За ревността

  • 2 482
  • 51
Реших да поставя тази тема точно тук защото имам нужда и от мъжко мнение.
Мъжът ми ме ревнува страшно много. Няма поводи за това-не съм му изневерявала, точно поради неговата мнителност съм свела социалния си кръг до минимум. С две думи ходя на работа, въобще не излизам, гледам си семейството и детето и.... При все това все се намират някакви неща които да го провокират-твърде съм била любезна с някой негов приятел, ако случайно срещна някой на улицата все едно съм му скочила на врата. Сам наблюдава приятелките ми каква говорят и после все се оказва,че нещо все намекват по мой адрес.Изобщо голям тормоз. Като му падне пердето ми говори обидни неща и никога не се извинява, а аз се засягам,въобще убеден е че някъде ходя и му изневерявам и няма сила която да го разубеди.Честно казано той е впечатляващо красив и би трябвало да е обратното, но след това отношение от негова страна нищо не остава от чара му поне за мен. Не мога да си обесня защо след като няма фактически основания за това-не изневерявам,имам положително отношение към него-никога не съм го обидила по някакъв начин, да речем че не съм простакеса.Често ме засяга на външен вид, като явно за него не съм най-прекрасната жена. Каква може да е причината според вас-аз лично каквото и да правя както и да се старая все нещо ми идва като гръм от ясно небе. Някой от вас преживява ли същите неща, ще ми е интересно да чуя и другата страна по въпроса. С мъжа ми е трудно -все се стига до това че аз съм виновна и толкоз,
 
Виж целия пост
# 1
За мен това е класическо "гузен негонен бяга"!!! Thinking
Виж целия пост
# 2
Ами какво да кажа - аз не съм от ревнивите, поне от не много... Ревността за мене винаги е въпрос на ниско самочувствие, комплекси и така нататък. Въпрос на нисък ръст и други такива... Гласувам против, защото ревнивите могат  да ни се натресат Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Все едно ми описваш едно бивше гадже... Rolling Eyes
Във всяко едно отношение си пасвахме просто перфектно, обаче тая ревност опорочи връзката ни и накрая го напуснах, просто не издържах...Той обаче години наред не искаше да приеме, че това е краят и страшно се набъркваше в живота ми. Даже наскоро отново се беше активирал... ooooh!
Не искам да те плаша, но той няма да се промени. Според мен тази ревност се дължи от една страна на факта, че той самият е склонен да кръшне и не може да приеме, че ти примерно не би го направила. От друга страна, това което е писал Seemore - ниска себеоценка и комплекси и на базата на това - страх да не го изоставиш.
Сега се сещам за моя бившия какви ги сътвори веднъж - работеше в посолството ни във Виена, а аз си бях тук и като го загризало отвътре - аз какви ли ги върша... Thinking Качи се на колата един петък - та от Виена в София...Убеди се, че не кръшкам с отбор юнаци и се върна почти веднага обратно...И още за доста подобни случки се сещам...Сега ми е смешно, но тогава - не ми беше никак забавно... ooooh!
Виж целия пост
# 4
Според мен ревността е болест  Naughty
Съжалявам, че това няма да те успокои или да ти помогна по някакъв начин, но мисля че ревнивецът си остава ревнивец, без значение дали му даваш повод или не.
Имам приятелка, чийто приятел е страшно ревнив. Тя 7-ма година се надява, че ще спре да я ревнува, но това не става. Ревнив е до болка, без повод. Просто е такъв  Thinking
Виж целия пост
# 5
Аз лично съм имала един период, в който се поболявах от ревност ... и наистина това е болест, в резултат на комплекси и ако сам не си помогнеш.... което е доста трудно....все повече затъваш надолу и си мнителен и си чувствителен и следиш и дебнеш ... абе ужас... не искам да си спомням
каквото и да правиш...няма да можеш да го накараш да спре да ревнува, ако сам не пожелае.
Виж целия пост
# 6
Мъжът ти ти изневерява..
Виж целия пост
# 7
Имплантирай си джи пи ес чип и нека знае къде си като за начало. По този начин поне ще му е по-лесно да те следи, а?

При всички положения сопранов е прав - тоя си джитка по пиченца и ти играе най-стария квартален номер.
Виж целия пост
# 8
зарежи го преди да е започнал да те пребива защото си погледнала някой или си закъсняла с 5 мин. от работа.това е болестно състояние.съученичка на майка ми беше убита от съпруга си,защото си беше внушил,че му е изневерила докато той отсъстваше  известно време.преди това тя беше в същото положение като теб.Помисли за себе си и децата си.Успех  Peace
Виж целия пост
# 9
За мен това е класическо "гузен негонен бяга"!!! Thinking

Подкрепям напълно.  Peace

Но да ти кажа честно аз близо 10 год. бях под такова подозрение и ми дойде до гуша,
и си рекох я  - поне да има за какво...(то после стана една,не е за разправяне  Embarassed,ама
това е друга история )
И ако питаш мене,спасявай се докато е време,колкото повече чакаш-по зле ще става  Naughty
Виж целия пост
# 10
За мен това е класическо "гузен негонен бяга"!!! Thinking

Абсолютно!  Peace  Имам познат който се държи по същия начин с половинката си, не пропуска да изневери, но за сметка на това го раздава толкова невинен и толкова ревнив, че .. ако не го познавах, щях да се вържа и аз.  И си я обича, разбира се.. по негов си начин.  ooooh!
Един съвет: не губи идентичността си! Не се обезличавай, за да му доказваш, че не му изневеряваш.  Вдигни глава, и живей живота си, с приятелки, приятели, познати. Мъже като твоя не обичат по-слабите по характер. Бъди силна и най-важното НЕЗАВИСИМА жена, за да те уважава, и да върви нормално семейния ви живот.    bouquet
Виж целия пост
# 11
Моя приятелка е на същия хал. То ревност, то чудо  ooooh! Пък няма за какво. Обаче не съм сигурна дали мъжут и го прави защото е "гузен"  newsm78 По-скоро не. Достатъчно добре го познавам (което не е гаранция, де), но мисля, че кръшка.
Тя напоследък се промени - нарочно започна да излиза по-често, да се конти...но той иначе е много добра душа, поне не и посяга. Но пак я ревнува.
Не знам какво да кажа... има една граница на ревността, която като се премине и става страшно  Sick това е човек, който се страхува за себе си, да не остане сам без половинката; няма вяра на собствените си възможности и сили да задържи човека до себе си, егоист е и избива комплекси така...
   Лоша работааааа
Виж целия пост
# 12
За мен това е класическо "гузен негонен бяга"!!! Thinking

Айде и аз да използвам този цитат.....обаче не споделям напълно мнението на останалите по този въпрос Sunglasses
Вярно е,че човек съди за постъпките на другите по това как самия той постъпва или би постъпил в дадена
ситуация...и това е нормално Sunglasses
Относно самата ревност.......тя също има допустим "праг",а когато той бъде прекрачен вече нещата стават
много кофти Sad
Не виждам нищо лошо мъжа/жената да се стремят да изглеждат достатъчно добре и по този начин лекичко
да гъделичкат ревността у партньора си.Ревнувайки ви в рамките на допустимото той/тя все пак доказва,че все
още държи достатъчно на теб,все още има чувства и е готов/а да се "бори" за това да си останеш "негова/нейна",както сте си обещали със или без подпис SunglassesТолкова за добрата страна на ревността.
Но когато става въпрос за неоснователна,задушаваща ревност.....това вече е кошмарно,обидно и много дразни. Sunglasses
Не знам колко е вярно,че ревността в човек  е свързана освен с характера,и със зодията newsm78,но съм чувала,
че Овена ревнува от чувство за собственост....и понеже съм именно Овне Wink мога да споделя,че има доза
истина в това Laughing Sunglasses
Виж целия пост
# 13
Не знам колко е вярно,че ревността в човек  е свързана освен с характера,и със зодията newsm78,но съм чувала,
че Овена ревнува от чувство за собственост....и понеже съм именно Овне Wink мога да споделя,че има доза
истина в това Laughing Sunglasses

Има истина ,и то не малка доза. Peace
Моето си е мое и долу ръцете от него щотооо   #2gunfire
Виж целия пост
# 14
Не знам колко е вярно,че ревността в човек  е свързана освен с характера,и със зодията newsm78,но съм чувала,
че Овена ревнува от чувство за собственост....и понеже съм именно Овне Wink мога да споделя,че има доза
истина в това Laughing Sunglasses

Има истина ,и то не малка доза. Peace
Моето си е мое и долу ръцете от него щотооо   #2gunfire

Верно е  Embarassed Не пип, че пляс  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия