Какви изследвания трябва да се направят

  • 606
  • 4
Здравейте момичета!
Правим опити за бебе от 6 месеца, но уви няма резултат. Искам с мъжа ми да си направим изследвания, за да установим да ли има някакъв проблем.
Моля да ми дадете съвет какви изследвания трябва да се направят.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Спермограма на мъжа ти;
При тебе:
ехографски преглед;
микробиология;
изследване на хормони;
цветна снимка на маточни тръби;
Това е, което се сещам на първо четене. Най-важното е да намериш добър лекар, той ще пусне каквото е необходимо.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти.
А те поемат ли се от здравната каса? Трябва ли да ходя преди това на личен лекар?
Виж целия пост
# 3
Виждам че опитвате от 6 месеца, това не е кой знае колко дълго време. По принцип се смята че трябва да се потърси помощ след година неуспешни опити. Но пък нищо не пречи да направите няколко изследвания - спермограма, репродуктивни хормони, микробиология, хламидия, ехографски преглед и евентуално проследяване на овулация.

Спермограмата не се поема от ЗК. Направете я в клиника по стерилитет, за да сте сигурни че е достоверна. Обикновена спермограма струва 15-20 лв, а спермограма с морфология по Крюгер - 50-55 лв.

Хормоните се поемат от здравната каса, стига да намериш гинеколог, който да ти ги пусне.

Клиниките по стерилитет не работят със здравната каса за съжаление, а там е мястото, където може да се разчита на компетентна помощ.

Виж целия пост
# 4
Клиниките по стерилитет не работят със здравната каса за съжаление, а там е мястото, където може да се разчита на компетентна помощ.

Има клиники по стерилитет, които работят със здравната каса - в клиниката на Щерев аз специално съм ходила само с направления и всичко, което е трябвало и може да мине по каса не ми е отказвано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия