Как се замразява и размразява кърма?

  • 796
  • 9
Това ми е въпроса. Имам излишна кърма и искам да я замразявам, но не знам как точно трябва да стане това, и после за да се размрази в микровълновата ли трябва да я сложа или по някакъв друг начин. Ако я оставя в хладилника или на стайна температура няма ли да се развали докато се размразява? Моля да ми кажете какво да правя, ако може по подробно.
Виж целия пост
# 1
За замръзяването - слагаш я в стерилни контейнерчета /аз купувах от аптеката такива - има по 50 и по 100 мл/, затваряш добре и във фризера.

За размразяването - изваждаш я и я слагаш на вратата на хладилника, докато се втечни. Когато я даваш е нужно да е на стайна температура. Ако държиш да я притопляш - в никакъв случай не в микровълновата - не загряват равномерно. Най-добре да я притопляш на водна баня.
Виж целия пост
# 2
За замръзяването - слагаш я в стерилни контейнерчета /аз купувах от аптеката такива - има по 50 и по 100 мл/, затваряш добре и във фризера.

За размразяването - изваждаш я и я слагаш на вратата на хладилника, докато се втечни. Когато я даваш е нужно да е на стайна температура. Ако държиш да я притопляш - в никакъв случай не в микровълновата - не загряват равномерно. Най-добре да я притопляш на водна баня.

Peace Вече втори месец хапваме така замразена кърма.
Виж целия пост
# 3
Аз размразявах и на водна баня.
Виж целия пост
# 4
Топлех на водна баня Peace
Виж целия пост
# 5
За замръзяването - слагаш я в стерилни контейнерчета /аз купувах от аптеката такива - има по 50 и по 100 мл/, затваряш добре и във фризера.

За размразяването - изваждаш я и я слагаш на вратата на хладилника, докато се втечни. Когато я даваш е нужно да е на стайна температура. Ако държиш да я притопляш - в никакъв случай не в микровълновата - не загряват равномерно. Най-добре да я притопляш на водна баня.

Peace
 Размразяване - никога с топла вода. С хладка Peace
Виж целия пост
# 6
Може да замразяваш и в стерилизирани бурканчета от пюре или нещо друго.
Виж целия пост
# 7
Моята щерка бе с претенции- само фреш, никакви замразулки! Само дето се хабих!
Виж целия пост
# 8
Аз размразявах и на водна баня.
Точно това правя и аз. Иначе съхранявам в стерилни торбички за кърма.
Виж целия пост
# 9
http://www.kellymom.com/bf/pumping/milkstorage.html-тук прочетох, че размразяването трябва да става бавно в хладилник- в продължение на 12 часа, никога в микровълнова
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия