Бебешки конюктивит и отпушване на слазните каналчета-споделете опит.

  • 33 678
  • 230
 здравейте мамчета,
Бебето ми е на 1 месец и 3 седмици.Появи се конюктивит преди 2 седмици на едното око.Изписаха ни  капки Tobrex Cry , но не помагат,запушени са и слазните канали. Някои да е имал подобен проблем-педито ми каза 4е ако не се отпушат каналите,кам 9 -ти месец сте и ги отпушват по друг начин. Благодаря. Hug newsm78
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай - с масажи ще стане. Когато се сетиш ги прави, важното е да е по-често -  с памуче и преварена вода от външният ъгъл на окото в посока към носа се натиска леко, по-скоро като масажиране - от долната страна на окото.Гери бе така към 2,5 м и се оправи без никакви лекарства и мазила Peace
Виж целия пост
# 2
Моето момиченце е с този проблем.
Правя масажи, сменям какпки и не помага нищо.
След няколко месеца ще правим сондаж, ако до тогава не вземе да се отпуши канала.
Виж целия пост
# 3
Не се притеснявай - с масажи ще стане.

 Rolling Eyesтова изобщо не е сигурно Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
!!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3875

за да не пиша за пореден път нещо, което е дъвкано хиляда пъти Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Лио, при нас лечението продължава повече от 4 месеца. След многократни консулти с офталмолози всички са на мнение че трябва да се изчака детето да е поне на годинка Peace
Виж целия пост
# 6
Отидете на детски офталмолог.
Виж и линка от мнението на Liorena.

При нас помогнаха масажите за отпушване на слъзно каналче, но преди това бяхме при специалист, който прегледа очите на Мариела и предписа какво и как.
Виж целия пост
# 7
Лио, при нас лечението продължава повече от 4 месеца. След многократни консулти с офталмолози всички са на мнение че трябва да се изчака детето да е поне на годинка Peace

аз копирам статия на Офталмолог, нищо не идва от моето перо Wink
аз лично никога няма да си простя, че си измъчих детето до 7-я месец и не приключих с това доста, ама доста по-рано.
Виж целия пост
# 8
НЕ СЕ СОНДИРАТ СЛЪЗНИ КАНАЛЧЕТА при деца до около 12 месечна възраст!
Това е световна практика днес. Който пише обратното, не е в час. От която и да е специалност.
В много, много редки случаи се налага сондиране и то по други, редки поводи.
Виж целия пост
# 9
И ние сме с такъв проблем.На 7мес. и не правя масажи вече,защото вече започвам да травмирам бебо.Незнам дали изобщо имат ефект.Другата седмица сме на очен и да чуем поредната процедура която трябва да правим.Сондата е крайна мярка. ooooh!
Виж целия пост
# 10

да живеят великите педиатри по-компетентни от тесните специалисти.
три пъти 'ура' Crazy
Виж целия пост
# 11
И ние сме с такъв проблем.На 7мес. и не правя масажи вече,защото вече започвам да травмирам бебо.Незнам дали изобщо имат ефект.Другата седмица сме на очен и да чуем поредната процедура която трябва да правим.Сондата е крайна мярка. ooooh!

ощр го травмирай бебчо вместо до момента да сте приключили точно за 5м е работата  и да сте забравили отдавна, ходете другата седмица да чуете поредната процедура, и още 7 мес. чакайте и се тормозете взаимно.
Виж целия пост
# 12
Lio ще ме прощаваш, но много офталмолози избягват сондаж преди 12 месеца, поради факта че слъзния канал е недоразвит и много тесен.
Процедурата е лесна и елементарна, но при неуспех могат да скъсат слъзния канал. Следват тогава пластики. И отиде ти тогава полезната процедура за 5 минути.Нещата стават много по - тежки и по сложни. Не се случва винаги но процента на неуспех е по висок.
Виж целия пост
# 13
Lio ще ме прощаваш, но много офталмолози избягват сондаж преди 12 месеца, поради факта че слъзния канал е недоразвит и много тесен.
Процедурата е лесна и елементарна, но при неуспех могат да скъсат слъзния канал. Следват тогава пластики. И отиде ти тогава полезната процедура за 5 минути.Нещата стават много по - тежки и по сложни. Не се случва винаги но процента на неуспех е по висок.


ами явно сме случили на добър специалист Rolling Eyes явно има специалисти и специалисти, на мен ми се скараха яко че съм чакала 7 месеца и бяха абсолютно прави. такъв скандал ми вдигнаха как можело да чакам 7 мес и къде ми бил акълът, а да не говорим, че имаше майка в клиниката с почти едногодишно дете, която е направиха на бъз и коприва просто.
сега в такъв случай го оценявам още повече специалистът.
само пак казвам, че съжалявам, че чаках 7 мес.
Но явно спелиастът е бил много печен, щом за 5 мин ни оправи и на 30-та мин си бяхме вкъщи.
и забравихме завинаги.....
 Hugлека вечер  bouquet
Виж целия пост
# 14
Към всички четящи тук!

Не ни интересуват глупостите на редица "специалисти".
Важно е какво се прави навсякъде в ЕС,САЩ, Япония и другите страни с модерна педиатрия. А то е:

Единно е мнението днес, че СЛЪЗНИ КАНАЛЧЕТА НЕ СЕ СОНДИРАТ ДО (ПРЕДИ) 12 месечна възраст.
Касае се за почти физиологично състояние, което освен с периодично сълзене много лесно се овладява и поддържа с Тобрекс.
До 12 месеца около 90-95% от каналчетата се отварят-това е свързано и с общото нарастване на лицевата част на черепа при деца с възрастта. Нищо специално не се прави И поради опасността да се увредят нежни структури и да се предизвикат без нужда ГОЛЕМИ И ТРАЙНИ поражения!

http://www.healthinfochannel.com/tearduct/
"The condition resolves with little or no treatment by the infant’s first birthday in more than 90% of cases."

http://www.healthtouch.com/bin/EContent_HT/cnoteShowLfts.asp?fna … S+&cid=HTHLTH
"The tear duct will usually open on its own in about 6 months to 1 year."

http://www.drugs.com/CG/DACRYOSTENOSIS.html
"The tear duct will usually open on its own in about 6 months to 1 year....Your child may need to see an eye doctor if the problem lasts past 1 year. The eye doctor may open the tear duct either in the office or in the hospital."

http://www.drhull.com/EncyMaster/D/dacryostenosis.html
"By then about 95% of kids are cured naturally..."
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия