Отбиване - как?

  • 836
  • 7
Здравейте, мами! Прекланям се пред онези от вас, които кърмят децата си продължително време. Аз обаче реших вече да отбия детето си. Моля ви да споделите различни начини на отбиване, всеки от личния си опит. Приемам всякакви предложения. Пуснах търсачката, но поради претоварване, тази функция в момента не работи. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Може би трябва да споделиш колко е голямо детето, защото има значение за начина на отбиване.
Виж целия пост
# 2
от опита на една приятелка мога да ти кажа само
не го отбивай рязко
защото тя така направи опита както казват кърмиш довечера и край и почваш хапчета
ама не гърдите и станаха като камъни нищо че пиеше хапчета за спиране на кърмата
че после цеди че намаляй че цирк
отделно където детето много на нагорнище му идва отбиване от веднъж
Виж целия пост
# 3
Ами, детето е на година и месец. Кърмя го, само когато го приспивам, иначе почти не се сеща да си поиска. Проблемът е с приспиването. И дума не може да стане да го приспя, без да е налапал цицата. Не иска нито биберон, нито сок, нито вода, нищо друго! Не ми е проблемът, как ще се справя с гърдите си, а как ще го понесе детето. Чувала съм, че някои майки мажели гърдите си с разни неща, ама моичкият едва ли има вкус, който да го отврати. Други пък оставяли децата си за 2-3 дена при родителите си, и така като са далеч децата от мама, се отбиват. Моята свекърва обаче не е готова даго гледа толкова време сама, защото работи, и няма да понесе нощните събуждания. Майка ми пък е на 500 км от София и е абсурд. Давайте съвети - всякакви. Каквото сте чули, през каквото сте минали. Честно казано, аз не искам да го отбивам. Даже с мъжа ми си говорихме и той ми вика да го оставя още време да си суче, че това го успокоявало - от зъбките, от нощните събуждания, ама знам ли. Трябва да започна да пия хапчета, за да лекувам едно мое кожно заболяване, което вече доста се задълбочи, ама си викам и аз, сигурно може да изчакам още няколко месеца. Все пак, ако намеря лек начин на отбиване, сигурно ще пробвам.
Виж целия пост
# 4
Zuki, какво стана, намери ли решение? Аз също искам на тази въззраст да отбия детенце, постепенно и неболезненео. Но как ли newsm78
Виж целия пост
# 5
Зуки, провери в библиотеката, има хубави статии за отбиването, ето тук има инф- я за по често задаваните въпроси, а тук Ивето споделя личният си опит за естеств. отбиване на Ради. Успех Ти желая!
Виж целия пост
# 6
Zuki, този въпрос живо ме интересува.При нас нещата са абсолютно същите,Васката ползва цицката на мама за приспиване,той така и не прие биберон.И на мен не ми пука,толкова как ще се справя с проблемите с гърдите ми,но не искам той да плаче,защото не му давам да си цокне,няма да го понеса.Отивам да почета това,което е посочила Kalida,пък дано скоро намерим разрешение.Пожелавам ти го от сърце!
Виж целия пост
# 7
...той ми вика да го оставя още време да си суче, че това го успокоявало - от зъбките, от нощните събуждания, ...
Зуки, при таз подкрепа от страна на 1/2- та Ти за къде бързаш?! Повярвай на детенцето Си, то само след време ще предпочете друг начин на заспиване, а не гърдата, още повече пишеш че нямаш наложителна причина да отбиваш, като изключим кожният проблем, който може да чака.
...той така и не прие биберон...
Белла, Ти трябва да се гордееш че Васката предпочита гърдата вместо биберона. А защо си мислиш че като отбиеш, детенце ще спре да плаче, дори напротив. Сега той плаче и знае че Мама е насреща, ще го гушне, ще го помилва, ще му попее и ще му даде най- вкусната и здравословна храна за успокоение, а после ще му е трудно да промени детските си асоцииации. Ако не Ти е наложително отбиването, дай и Ти време на Васката ще дойде и неговият момент на отделянето от мама.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия