тази тема май не е за тук, но поне ме насочете къде да прочета за ....

  • 638
  • 9
Откакто забременях ми се появи ечемик на едното око, после ми мина и ми излезе на другото и така девет месеца. тук докторите не дават никакви капки или мехлеми та въпросът ми е моля ви кажете ми някоя бабина рецепта, че вече не мога да се гледам в огледалото. Не ми минава и това си е.
мерси предварително
Виж целия пост
# 1
Знам, че се натиска с лъжица Crazy някак си.... като излезе, ама не мога да обясня точно....Със студена лъжица, с опакото и - изпъкналата част, някак си се натискало - уф, някой да обясни по-свястно, ако е чувал, моля... Laughing
Виж целия пост
# 2
В здравния?
 ето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=14.0

 newsm78
Виж целия пост
# 3
Знам две бабини рецепти, но не ми се е налагало да ги пробвам. Първата е натъркване/масаж на ечемика с нещо златно. Втората - капане на кърма в окото.
Виж целия пост
# 4
ТъркаШ със zлатен пръстен Laughing (и това е бабеШко) обаче дали Ще помогне е друг въпрос Wink
В детските си години много страдах от ечемици и бях пробвала всички бабеШки рецепти... никакъв ефект нямаха.
Най ме беШе яд на онzи ефект със стряскането Close zначи някой иzневиделица посяга уж да те удари с пръст по окото като спира на няколко милиметра от него и тоzи "стрес" иzкарвал акъла на ечемика и той иzчеzвал  ooooh! баси глупостите... да не каzвам колко хора са ми бъркали в окото с ясната мисъл, че ми помагат да се оттърва от страданията ми Tired

При мен между другото беШе неЩо от кръвта и иzчеzна с пубертета може и при теб да е неЩо такова... хормони... други промени в органиzма. Най_добре натискай пак докторите, как така 9 месеца Ще го имаШ това чудо и няма да правят ниЩо newsm78
Виж целия пост
# 5
посъветвай се с лекар да не стане беля.
Моето момче го посъветва очния да разтрива нежно с топла кърпа мястото, става и докато се къпеш. Пората трябва да се отвори и да изхвърли чуждото тяло.
Виж целия пост
# 6
Цитат
Всъщност ечемикът е остро гнойно възпаление на малките жлезички по клепача, причинено от стафилококови бактерии. Възпалената жлеза се подува, получава се зачервяване, което много често е съпроводено със силна болка. Макар и рядко, това състояние може да е съпроводено и с главоболие.


Ако ечемикът не се лекува навреме, може да се развие гнойно възпаление на очната ябълка и дори гноен менингит.
Обикновено ечемик излиза на хората с по-слаба имунна система, като най-предразположени към това са онези, които страдат от хронични заболявания (например диабет). За да увеличите имунитета си, хапвайте зеленчуци и плодове, богати на витамин С, и наблягайте повече на чая от шипки.
В случай че се сблъскате с подобен проблем, е необходимо да се консултирате с очен лекар. Обикновено неразположението се лекува локално с капки, но в редки случаи се налага и оперативна намеса. След консултация със специалиста може да приложите и рецепта от народната медицина, за да облекчите неприятното усещане. Нашите баби препоръчвали болният клепач да се натърка с разрязана на две скилидка чесън или със злато. Може да си правите и хладки компреси от лайка или топли, и сухи компреси, или пък да наложите върху ечемика парче локум.
Важно е да се знае, че "узрелият" ечемик не бива да се изстисква и да не се натиска грубо, за да не се замърси. Хубаво е участъкът да се почиства със стерилен памук или марля, натопени в преварена вода.

Виж целия пост
# 7
Вече са ти го казали, но и аз да повторя, мястото се търка със златен предмет. На мен много ми е помагала тази бабешка рецепта и обикновено още на следващия ден ечемика ми е изчезвал. На мой познат му беше излезнал толкова лош ечемик, че му бяха казали, че може да се лекува само по оперативен път. Но златния пръстен го спаси и му мина много бързо.
И за кърма съм чувала, но това не съм го изпробвала.
Виж целия пост
# 8
Няма ли кой,да ти изпрати от Бг.капки или някакъв мехлем?
Виж целия пост
# 9
много благодаря на всички ви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия