. Green
Виж целия пост
# 2
Купих такава четка на големия ми син миналата година,тогава е бил на 3,5г.Голям кеф  zа него,беШе много доволен че си мие zъбките като тати.Е да,ама не ги миеШе хубаво,не съм доволна Confused.
Виж целия пост
# 3
Ние още нямаме три години, но преди време ни подариха 1. Бях я прибрала, но синът ми като се ровил в шкафа я намерил. И започна едно пазарене...Накрая отстъпих и оттогава се мие само с нея. Доколко е сполучливо не мога да кажа, имайки предвид възрастта му Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите. Нашата все още се убеждава аз да и мия зъбите, т.е. първо тя, после мама, така че ги почистваме добре засега. Аз не съм говорила със зъболекар, но по себе си съдя, че електрическата мие по добре от обикновената.
Май реших да я зарадвам за Коледа с "четката със Снежанка"!
Мен по-скоро ме притесняваше това дали няма да се стресне от бръмченето и движението на четката и да не иска да я ползва, но вие не споделяте подобен проблем, така че ще й я взема.
Виж целия пост
# 5
Моята дъщеря е на 4 години и от половин година се мие с такава четка. Аз лично мисля, че е по-добре. От време на време се мие и с обикновенна и разликата е очевидна. Нашата четка дори пее на всяка минута и сме се разбрали да си мие зъбите докато чуе три пъти музиката.
Виж целия пост
# 6
Нашата четка дори пее на всяка минута и сме се разбрали да си мие зъбите докато чуе три пъти музиката.

Заинтригува ме с тази пееща четка! Каква марка е и има ли ги у нас?
Виж целия пост
# 7
Не знам дали е вредна електрическата четка, но днес децата от предучилищните групи от ДГ бяха на някаква среща със стоматолози, имало и студенти и се върнаха всяко с по една такава четка подарък. Определено ще я пробваме утре сутрин. Но за възрастта не мога да ти дам съвет. Моят малкия още не ползва този аксесоар и смятам скоро да го снабдя с по-обикновен за начало.
Виж целия пост
# 8
пеещата четка е на Oral B, нашата е с Мики Маус (Disney). Има си зарядно на ток. Купена е от София от аптека.
Виж целия пост
# 9
Аз купих електрическа четка за големия си син, когато беше на 3 години. Състезателна кола. Мисля, че беше в пакет с паста blend-a-med. Но може и да бъркам. Ми се с нея само няколко пъти, а доста повече си игра с нея. Вече я ползва само като кола. Мие си зъбите с обикновена четка.
Нашата стоматоложка каза, че е по-добре да е електрическа. Тъй като е по-лесно за тях. Но при нас не се получи.
Виж целия пост
# 10
пеещата четка е на Oral B, нашата е с Мики Маус (Disney). Има си зарядно на ток. Купена е от София от аптека.

Благодаря ти много!   bouquet Ще търся по аптеките.
Виж целия пост
# 11
Смятам да купя такава за нова година. Четох тук в стари теми положителни отзиви за ел. четки за деца. Така или иначе за момента аз й мия зъбите за по-сигурно, така че качеството на миене не ме тревожи.
Бих се радвала да ми кажете цени на такива детски четки, както и на главите за тях Peace
Виж целия пост
# 12

Бих се радвала да ми кажете цени на такива детски четки, както и на главите за тях Peace

Тази, която дъщеря ми си е харесала е на Oral B с Пепеляшка /или Снежанка/ в Техномаркет бяха по 24 лева. На мен ми се струва много, имайки предвид че детските са абсолютно същите като тези за големи и имат само картинка, а аз взех моята Oral B за 18 лв. от аптека.
Мисля да потърся по аптеките такава, за каквато каза shayny - свиреща на 1 минута. В понеделник ще пообиколя  и ще дам по-нова информация.
Виж целия пост
# 13
Главата каква е? Кръгла или обикновена правоъгълна с кръгла въртяща се част? Че сега аз ползвам от втория вид (на Crest), но не съм особено доволна - голям зор виждам, като си мия кътниците...  Tired
Виж целия пост
# 14
Главата е малка, кръгла с въртяща се част. Лично на мен ми е много удобна и почиства много добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия