Къпане и уши

  • 1 625
  • 31
Майчета, искам да ви попитам нещо - винаги когато къпем нашето момиченце ме е страх да не и влезе вода в ушите. Много често са мокри или като изплакваме главичката тя се върти и е трудно да внимавам въпреки всички усилия. Има ли някаква техника/ начин, който бихте споделили? Как мога да разбера дали и е влязва водичка? Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че има нужда от техника. Винаги съм къпала бебето си с потопена глава (без личицето,  разбира се) във водата, никога не е имало проблем. Излишни за упражненията за пазене на ушичките  Peace
Виж целия пост
# 2
ОК, благодаря! Аз винаги и държа главата над водата, макар че е трудно, тя много шава  Laughing
Виж целия пост
# 3
nqma da mu stane ni6to ako vleze voda
Виж целия пост
# 4
Не съм пазила ушичките на децата ,но след баня съм ги подсушавала разбира се.
Нямала съм проблеми.
Свекърва ми като се роди големия ми син му слагаше малко памук на отвора на ушичките ,но това ставаше само тогава когато го къпеше тя.
Виж целия пост
# 5
Слагай възглавничка за къпане под главата или я къпи на шейзлонг за баня
Виж целия пост
# 6
Ами аз ги пазех само като беше новородена. После като взе да шава стана невъзможно. Сега винаги са и под водата в коритото ама не я дразни.
Виж целия пост
# 7
Аз също пазя ушичките,но не винаги остават сухи!След баня ги почиствам с клечки с ограничител и  всичко е ОК!
Виж целия пост
# 8
Аз не съм пазила ушите по специален начин. Естествено влизала е вода, поне в ушната раковина, но после почиствам ушите с клечица и досега няма проблем.
Виж целия пост
# 9
И досега слагам тампони.
Виж целия пост
# 10
Не ги пазя, ама и не влиза вода. Те и да се намокрят малко мисля, че не влиза чак в каналчето.
Виж целия пост
# 11
А защо пазите да не влезне вода в ушите?  Rolling Eyes
Не разбирам логиката, след като бебетата са били 9 месеца изцяло в течност, която основно е вода...

Ние си го къпем без да му пазим ушите. Никъде, никога, никой не ни е казал да правим нещо такова. И то при положение, че за всичко раздават листовки или обесняват.
Виж целия пост
# 12
Не съм ги пазила особено старателно, даже когато беше новородена. Слагах тампончета само за една седмица по едно време, просто защото й правиха една манипулация, която предполагаше такова пазене.
Виж целия пост
# 13
На всички лекции, на които съм ходила са казвали, че ушичките трябва да се подсушат с клечка за уши след къпане, а не да се пазят по време на къпането. Peace
Виж целия пост
# 14
Винаги й мокря ушите или тя си ги мокри, че много ръкомаха и рита във водата.Мисля, че няма никакъв проблем, няма да й се напълнят с вода, споко.Няма защо да се притесняваш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия