Какво означава за вас думата Дарение?

  • 2 802
  • 50
Питам се дали изобщо разбирате истинското значение на думата.
Питам се заради ниския интерес към инициативата на ДБМ, за чиято информация се погрижи Снежи, Дивиана закова темата даже, но ... дотук.
Интерес никакъв.
Странно ми е.
Не мислете, че се заяждам. Търся за себе си истината.
Благодаря на отговорилите.,
Виж целия пост
# 1
Приспадане от данъците? (шегувам се). Но сериозно, тази година имам големи дарения и смятам да си ги приспадна за пръв път, че досега все мъжът правеше декларацията, а той не е наясно какво съм "разхищавала".

Конкретно за инициативите тук, ще проявя интерес към картичките, но смятам първо да поговоря със сина, че смятам и него да включа и дано съм все така свежа като днес Simple Smile То си е така с инициативите - време се иска, труд, кой страда от излишъци.
Виж целия пост
# 2
Дарение за мен се сравнява с помощ към ближния.

Чета темата, но нямам възможност да помогна в настоящия случай. Помагам финансово на няколко човека в България, събирам дрехи, които догодина ще занеса там / ако има подходящи бих ги дала на Движението/. Просто в друга посока са моите дарения.
Виж целия пост
# 3
Търся за себе си истината.
дали на ба3ата на на 4уждото мнение ще намериш истината?
Виж целия пост
# 4
Трябва ли всички да отделяме от семейния залък в отговор  на всеки форумен призиви за да покажем колко сме дашни?

Не е възможно. Човек сам избира на кого и за какво да даде, та дори било и една лира само
Също така, трябва ли  даренията ни да са насочени към България?





Виж целия пост
# 5
Търся за себе си истината.
дали на ба3ата на на 4уждото мнение ще намериш истината?
Сверка на часовника по-скоро. Накъде отива света.

Мира, не става въпрос точно даренията да са насочени към България, но просто ми прави впечатление колко малко интерес се демонстрира сега точно пред Коледа.
Аз също съм избрала своя начин да помогна.
Не искам да коря никого. Не това ми е целта, нито да накарам някой да се чувства виновен.
Просто ми се иска най-малкото да предизвикам размишление по този повод.
Миналата седмица се празнува тук Свети Мартин, не знам дали има такъв празник по другите страни. За мен той е просто началото на зимните празници, които включват и даряването като часто от тях. Погледнете Никулден - пак се празнува дарител, после в България на Бъдни вечер - коледарите, на Васильовден - сурвакарите и т.н.
Надявам се на повече хора да открехнат душите си към страданието на другите - било в родината ни, било другаде по света.
Виж целия пост
# 6
Също така, трябва ли  даренията ни да са насочени към България?

А накъде да са насочени? (не е заяждане, питам) Аз за себе си съм си дала отговора - да, трябва да са насочени към БГ и само, даже в определени сфери искам да дам. Права си, че всеки си има приоритети, а и собствени инициативи.
Виж целия пост
# 7

Питам се заради ниския интерес към инициативата на ДБМ,
Извинявай, ама ти от къде го разбираш интереса към ДБМ??? Какво се очаква, че който е направил някакво дарение за тях или за други трябва да напише във форума "дарих х евро, които представляват у% от дохода ми. Потупайте ме по рамото"

Мен ми се струва, че това все пак са доста лични неща. Лично аз, не считам за нужно да информирам за кого колко съм дарила. 
Виж целия пост
# 8

Питам се заради ниския интерес към инициативата на ДБМ,
Извинявай, ама ти от къде го разбираш интереса към ДБМ??? Какво се очаква, че който е направил някакво дарение за тях или за други трябва да напише във форума "дарих х евро, които представляват у% от дохода ми. Потупайте ме по рамото"

Мен ми се струва, че това все пак са доста лични неща. Лично аз, не считам за нужно да информирам за кого колко съм дарила. 
Нямам това предвид Рали, знам, че това е лично.
Най-малкото виждам колко пъти е отваряна темата, за която говоря.
Виж целия пост
# 9
Дарението е доброволен, съзнателен акт.
Информация се получава, дарителя решава какво, как и защо да подкрепи.
Никой не си задава въпроси. Толкоз.
Трябва да ти кажа, че това, че темата е закована не означва, че това е най-добрия начин да се подпомогне нуждаещ се. Това е просто един от начините.

Ако съм в Швейцария изобщо няма да се занимавам с форум бг мамма, ами ще допринеса за кампанията Втората Коледа, която е една от най-големите ( или най-голямата) дарителска кампания в тази страна.
Аз съм ориентирана така - подкрепяйки организация , а не конкретна личност.

Аз съм малко по-особена в това отношение. Вярвам , че професионалисти могат да оценят къде да ми отиде левчето по-добре от мен.

А къде? Ами в БГ.. да, защото сме българи, НООООО, не само там има нуждаещи се деца. Една Молдова би бил мн. по-смислен избор.

 Peace
Виж целия пост
# 10
аз пък особено много се дразня от кампании по празници само..все едно тез хора не ядат и не носят обувки в останалото време на годината..затова и НЕ се включвам по Великден и Коледа в подобни инициативи,съвсем умишлено;
*
избрала съм мои си модуси за дарения, през време к аз намирам за добро и толкоз;
*
на ?са ти за накъде отива света-преди време пуснах тук тема как учим децата си на даване,и само 1 (една словом)майка каза че си води/учи детето на това с ходене по домове и пр-изводите направи сама... но виж, получих редица критики за това че не съм превела глагола "волонтерствам" правилно
Виж целия пост
# 11

А къде? Ами в БГ.. да, защото сме българи, НООООО, не само там има нуждаещи се деца. Една Молдова би бил мн. по-смислен избор.

 Peace

Това е ясно. Но когато нуждаещите се деца в БГ станат толкова колкото в Швейцария, тогава ще си помисля и да кажем зааа ..., май няма да е Молдова все пак, ще предпочета Македония Wink
Виж целия пост
# 12
Анет, тогава не съм ти видяла темата. Възможно е да не съм имала нет.
Лично аз не уча, а показвам.
Бях писала в друга тема - правихме картички с дъщеря ми. Тя беше заинтригувана и пита и разпитва. Аз и обясних доколкото може да и проумеее главичката. Още повече че го правихме в дните около празника, за който споменах вече и нещата и се навързаха много лесно.
Виж целия пост
# 13
аз пък особено много се дразня от кампании по празници само..все едно тез хора не ядат и не носят обувки в останалото време на годината..затова и НЕ се включвам по Великден и Коледа в подобни инициативи,съвсем умишлено;
*
избрала съм мои си модуси за дарения, през време к аз намирам за добро и толкоз;

anette го е казала по-добре от мен!
Виж целия пост
# 14
Вечернице,ето линк към темата(съжалявам много ако разводявам твоята тема,но си мисля че все за 1 и също говорим..)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=82963.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия