Имам семеен проблем

  • 5 411
  • 80
Здравейте,

Просто искам да споделя какво става в момента в семейството ми и да чуя мненията ви. За себе си аз съм взела решение, но ми е интересно дали има и други като мен. За какво става въпрос - живеем в Пловдив, в собствено жилище, имам добре платена работа, но за съжаление не виждам перспективи за по-нататъшен растеж в кариерата. Има голяма вероятност да започна работа в София, на същата позиция, с възможности за израстване (става въпрос за международна фирма) и заплащането е близо 4 пъти по-високо от настоящето. Работата е, че ако това се реализира, ще прекарвам 5 дни от седмицата в София. Къде е проблемът? Мъжът ми категорично отказва да се преместим в София, въпреки че ще може лесно да си намери работа (учител е) и е на мнение, че ако аз съм сама там, това ще доведе до разпадане на семейството ни. Имаме и дете, ученичка. Това, което ме вбесява е, че ако ситуацията е била обратна (т. е. ТОЙ да отиде да работи другаде) не било проблем, но не можела ЖЕНАТА да изземва мъжката роля в семейството. К'ва мъжка роля, к'ви пет лева? В крайна сметка, нали всичко влиза в семейството, какво значение има кой ще е лидер? Щом имам възможности, знания и умения, защо да не се възползвам подобаващо от тях? Аз съм му казала, че удаде ли ми се възможност, ще се възползвам. Имам амбиции и желания и не бих се чувствала щастлива, ако се откажа от тях. Въпросът принципно сме го обсъждали и преди, но сега, когато има реална възможност за промяна, нещата са на нож. Просто не знам, разговорите ни на тази тема завършват с караници, а това за съжаление няма да доведе до нищо хубаво. Интересно ми е, има ли жени, които развиват по-успешна кариера от мъжа си и дали пред тях е стоял този проблем? Дали реалните успехи на жената комплексират мъжа, дори и да твърди обратното? Кажете ми, какво мислите по темата, ще ми е интересно.
Виж целия пост
# 1
Не съм в твоето положение за да ти давам съвети, в крайна сметка ти си тази, която трябва да реши.
Но си мисля, че мъжът най - вероятно е уплашен от възможността ти да печелиш повече. Опитай с друга тактика.  newsm78 Ти си го познаваш най-добре.
Виж целия пост
# 2
не съм изпадала в подобна ситуация , но мисля че ако не намерите начин да ГОВОРИТЕ и обсъждате нещата не са на добре.А и знаеш че една връзка се поддържа само с компромиси.Не искам да обидя съпруга ти , но от това което чета ми мирише на егоизъм и прекалено голямо его - не може жената да печели повече от мъжа.Дано успеете да стигнете до консенсус.Успех Peace
Виж целия пост
# 3
Хващай си пътя и детето и тръгвай, аз на твое място бих постъпила точно така! Имаш амбиции, качества, желание и най-важното дава ти се шанс, което не винаги се случва в живота! Ако иска да запазите семейството ще те последва и ще ти помага, а няма да те натиска в калта за да е черешката на сладоледа!
Предложи му варианта в името на семейството да направите стъпката за 1  година, а после ще дискутирате, ако не ви изнася винаги може да се върнете  Wink
Виж целия пост
# 4
Преди всичко трябва да свикнете с мисълта, че сте едно семейство и каквото е добро за единия е добре за другия. В този случай за да не пострада семейството и да се стигне до там кой ща надделее е добре да поговорите, ако това не помогне може би варианта с пътуването е удачен. Съжалявам но ще се наложи компромис.   Naughty Провери дали няма транспорт до София и обратно. Моя колежка пътува от Перник. Дай му време да помисли. Бъди по-търпелива на мен ми се наложи да замина във Варна, а след няма и година като се обучи персонала там ме върнаха обратно в София. Не е лесно но ти пожелавам успех.   Peace
Виж целия пост
# 5
Според мен мъжът ти го е страх от промяната-от това че живота ви ще се преобърне на 180 градуса,може би не иска да живее в София и т.н. и т.н.Много сложна ситуация наистина,но според мен е егоистично от негова страна да постъпва така.Успех в преговорите!  bouquet

P.S. Сигурна съм че и моя би постъпил по същия начин като твоя!Много добре си го познавам!
Виж целия пост
# 6
Вчера давах линк към тема в друг форум, по друг повод, но май пак трябва: http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=20647&st=100

Няма да ти е лесно да го убедиш, със сигурност, но не се отказвай от тази възможност Peace.

Не обичам да обобщавам, но напоследък все повече се затвърждава наблюдението ми, че на мъжете им е страшно трудно да преглътнат факта, че жената иска да бъде себе си Confused.
Виж целия пост
# 7
Ако бях на твое място, щях да му мрънкам и да го убеждавам, докато не се съгласи Peace. Успех!
Виж целия пост
# 8
мъжът ти не е прав, но някак си го разбирам. то не е лесно да се преместиш в друг град, да си оставиш близките и познатите и да си развалиш удобството.
ние пък сме в обратния варинт - той печели много повече от мен... но решенията винаги вземаме заедно. опитай и ти с мъжа си, каквото и решение да вземете по този въпрос, да го вземете заедно. (иначе чисто по женски ти стискам палци ти да надделееш! Wink
Виж целия пост
# 9
Според мен мъжът ти го е страх от промяната-от това че живота ви ще се преобърне на 180 градуса,
Интересни животни са това мъжете  newsm78 сега си мисля, че ако на него някой му предложи 4 пъти по-висока заплата и шанс за растеж, изобщо няма да го е страх от това как ще се промени живота му и в 99% от случаите ще гледат неразбиращо ако жената откаже да ги последва  newsm78 ... От какво го е страх, че ще израстне в кариерата и ще го остави?! Защо, той така ли би постъпил  newsm78 ?
Виж целия пост
# 10
Ако аз бях на твое място и се откажа да се местя и остана в Плавдив, след това ще съм много кисела и изнервена и след всеки скучен ден на работа ще обвинявам мъжа до себе си, че ми е отнел правото на избор и не ме е подкрепил при тази ситуация. Така риска семейството ми да се разтрогне е по-голям. Но това важи само за мен Rolling Eyes

Ти сама трябва да прецениш дали може да направиш този компромис в името на семейството си
Виж целия пост
# 11
Сама казваш, че вече си взела решение.
Поставяш себе си на първо място.
За теб е по-важно да продължиш да се развиваш.

Въпрос на гледна точка.
Аз лично се отказах от подобна възможност преди години.
Беше ми ясно, че така няма да запазя семейството си.

Виж целия пост
# 12
определено мъжете се подтискат, когато жената изкарва повече пари в семейството. дори да нямат комплекси на тази тема, не им е комфортно. рано или късно го показват по един или друг начин.
според мен вариант ти в софия, той в пловдив е невъзможен. аз винаги съм смятала, че семейството трябва да е заедно, иначе се разпада в един момент. хората, с които общувате са различни, средата, в която се движите също. и лека полека се променяте и отдалечавате един от друг.
трябва внимателно да обмислиш кое искаш повече- кариера в софия и мрънкащ мъж в софия или сива работа и доволен мъж. защото аз си мисля, че ако той все пак се съгласи, все ще ти го натяква при удобен случай. от друга страна, ти като си останеш в пловдив, ти ще му го натякваш.
сядайте и говорете, говорете. трябва да постигнете съгласие. иначе после цял живот взаимно ще се обвинявате за пропуснати възможности. желая ти успех!
Виж целия пост
# 13
Момичета, прави сте за много неща - не иска да се мести, защото щял да си загуби средата, приятелите, елитната гимназия, в която преподава в момента, не му харесва София като цяло, щял да бъде като дърво без корен и какво ли още не. Аз съм му заявила, че ако получа предложение, приемам, пък той... Работата ми и сега е интересна и динамична, но защо да не получавам повече за същото, което така и така върша? Той е човек, който трудно се наглася към промяната, за мен това не важи. Обвинява ме, че съм безчувствена кариеристка, а сякаш забравя финансовите облаги от кариеризма ми. Казва, че мъжете се възхищавали на жени като мен, но не се женели за тях  Grinning. На въпросът ми кога си е променил мнението отговаря, че прави са били приятелите му да му говорят, че прекалените амбиции на жената не водели до нищо добро. Пълни глупости...
 
Виж целия пост
# 14
4-ри пъти по-голямата заплата  дали ще е достатъчна, за да поддържате този начин на живот в София, който водите в момента в Пловдив?

Цената на живот в София не е равна на цената на живот в Пловдив, но не се съмнявам че си даваш сметка за това.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия