гимнастика или упражнения за бременни

  • 1 407
  • 2
Здравейте.Това сигурно не е нова тема за вас,но за мен е нова.Надявам се да ми помогнете.Бремена съм в 3я месец и се интересувам какви упражнения мога да правя вкъщи без това да вреди на бебчето.Знам че има специални курсове,но незнам дали ще мога да си ги позволя.Така че някой ако може да ми даде съвет ще съм ви много благодарна.
Виж целия пост
# 1
Здравей, аз съм от Габрово и тук курсове за бременни и гимнастика няма. Затова отидох в градската библиотека и там си взех една книга - Упражнения за бременни и кърмачета и си правя упражнения от нея. Често има такива и в специализираните списания за бременни. Например в първия броя на "Моето дете"- от октомври е - има там някои неща. Дано другите майчета могат да ти помогнат повечко. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз запо4нах гимнастиката в на4алото на 4я месец. Съветвам те да из4акаш до на4алото на 4я месец. Сега съм в края на седмия, но се 4увствам добре и мисля да я правя, докато мога. Правя упражнения за бедра, дупе, бицепс, трицепс, рамо, но не и за корем. Не правя упражнения, които ми при4иняват болка или се 4увствам некомфортно. Например "котешки гръб" не ми понася, но го дават в някои книги за бременни като подходящо. Като времетраене: около 30 минути, като правя и разходки минимум 30 минути до 4ас-два. Прави упражненията бавно и с по-малко повторения. Ако не си тренирана запо4ни с 5-6 пъти, ако имаш тренинг можеш по 10 повторения. Важно е да се поддържа доброто кръвообращение и форма, а не да правиш някакви постижения или да моделираш тялото си. Дишай по време на упражнения, за да се снабдяваш с достатъ4но кислород:))
Аз ползвам две шишета от 500 мл. с вода за гири4ки.

Simple Smile Wink



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия