Искам да разкажа нещо за моето раждане...

  • 4 022
  • 46
    Да напиша това ме провокира днескашното ми посещение при гинеколог. Отидох на профилактичен преглед (е, малко късничко след раждането, но не това ме разтревожи).
Само като погледна белега от секциото и със съжаление ме попита: Ти да не си раждала в Майчин дом? Отговорих:-Да, как познахте? Той: -Само там могат да направят такова зашиване! (белега наистина е бая дебел и червен).Ако беше при мен нямаше да си личи нищо! И сигурно не си била със запазен лекар... Отговарям:- Не!
Дотук запазвам самообладание и си казвам - карай, нали все пак си имам здраво синче...

Първо да разкажа, че 2 седмици преди термина започнаха да ми текат водите, но тогава не знаех, че са това са те защото бяха постепенни. Например като стана от стола и хоп - пишвам, клекна - пишвам и т.н. Тогава отидох в Майчин дом само да ме прегледат защо се изпускам така. Оказа се че трябва да остана там - ще ми предизвикат раждане със система окситоцин. Обясниха ми, че щом са изтекли водите трябва да се роди до 12 часа, иначе имало опасност от инфекции.
Нямах нито контракции, нито разкритие, нищо...
Няколко часа след това имах слаби контракции на 15 минути...
14 часа след това имах вече доста силни контракции на по 5 минути...
Постепенно ми увеличаваха капките окситоцин, през час ме проверяваха за разкритие (и то адски болезнено, щото се опитваха да помагат в изглаждането на шийката), но уви - само 1 см...
18 часа след началото започнаха раждащи контракции на по 1-2 минути... и 2 см разкритие.
Аз се притеснявах заради  възможна инфекция, не ми даваха да пия вода(за да не съм повърнела), болките бяха жестоки и продължиха още 7 часа.
Част от тези часове ми се губят - биха ми диазепам(даже са ми били и други инджекции, щото на другия ден имах няколко дупки от двете страни на дупето) Абе не мога да опиша какви мъки изтърпях...
Накрая, след като разбрах, че 24 часа от приемането ми имам само 3 см разкритие и 7 часа вече виех като вълчица не издържах и изпаднах в истерия, развиках се, че искам упойка, секцио или поне да умра, че да свършва всичко.И в крайна сметка се предадох, отпуснах се и реших да си умра!
Изведнъж всички се разтичаха и аз се озовах на оперативната маса...
Обясниха ми на другия ден, че генетично ми е така организма и никога нямало да съм можела да родя нормално...
Връщам се в днешния ден, когато показах епикризата от раждането на доктора и го помолих да ми разтълкува написаното. Той ми каза, че съм имала ригидна(мързелива) шийка на матката, но ако са ми били дали простагландин (или нещо подобно) съм щяла да си родя нормално и то бързо!
И с най-естествен тон ми каза: - Ми, така е, като не си си запазила доктор!

Останах без думи.Бях шокирана като разбрах, че толкова часове толкова много хора са ме гледали (смениха се три смени екипи-вечерния, който ме прие, сутрешния и вечерния на другия ден) как се мъча и са можели само с едно вещество да ме облекчат, но понеже не съм човек на някого не им е пукало какво изпитвам...Знаели са какво трябва да се направи в такива случаи и не са си направили труда поне да ми обяснят каква е ситуацията и да ми дадат шанс да си платя поне за това лекарство...
А аз, глупачката, до днес си мислех, че те са дали всичко от себе си да ме спасят, че им бях благодарна, че спасиха бебето ми...
Най ме е яд, че писах няколко пъти във форума, че съм твърдо против плащането на доктоктори и така съм подвела някого по себе си...Аз съм против, но за ваше добро, бъдещи майки е по-добре да си платите...
Никога не съм предполагала, че ще кажа нещо, което е против принципите ми, но след като останах потресена днес от откритието си, реших да си излея всичко. Дано моят разказ помогне на някой който се двоуми.Вярно, че докато бях в предродилна зала минаха много мами и се родиха много деца без заплащане, но ето, че аз съм била от тези изключения, които не са такива щастливки с леко раждане...
Поолекна ми...
Извинявам се, ако разстроя някоя бъдеща мама, но всички трябва да знаят, че минат ли 12 часа без разкритие какво трябва да си искат и да настояват твърдо (може и истерично като мен) за помощ.
Леко раждане пожелавам на бременелките и пак извинения за дългата изповед...

Виж целия пост
# 1
Много ти се е насъбрало дано не ти попречи да се решиш на още едно бебче.Искрено съжалявам че е такова гадно положениет в България.И отгоре на всичкото ни задължават да си платим здравните осигуровки за период когато се водеха свободноизбираеми и нездължителни.Абе простотия отвсякаде
Виж целия пост
# 2
И моето първо раждане беше сходно на твойто,с много и силни контракции и никакво разкритие.Така 22 часа.Но не мисля,че проблема е в заплащането,защото аз си бях ангажирала акушерка и пак имах проблеми.Въпроса е до колко са кадърни лекарите,разбира се и вниманието е важно,но при мен имаше доктори постоянно и аз смених три екипа,всички бяха много загрижени.
Виж целия пост
# 3
Това е то ....ей това заслужават #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 4
От мноооого време разправям аз, че тая болница е най-корумпираната в д-вата и е пълна с престъпници, защото подобно отношение и то не е изолиран случай, си е предумишлено престъпление в очакване на левчето  #2gunfire
Виж целия пост
# 5
Миличка разбирам те напълно,аз също съм с предизвикано раждане/преносих/.Нямах разкритие, имах силни контракции бебето искаше да излиза а нямаше как.Нкрая ми дадоха деазепам и нищо не помня,но родих нормално.Имах белези по корема от натискане.Не ме оставиха само защото майка ми е акушерка и беше през цялото време до мен.А иначе акушерката,която беше на смяна си приказваше по телефона с вдигнати крака.Е тва е.....
Виж целия пост
# 6
И при мен така стана.Преносване и т.н.Пълна програма-три пъти на система с окситоцин.Абе,ужас.Да бях платила на някой,за да ме погледнат.Накрая родих нормално,ама с триста зора.Не ми се и пише даже.Искам да забравя.
Виж целия пост
# 7
Момичета много съжалявам,че вместо това да са ви били найвълнуващите моменти ще си спомняте за тях с неприятни чувства.Аз си мисля,не може ли да се даде повече гласност на проблемите с раждането,това с уговорките с лекари,то си е направо корупция.Ама на тях това им е работата въобще не трябва да взимат нито лев NaughtyНавсякъе в БГ се говори за корупция ,а в родилните домове това е ежедневие и ме потриса това,че всички говорят за това и всички знаят как стоят нещата и никой нищо не предприема.Всеки се спасява по единично.Вие сте много будни и смели мами и според мен точно вие може да предизвикате медиен шум около тези небивали ,алчни докторченца.Имаше скоро мама в Исрено и Лично.Не може ли да предложите такава тема там?Сигурна съм, че доста майчета ще се включат.Просто трябва да се говори и да се действа.Ние да не сме животни да търпим подобни унижения.Много ще се радвам ако скоро и в БГ можеш да раждаш като 'бял' човек и то без да си плащащ PraynigА за некадърните лекарчета -да има съд и отнемане на правата Naughty
Виж целия пост
# 8
Цитат
Ако беше при мен нямаше да си личи нищо...
Ей това изказване ме възмути до дъното на душата ми; еди къде си били корумпирани, а този какъв е питам аз по повод това му изявление Whistling
Съжалявам, миличка, за всичко, което си изтърпяла, но по думите ти не оставам с впечатление, че последният лекар е човек, на когото може да се вярва безрезервно. Скоро се разправях с един такъв Велик оператор, който в прав текст ми заяви, че след като не ме е оперирал той, никога няма да забременея  #Cussing out
По въпроса за МД аз не мога да кажа нищо лошо за раждането - дори не бях ходила предварително до там;нямах познати, родих 8 часа, след като ме приеха, поисках си епидурална и се отзоваха веднага. Изобщо, без забележки съм. Възмущението ми дойде вече горе в отделението/родих на 20.01/; на 21-ви Бабин ден-целият персонал празнува, а моето бебе посиня от плач и аз не знам какво да правя; сигурно на 13-я път, когато помолих някой да дойде да го види, една акушерка заяви: "Ами ще реве, ти какво искаш-живо е, ако беше умряло нямаше да реве" #Crazy Още ме побиват тръпки. Надявам се да се отърсиш от кошмарните спомени, а на всички момичета, на които предстои раждане, пожелавам да е леко и безпроблемно!
Виж целия пост
# 9
Все едно си описала моето раждане с тази разлика,че аз родих нормално .
Не искам да си спомням подробности,но след раждането аз вече не мога да бъда същата.
Първо :рискуваха живота на бебето и на мен само защото не  бях платила на лекар.
Второ след раждането се сдобих  с гъбична инфекция/кандида/,която не мога да излекувам и до днес.
Екипа,които води раждането ми реши,че имам киста и я отстарни.Впоследствие разбрах от гинеколога ми,че тази киста не се маха при раждане, поради ред причини.
Шевовете от раждането ми са толкова зле,че ще се наложи да си правя пластика.
И още много мога да пиша за лошото отношение в болницата,но едва ли с това ще променя нещата.

Виж целия пост
# 10
Миличка ,  съжалявам ,  че си преживяла всичко това...да изтърпиш нечовешките родови болки и на края да те срежат.....заслужават  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  трябвало е веднага да направят секцио , след като са разбрали че разкритието много трудно ще достигне до пълно...
Пожелавам ти второто раждане да бъде по - леко  Heart Eyes   bouquet
Виж целия пост
# 11
искам да ти кажа, че в Майчин дом е така със секциото, дори и да си си запазила лекар.
аз имах уговорка с лекар, и въпреки това ме държаха 12 часа с изтичащи води и без грам разкритие или контракции, преди да ме срежат. имам дълбоки подозрения, че това доведе до вътреутробната инфекция на бебето ми и всички последващи от това адове.
докато бях там, чух сестрите да коментират, как тяхна колежка - акушерка от неонатологията, са я държали да се мъчи 16 часа, преди да я срежат.

но пък след мен приеха една циганка без лична карта, която била с 4 секциа вече и я срязаха за отрицателно време.

Виж целия пост
# 12
аз раждах в тина киркова с уговорка, преносвах 10 дни, и може жи затова ме оставиха само 9                часас контракции (последните 4 часа през 1-2 мин + напъни). накрая паднаха тоновете и ме срязаха за 2 минути. не ми се коментира белега..... 8 м по-късно още ме боли. не смея да ида на лекар. а може би е крайно време.... много ме наплашиха тия докторЯ
Виж целия пост
# 13
Съжалявам мила,при мен беше подобно-преносвах,без контракции,на системи,спукване на води/с какво ти изглаждаха шийката на матката?/20 часа по-късно ми казаха,че бебето се мъчи поради силните контракции,а разкритие 6 см./така си остана близо 8 часа,само 6/.Но ми беше много по-леко,защото бях с епидурална упойка.Направо не мога да си представя какво ти е било!
Опитай да мислиш за това като на минало и си радвай на бебо,а за другото бебе ще избереш друга болница! Hug
Виж целия пост
# 14
Не съм убедена , че ако беше  платила на лекар щеше да е по различно . Да кажа и аз за моето раждане . Цялата си бременност следих при д-р Димитър Гунев в частния му кабинет . Имахме и уговорка за раждането , естествено със заплащане . Преносих 8 дни , смея да твърдя по негова вина , защото още от началото на 9 месец започнах да вдигам кръвно , според д-р гунев нямаше ама никакъв проблем  Shockedтрябваше да пия Допегит и готово . Е толкова Допегит изпих / по 4 на ден / че още не може да ми се нормализира кръвното . Освен Допегита трябваше последната седмица да пия и Магнерот , при положение че преносвам и чакаме контракции Shocked, а всички знаем че Магнерота се пие за задържане . Абе нямам думи . Приеха ме в Майчин дом 5 дни преди раждането . Никакво внимание , а уж бях платила , и всички знаеха . Ами оставиха ме 20ч. с контракции на 10мин , накрая на 5 , на 2 мин . и дори не ми видяха тоновете на бебето . Добре че ми премериха кръвното по настояване на въпросния лекар , които ги консултираше по телефона , и като видяха че вече отива към 170/100 решиха да ме свалят в предродилна . И какво да Ви кажа , лекаря ми се появи чак след 3ч. да ме иражда , аз вече бях пред припадък от болки и умора , не можех ад дишам . Поисках упойка , не издържах , и ми сложиха епидурална на 7см разкритие. Така ме хвана , че изобщо нищо не усещах , нито контракции , не можех да напъвам , изгубиха тонове и родих в крайна сметка с вакуум , със страшно много шевове и адски мъки . Така че за МАЙЧИН ДОМ мога да кажа , че живот и здраве ако имам второ детенце , на мен да ми платя , НЯМА да родя там
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия