Искам да питам за ЧХГ

  • 1 596
  • 13
Случвало ли се е на някой нещо подобно..Ще ви кажа накратко какво стана с мен. Правих поредния опит инвитро във Варна. На 11 ден реших да направя кръвен тест ЧХГ в Кандиларов и бях много изненадана като видях резултата-24,79. Значи положителен. След това направих на 13 ден уринен тест, който беше отр. и отидох и пуснах същия ден кръвен пак в Кандиларов и резултата беше 23,59. После пуснах на 17 ден пак кръвен тест в Цибалаб и той след 3 дни излезе(там незнам по какви причини се чака 3 дни за резултата от чхг)-13.49. Това означава, че чхг-то пада, но гърдите продължават да ме болят и корема ми е подут. Възможно ли е да има грешка според вас? Какво мислите?
Виж целия пост
# 1
Май на никой не се е случвало...
Благодаря за вниманието все пак!
Виж целия пост
# 2
пусни темата в проблемно забременяване Peace
Виж целия пост
# 3
Задай си въпроса в Проблемно забременяване - там са много по-наясно с инвитрото.

Аз лично смятам, че щом нивата ти падат, може би е имало начало на бременност, но не се е развила. Съжалявам  Sad
Виж целия пост
# 4
Еми да ви кажа честно аз от там идвам...мислех си , че вие забременявате по-често, защото в проблемното много не забременяват. Не мисля, че съм се объркала. Предполагам, че като забременееш и по нормален начин си правиш тест някакъв та затова питам.
Виж целия пост
# 5
Ехо, няма ли забременяващи при вас? В проблемното почти не се забременява. Кажете бе "майки" защо мълчите? Има ли такива случаи отрицателни тестове, грешки при кръвен тест? Предполагам, че сте правили тестове за бременност.
Виж целия пост
# 6
Ти с какви термини си го написала, числа някакви, просто ме обърка....Аз съм забременяла, но си направих нормален тест за бременност, на който излезе втора чертичка.И повечето тук са така - признаци - тест- две чертички.Тия числа трудно говорят за нещо, може би тия, които са си правили подобно нещо не четат темата.
Виж целия пост
# 7
Ох, извинявам се, но аз от четене и от многото години стерилитет съм станала 1/2 доктор.. То това не е много добре, защото бързо се ориентирам вече кой колко струва като специалист, ама неволята учи. Просто предположих, че има много жени, които са имали закъснение и отрицателни тестове и д-рите са ги пращали на кръвен тест, който е по-точен.
Виж целия пост
# 8
Ехо, няма ли забременяващи при вас? В проблемното почти не се забременява. Кажете бе "майки" защо мълчите? Има ли такива случаи отрицателни тестове, грешки при кръвен тест? Предполагам, че сте правили тестове за бременност.
Ама защо толкова грубо Rolling Eyes В проблемното се забременява и момичетата там правят по-често кръвни тестове. Въпросът ти си е за там, но може би трябва да подходиш по- тактично, а не "Знам, че тук почти не се забременява, ама..." - няма момиче, на което му е приятно да прочете подобно нещо  Naughty
Виж целия пост
# 9
Ехо, няма ли забременяващи при вас? В проблемното почти не се забременява. Кажете бе "майки" защо мълчите? Има ли такива случаи отрицателни тестове, грешки при кръвен тест? Предполагам, че сте правили тестове за бременност.
Ама защо толкова грубо Rolling Eyes В проблемното се забременява и момичетата там правят по-често кръвни тестове. Въпросът ти си е за там, но може би трябва да подходиш по- тактично, а не "Знам, че тук почти не се забременява, ама..." - няма момиче, на което му е приятно да прочете подобно нещо  Naughty
Ами така е.  Аз изобщо не можах да те разбера с първия ти пост... Ми моите тестове /обикновени!!!/ и двата бяха отрицателни и спрях да правя тестове - бях сигурна, че съм бремена и след 9 месеца си родих... Ама така да овикваш тук....
Виж целия пост
# 10
Еми да ви кажа честно аз от там идвам...мислех си , че вие забременявате по-често, защото в проблемното много не забременяват. Не мисля, че съм се объркала. Предполагам, че като забременееш и по нормален начин си правиш тест някакъв та затова питам.
на практика си се объркала защото тук се влиза след тест най-обикновен
никой не следи ЧХГ
общо взето май 80% от тук бременните минават без да знаят никакви стойности на ЧХГ-то
аз се сблъсках с него във втората си бременост и то щото беше с по-ниски стойности - и това чак на БХС

По въпроса ти - питай при бременните майчета във форума за проблемно забременяване - има НОемврийска тема.
Освен това - кръвния тест се счита МАЙ за най-точен. КОгато преди време се питах дали съм бременна и писах на един от МОд-овете на Искам бебе - той ми писа че най реално е кръвен тест 15-17 дни след евентуалното забременяване.
Виж целия пост
# 11
Аз съм правила такъв тест,защото този с двете чертички показваше отрицателен резултат,а на мен ми закъсняваше 14 дни.Лекарят ми пусна два такива теста през няколко дни,нивата на ЧХГ се покачваха драстично.Не знам защо при теб падат,защото сигурно си чела че те се удвояват на 24 часа мисля.Желая ти успех!
Виж целия пост
# 12
Tutto, да, ставали са грешки при ЧХГ. Единият от случаите е на bubata от зачатие /но не съм абсолютно сигурна/. Но съм сигурна, че имаше момиче, на което бяха написали 1000 вместо 0.100. Ако не бъркам ставаше дума за ЧХГ изследвано в Тина Киркова. Лично аз моите съм ги правила в Кандиларов и Бодимед, не бих се доверила на Цибалаб. И в двете лаборатории не са ми обърквали резултатите. Хубаво е да пуснеш още едно /ако още имаш симптомите с гърдите и липсващия цикъл/ в лабораторията, където си пуснала първото.
От опит мога да кажа, че при ЧХГ 84.37 както и при ЧХГ 310.8 /в Кандиларов/, уринните тестове на Озон, Шуър Чек, УниМарк, Дбест си бяха отрицателни.
Дано не са напразни надеждите ти!
Виж целия пост
# 13
От лекар знам, че БТЧХГ се прави всеки път в една  исъща лаборатория защото имат различни меркер ленти. Второ кръвният тест е най-сигурен, при положение че 3 пъти ти дава малки стойности на хормона не мисля че има вероятност да си бременна. Аз при всяка бременност се налгаше да си правя и знам , че стойностите скачат с много единици за кратко време. Пример за 1 седмица от 136 ми стана 410 ... бременност имаше. При положение, че на теб са ти малки разликите .... Съжалявам  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия