Окосмяване при девет месечно момиченце?!?

  • 919
  • 2
На срамните устнички се появиха около трийсетина косъмчета(не е мъх),дълги около 1см.На какво може да се дължи това?В сряда сме на консултация и ще питам педиатърката,но съм силно притеснена.Моля,ако някой има такъв проблем,нека сподели.
Виж целия пост
# 1
Чак такъв проблем не, но моя е на 12 години и един малък мъж. Окосмен е нормално за мъж, по думите на бащата, защото се срамува от мен и се крие. Гласът му е "еволюирал" по негови думи, висок е 183 и носи 47 номер маратонки. Но при нас нещата са ясни. Нищо ненормално в състоянието му. Просто си расте и се развива по-бързо от набора си.

За твоя случай - слушала съм на един семинар за момиченце на 2г и 3-4 месеца с вече започнал да се развива бюст. Лекарката, която ведеше семинара е лекувала детето и изнесе случая като интересен.  Преди това са ходили по т.н. поликлиники и за година време - нищо.
 
Ако си много притеснена, и ти се идва до тук ще направя каквото мога. Пиши ми на лични.
Виж целия пост
# 2
Има опастност детето да направи преждевременен пубертет, не се притесянявай - може да се подтисне с лекарства, но трябва да отидете на педиатър-ендокринолог. Бих ти препоръчала такъв в болница Вита в София, ама сте далеч. Има ли подуване на гърдичките?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия